Dziwne zachowania szczurów

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Dziwne zachowania szczurów

Post autor: Morgana551 »

Jak co wieczór puszczam moje stadko na wybieg. Biegają sobie po całym pokoju, który jest przygotowany pod szczury, nie ma kabli, zakamarków czy innych rzeczy, które mogły by pogryźć lub zrobić sobie krzywdę. Pobawiłam się z nimi ok. 30minut. Zachowywały się normalnie czyli szalały po pokoju, bawiły się ze mną, domagały się pieszczot i zainteresowania. Wzięłam miseczkę i poszłam przygotować im jedzonko. Wróciłam do pokoju po ok 30minutach. Gdy wchodzę do pokoju z miseczką pyszności szczurki zawsze biegną pod moimi nogami i wskakują na nogawki aby jak najszybciej dostać się do jedzonka. Gdy miseczka znajduje się w klatce posłusznie wracają do niej i zajmują się jedzonkiem. Wczoraj było inaczej. 3 z moich paskud zachowywała się normalnie lecz Kermit, Elmo i Blue siedzieli pod łóżkiem przerażeni. Kermit i Blue szybko udało się zagonić w stronę klatki. Szybkim ruchem 2 ogonki umieściłam w klatce. Byli przerażeni. Z Elmem było najgorzej. Próbowałam go nakłonić do wyjścia smakołykiem jednak on nawet noska spod łóżka nie wysunął. Z pomocą chłopaka udało mi się zagonić go koło klatki i znowu szybkim ruchem umieściłam go wewnątrz. Był najbardziej przerażony z tej trójki. Wyczułam, że był cały napięty i nerwowy. Ciekawi mnie skąd nagle takie zachowanie? Gdy szczurki znalazły się w klatce Kermit i Blue nagle znowu zachowywali się jak kochane i wyluzowane ogonki, jednak Elmo wciąż był bardzo nerwowy i nawet nie zainteresował się pełną miską.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziwne zachowania szczurów

Post autor: Osna »

Może ta trójka dostała od kogoś burę, albo tylko Elmo, a Kermit i Blue, a przestraszyli się tej sytuacji i stąd to przerażenie. Mój Tolek identycznie zachowuje się, gdy Kuba ma wyjątkowo zły humor. Drugie wytłumaczenie, które przychodzi mi na myśl, to jest, że wyczuły zapach obcego zwierzęcia (pod oknem może przechodził, może pod drzwiami), a Elma, Kermita i Blue to przestraszyło.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”