Szczurek sika przy zabawie

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nirva
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 01, 2014 11:31 pm
Lokalizacja: Kraków

Nieustające oddawanie moczu

Post autor: Nirva »

Hej! Jeden z moich szczurków od jakiegoś czasu jak tylko opuści klatkę oddaje mocz.... w szczególności na mnie. Po prostu śmiga sobie po np. kanapie a za nim strużka moczu, potem wskakuje na mnie i mnie moczy :( Nie jest niczym zestresowany, normalnie się bawi ze mną i drugim szczurkiem po prostu co jakiś czas sobie sika... Najczęściej na moje ręce i nogi, a oprócz tego na wszystko po czym aktualnie sobie biega. Co to znaczy? Wczesniej tego nie robił, drugi ogonek nigdy tego nie robił i teraz też nie. ???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nieustające oddawanie moczu

Post autor: Paul_Julian »

Znaczy teren :) I Ciebie tez. Jesteś częścią jego świata, jesteś bezpieczna dla niego i innych, więc zostawia znak dla innych " tu jest spoko".
Tutaj jest taki fajny artykuł http://www.ratbehavior.org/WhyDoRatsPee.htm
Po angielsku wprawdzie, ale mam nadzieję, ze to nie problem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Nirva
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 01, 2014 11:31 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Nieustające oddawanie moczu

Post autor: Nirva »

No cóż to miłe :D Ale czasami troszke uciążliwe, bo siusia również na moich gości np. :/
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nieustające oddawanie moczu

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz zawsze dac gosciom ręczniczki. Choćby papierowe. Ja tak robię u weta, bo siku to pół biedy, ale u weta to lubią "na rzadko" :S
No i jak znajomym wytlumaczysz, że " to tak z miłości" to może sie nie będą złościc.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
somenthe
Posty: 35
Rejestracja: sob mar 29, 2014 5:44 pm
Lokalizacja: Szczecin

Szczurek sika przy zabawie

Post autor: somenthe »

Chodzi o jedną samiczkę - jest pięciomiesięczna i zwykle bawię się z nią tak, że biega za moją ręką, wchodzi na nią, podgryza i ucieka. No i tak w kółko. I tylko wtedy zostawia na mnie mocz. Jaka jest tego przyczyna? Oznacza teren (ale w trakcie zabawy? oO), jest przestraszona (to chyba by się nie bawiła, hm?) czy po prostu nie może jeszcze do końca utrzymać moczu przy szybszym bieganiu?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek sika przy zabawie

Post autor: Paul_Julian »

Po prostu chce, zebys pachniała tak jak ona. Oznacza Ciebie, ze jesteś stadkiem, i że wszyscy naokoło mogą sie dowiedzieć, że jestes w porządku.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Szczurek sika przy zabawie

Post autor: yss »

Nirva, to uprzedź gości że szczurka sika i czy możesz mimo to ją wypuścić.
Moje szczury wyrywały gościom jedzenie i szarpały się z nimi o szklanki i nie powiem, nieraz wygrywały..... ;) a że jestem osobą dość złośliwą, sprawia mi to wiele uciechy i radości, jak ludzie starają się być grzeczni i uprzejmi gdy się opędzają od dwóch potworów, a inny szczur wkłada im głowę do soku na przykład.
Zła yss O0
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Nirva
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 01, 2014 11:31 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Szczurek sika przy zabawie

Post autor: Nirva »

Mi to nie przeszkadza :) Powycieram się, umyję rękę i już, ale no niestety chłopak z którym mieszkam wkurza się że wszystko jest obsikane... I biega ze szmatą :D Pojawił się nowy problem.... Moje dwa zaczeły sie bić, i jeden z nich ma rankę, jest widoczna krew. Pierwszy raz pobiły się do krwi... Przemyłam mu rankę octaniseptem (dostałam kiedyś od weta). Myslicie ze to może byc cos poważnego czy ich poniosło? Są ze sobą już dobrych kilka miesięcy, bawią się razem, śpią, przytulają i iskają, no i czasami leją... :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”