zmiana zachowania szczura

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
magdolf
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 19, 2012 9:38 pm

zmiana zachowania szczura

Post autor: magdolf »

Witam,
od 1,5 miesiąca mam szczurka samca- Sheldona (ma ok. 3 miesięcy). Jest już całkiem oswojony i większych problemów z nim nie mam. W zeszłym tygodniu przygarnęłam malucha, żeby miał towarzysza. Póki co jeszcze ich nie połączyłam- okazało się, że Leonard nie wychowywał się w dobrych warunkach, właściciel nie dbał o maluchy i jest bardzo wystraszony, wręcz zaniedbany (na szczęście zdrowy), więc na razie staram się, aby doszedł do siebie.
Problemem stał się Sheldon. Od kilku dni jest bardzo niespokojny. Podczas wybiegu częściej chodzi koło mnie, niż interesuje się otoczeniem. Zauważyłam dziś, że zaczął podgryzać moją rękę- nie są to mocne ugryzienia, nie zostawiają żadnych śladów, nie bolą, ale zachowuje się przy tym bardzo szybko i niespokojnie. Co oznacza takie zachowanie?
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: zmiana zachowania szczura

Post autor: Diego<3 »

Może to jakaś szczurza depresja? Zazwyczaj mają tak samic w ciąży... tak czytalam. Może zrób mu jakąś herbatkę owocową? :)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: zmiana zachowania szczura

Post autor: Sky »

Po prostu wyczuwa nowego lokatora i dlatego jest zaniepokojony. Zapewne na rękach wyczuwa zapach obcego. To jednak spora zmiana w jego otoczeniu.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
kaszczurek
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 12, 2015 2:10 pm

Re: zmiana zachowania szczura

Post autor: kaszczurek »

też wiązał bym takie zachowanie z nowym lokatorem. To musi byc dla niego ekscytująca sprawa, stąd to bardziej nerwowe zachowanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”