Uporczywe gryzienie szczebli w nocy

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
daniel46855
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 9:43 pm

Uporczywe gryzienie szczebli w nocy

Post autor: daniel46855 »

Cześć

Moja ok. 1,5 miesięczna szczurzyca zaczęła gryźć w nocy pręty, i robi to w tak uporczywy sposób, że uniemożliwia mi spanie. Dzisiaj musiałem wynieść ją do innego pokoju o 3 w nocy. Zastanawiałem się nad kupnem kostki wapiennej, jednak nie jestem pewien czy to pomoże.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Uporczywe gryzienie szczebli w nocy

Post autor: smeg »

Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Hoggu
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 25, 2014 11:09 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Uporczywe gryzienie szczebli w nocy

Post autor: Hoggu »

a kostek wapiennych nie kupuj bo ponoć zdarzają się takie, w których to wapno to gips. No chyba, że chcesz karmić szczury gipsem ;) Ja po konsultacji z lekarzem swoim chłopakom kupuję sepię. Wyszukaj sobie np. "Versele Laga Sepia Prestige Premium", kosztuje grosze a bankowo zdrowsze od przypadkowych kostek wapiennych. Kolby lub kawałek odpowiedniego drewna też powinny pomóc.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Uporczywe gryzienie szczebli w nocy

Post autor: Paul_Julian »

Taka sepia :
http://animalia.pl/produkt,3067,94,trix ... 12-cm.html

To jest skamieniała mątwa, przyklejona na tekturkę i naprawdę jest bezpieczna i smakuje ogonom. Najlepiej kupić naturalną, bo te kolorowe sa sztucznie barwione.

Tu http://www.papugi.dt.pl/forum/forum/for ... 15334&PN=9 do poczytania, jak powinna i nie powinna wyglądać sepia.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uporczywe gryzienie szczebli w nocy

Post autor: Hanka&Medyk »

A gryzienie prętów niestety może wskazywać na nudę :) Najlepsza byłaby koleżanka dla Twojej małej, a oprócz tego wybiegi, żeby miała szansę zaspokoić ciekawość i wyładować energię.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uporczywe gryzienie szczebli w nocy

Post autor: xSzczuras »

Ja słyszałam kiedyś żeby smarować pręty cytryną ::)
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
Awatar użytkownika
Agik
Posty: 152
Rejestracja: wt maja 07, 2013 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uporczywe gryzienie szczebli w nocy

Post autor: Agik »

z tą cytryną bywa różnie, moja Luna mimo, że wybiegi maja, zabawy/zabawki na wybiegu mają, koleżanki ma to i tak nocna rozrywka w postaci prętów do obgryzania musi być. Po podobnej poradzie o cytrynie zrobiło się jeszcze gorzej, moja mała blondyneczka okazało sie, że cytrynę UWIELBIA przez co jeszcze intensywniej obgryzała klatkę.... teraz już się do nocego hałasowania tak przyzwyczailiśmy, że żadne z nas uwagi już nie zwraca ;)
Jędze: Pixi*, Atena*, Bajka*, Luna*, Lana, Finka, Łacia
Gałgany:Szaman*, Jaś*, Mikrus*, Skaut*, Yoda*, Robin*, Kajtek,Anakin,Wookiee

Bo nawet gdy odejdzie za tęczowy most to i tak zawsze jest z nami <3
Awatar użytkownika
Zza
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 29, 2014 6:49 pm
Kontakt:

Re: Uporczywe gryzienie szczebli w nocy

Post autor: Zza »

Też tak czasami mam , czasami wynoszę je do łazienki bo nie dają mi spać .Moje gryzą plastik i kiedyś wygryzły dziurę a klatkę ciężko mi wynosić bo połączyłam ze sobą dwie ;) . Mam kostke ale trochę pomaga ale gryzienie oznacza znudzenie. Zastosowałam to : zawsze na wieczór rozkładam im koc i ich zabawki i biegają aż się zmęczą i tak codziennie . Pomaga i Ba-loo i La-loo (moje szczury ) całą noc śpią dobrze albo w hamaku albo w skarpetce :D Możesz dać im też jakieś zajęcie na noc jakieś przysmaki albo coś do gryzienia . Może to przejdzie z wiekiem bo moje też tak hałasowały a teraz mają 2-3 miesiące i ładnie śpią ;)
Balusia i Lalusia ♥
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”