[Siuśki i odchody] szczur je kupy,pije mocz, kupka na mnie

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Yarcio

[Siuśki i odchody] szczur je kupy,pije mocz, kupka na mnie

Post autor: Yarcio »

Czy wasze szczurki tez trzaskaja tyle kupek jak po was chodza?? Bo te 2 moje dosc czesto jak je trzymam....moze to narazie ze strachu, nie sa jeszcze przyzwyczajone do mnie?
neris

Kupki :-)

Post autor: neris »

Moje kiedyś też tak robiły.
Z czasem trochę przestały. Teraz zdarza im się to naprawdę rzadko.

Myślę, że jak się bardziej przyzwyczają i oswoją to trochę pzrestaną. Ale głowy za to nie daję :?
qxik

Kupki :-)

Post autor: qxik »

mojej szczurzycy zdarzoło się to tylko na początku...teraz się przezwyczaiła ... na poczatku każdy szczurek jest taki
Nezumi

Kupki :-)

Post autor: Nezumi »

Moje też tak kupkały jak były małe. Odkąd podrosły, to na wybiegu już nie robią, załatwiają się dopiero jak się je wsadzi do klatuchy.
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

Kupki :-)

Post autor: niemfa »

Taki kupki to wynik strachu i zbyt duzego zdenerwowania...Przyklad : Jak kupilam sobie szczurka to wzielam do od razu do rekawa a on mi strasznie nakupkal, a ostatnim razem jak bylam u weta to chcieli mojego szczura nasmarowac czyms tam i wzieli go na ogon za kark rozciagneli lekko i smarowali.ale szczurek przy tym piszczal i tylko kupki lecialy, jedna za druga... Ale wiesz co, niedlugo wszystko bedzie ok, i szczurek przestanie na ciebie kupkac...pozostana tylko symboliczne kropelki :P
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
Gremlin

Kupki :-)

Post autor: Gremlin »

niemfa ma racje - zauważyłem że jeśli szczura da się w nowe miejsce od razu zaczyna zostawiać bobki. Natomiast jeśli sam tam idzie i ma czas by się powoli przyzwyczaił to wszystko jest ok. Cierpliwości to mu niedługo przejdzie
Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Kupki :-)

Post autor: Elf »

Wiecie co? Mam takie głupie pytanie, ale strasznie mnie to zastanawia. Czy jest jakaś hmm"prawidłowa" konsystencja kupek?
Jak przyniosłam Tashę ze sklepu to narobiła tysiąc bobków jak królik, ale tam była karmiona suchym żarciem.
Jest u mnie dopiero kilka dni, ale te kupki już nie są takie królicze tylko miękkie:) Daję jej różne jedzenie, chyba więcej takiego wodnistego - makaron gotowany, serek biały, warzywa świeże. A moze to stres?
Koniec szczurzej epopei....

['] Ash, Tasha, Missi, Matylda, Root, Hash, Pinki, Mju, Dimon, Karina, Ciamek, Śnieżynka Duża, Śnieżynka, Lilu, Lila
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

Kupki :-)

Post autor: niemfa »

Oczywiscie konsyntencja kupki zwlezy od spozywanego przez szczury pokarmu. Czasem kupka moze byc taka trawda czasem miekka. Rowniez jak kupka jest swiezutko to tez jest taka mieciutka :P Jesli kupka naprawde jest strasznie rzadka to moze to byc biegunka , a tak to wszystko oki jest :)
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Kupki :-)

Post autor: Elf »

:) Na szczęście nie jest rzadka, po prostu mięciutka:) Ale moja cwaniara nie chce sobie brudzic klatki i chociaż sika w kącik (zawsze ten sam), to z resztą czeka aż ją wyciągnę i wtedy pędzi w jakieś "ustronne miejsce".
Wasze pieszczochy tez tak mają?
Koniec szczurzej epopei....

['] Ash, Tasha, Missi, Matylda, Root, Hash, Pinki, Mju, Dimon, Karina, Ciamek, Śnieżynka Duża, Śnieżynka, Lilu, Lila
Ishtar
Posty: 75
Rejestracja: pn maja 17, 2004 9:26 pm

moj szczur je odchody :|

Post autor: Ishtar »

jak w temacie, mam pewien problem, otoz zaobserwowalem, ze moj szczur (mloda szczurzyczka dokladniej) je swoje odchody. czym to moze byc sowodowane ?
od razu wyjasnie, ze mieszka w klatce sama, w misce ma ciagle nasionka (niektorych nie lubi i zostawia, ja ich nie wyrzucam tylko ew. uzupelniam miske innymi), w klatce ciagle wisi kolba, ktora nota bene co jakis czas obzera i kilka razy dziennie dostaje cos ekstra (nie duzo, nie chce jej utuczyc, ale i tak nie wszystko zjada od razu) czyli marchewka, ogorek, pomidor, truskawka oraz inne warzywa i owoce, na jakie akurat natrafie.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

moj szczur je odchody :|

Post autor: krwiopij »

jak by ci to powiedziec... szczury maja to do siebie, ze jedza swoje odchody... tak po prostu... ich uklad pokarmowy jest tak zbudowany, ze nie sa w stanie wyciagnac z trawionego pokarmu wszystkich odzywczych substancji, wiec musza przetrawic wszystko jeszcze raz... to zjawisko nazywa sie koprofagia i wystepuje naturalnie rowniez u krolikow i wielu gryzoni... u swoich szczurow nie zaobserwowalam nigdy takiego zachowania, co nie znaczy wcale, ze ono nie wystepuje... jesli temat bardziej cie interesuje, zapraszam tutaj: http://ratguide.com/care/behavior/coprophagy.php... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Piotras
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 10, 2004 6:35 pm

moj szczur je odchody :|

Post autor: Piotras »

i moja tez wcina:) ostatnio zaowazylismy.Ja do niej"chodz do mnie kochanie" a ona za gowienko i chrup :?
szczurcie nasza Bella i Emi oraz my Piotras i Rhenata pozdrawiamy..a Beatrice macha do nas z nieba
Ishtar
Posty: 75
Rejestracja: pn maja 17, 2004 9:26 pm

moj szczur je odchody :|

Post autor: Ishtar »

wielkie dzieki, szczegolnie za link :)
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

moj szczur je odchody :|

Post autor: OlaA »

A mojej Poli gowienka zrobily sie ostatnio bardzo jasne. Podalam jej pierwszy raz kostke wapienna.
Czy to moze byc od tego??
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”