Ciąża urojona

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Agatra
Posty: 120
Rejestracja: czw lip 17, 2003 2:27 pm

Ciąża urojona

Post autor: Agatra »

Czy u szczurów moze wystepowac ciąża urojona?? Bo Moja szczurcia dziwnie sie zachowuje i właśnie to podejrzewam.
['] Layla [']
['] Lloyd [']
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Ci??a urojona

Post autor: Ania »

Taki temat już był.
Tak, to jest możliwe i najczęściej spotykane u bezpłodnych starszych samic, lub samiczek, który miały kontakt z samcem, nie zostały zapłodnionea mają silnie rozwinięty instynkt macierzyński.
W takich wypadkach może nawet rosnąć brzuszek po czym samica stopniowo chudnie i wszystko wraca do normy.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Sabin
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 24, 2004 9:12 pm

urojona ci??a?

Post autor: Sabin »

moja szczurka od rana zachowuje sie strasznie dziwnie. jest pobódzona i inna niz zawsze. a na dodatek zaczeła robic gniazdo, kradnie wszystko co jest z papieru i nosi za szafke. Martwie sie bo wyglada to jakby spodziewala sie maluszków, no ale to nie mozliwe bo nie miala stycznosci z samcem. Jeżeli to urojona ciąza to jak mam jej uświadomic ze jej sie tylko wydaje????? Pozdrowionka dla wszystkich szczurasków :)
Zmierz się z wielkim, kiedy jeszcze jest małe; zmierz się z trudnym, kiedy jeszcze jest łatwe.
Wszystkie wielkie sprawy na początku są małe; wszystkie trudne sprawy na początku są łłatwe
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

urojona ciąża?

Post autor: Ania »

1. Ile czasu dokładnie masz szczurka? Jeśli liczysz jeszcze w tygodnach - podaj datę zakupu zwierzaka
2. W jakim wieku jest samiczka?
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

urojona ciąża?

Post autor: PALATINA »

Moja Gratka miała raz ciążę urojoną. Rozmawiałam nawet o tym z dr Bieleckim.
Gratka miała wtedy 11miesięcy i od 2-3 tygodni przebywała w klatce z Antosiem. Poczuła faceta i pomyślała, że chyba powinna z tej racji byc w ciąży!
Znosiła do domku wszystko -wszysciuteńkie wiórki potrafiła z podłogi klatki na górne pietro zanieść, chcąc je dobrze poukładać wywalala wszystko za klatke! Makabra! Dałam jej zamiast wiórów żwirek, a po jakimś czasie wszystko przeszło.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Sabin
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 24, 2004 9:12 pm

urojona ciąża?

Post autor: Sabin »

Moja szczurka ma juz ok. 9 miesięcy, no ale juz sie jej poprawilo albo materialy sie skonczyly:))) pozdrawiam
Zmierz się z wielkim, kiedy jeszcze jest małe; zmierz się z trudnym, kiedy jeszcze jest łatwe.
Wszystkie wielkie sprawy na początku są małe; wszystkie trudne sprawy na początku są łłatwe
MMansonka
Posty: 20
Rejestracja: pn paź 11, 2004 3:28 pm

urojona ciąża?

Post autor: MMansonka »

Moja szczurka robi teraz podobnie [może jaki wirus ciażowy :|] cały czas znosi papier z biórka i chusteczki rózne kawałki ligniny , może one 'cierpią' na to samo.
Moja siostra kupiła sobie szynszyla i to jest chłopiec.i raz dałam im sie pobawić to nie zwracały na siebie uwagi ale na 100% zmieszały im sie zapachy,może to ma jakiś wpływ?
proszę o odpowiedź
''Take You heatred out of mine
make you victim my head
you never ever belived in me
I am your tourniquet '' - Marilyn Manson 'Tourniquet'


tainted-love.blog.pl
maala
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 22, 2004 10:18 pm

urojona ciąża?

Post autor: maala »

Moja Mała też tak robi- mam nadzieję,zę to nie jest ciąża urojona :(
|oo00^^ Mała ^^00oo| -ze mną od 26.07.2004 odeszła 0.12.2005 :(
|oo00^^ Myniuchna i Pitunia ^^00oo| -w moim serduszku :(
Monia

urojona ciąża?

Post autor: Monia »

znoszenie materiałow na gniazdo jest normalne!!! moja Bianka robi to teraz bo zbliza sie zima. robi sobie przytulne gniazdko. Natka robiła to samo a nawet jej chusteczki higieniczne podawałam- widziałam wdziecznosc na tej małej mordce...
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

urojona ciąża?

Post autor: Masterton »

A moja dziewczynka śpi na gołym plastiku, podtykam jej różności, ale ona nawet nie spojrzy na chusteczki i papierki. drugiej nie wspomnę, New zbudowała gniazdo na pół klatki...
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Monia

urojona ciąża?

Post autor: Monia »

Natka lubiła na chysteczka higienicznych, a Bianka woli goły plastik tak jak twoja mała Masterton
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

urojona ciąża?

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Groszek ma zawsze na gornym pietrze poukladane szmatki lub reczniki,ale jak widze,ze zanosi mu sie na robienie ganizda,to wtykam chusteczki albo kawalki papieru toaletowego miedzy preciki i wtedy ma troche gimnstyki w wyciaganiem ich i noszeniem na gore...a z tym gniazdem,to on sie troche zachowuje jak samica ^^ (ps.moze jest w ciazy urojonej -_-?) ^_^"
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

urojona ciąża?

Post autor: Mycha »

Moja śp. Shaidi znosiła wszystko na gniazdo przez całe życie nawet kiedy już nie mogła mieć maluchów. To nie jest ciążka urojona jeśli przebiega jakby to powiedzieć... Pod kontrolą. Nie wszystkie szczurki od początku mają taki nawyk, niektóre wogóle nie mają.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
MaJaS
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:26 pm

Dziwne zachowanie- może ciąża urojona?

Post autor: MaJaS »

Siemka...
Dzisiaj wróciłem do domu z treningu i zauważyłem u szczurów, ze na górze klatki (tzn. tam, gdzie mialy swoje rurki- domki i gdzie spoały na ogół) pojawiło się takie ładne gniazdko jakie robią np. ptaki :d Na początku myślałem, ze ktos z rodzicow zrobil im takie cudenko, a tu sie okazalo, ze one same to zrobily! Ponoc zajmowaly sie tym caaaly dzien xD I nie wiem zupelnie co o tym myslec... Mam dwie szczurzyczki, a moj tata powiedzial, ze to moze byc ciaza urojona i przygotowuja sobie gniazdko... Co wy o tym myslicie???

Pozdrawiam- MaJaS
Awatar użytkownika
Niuniak
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

RE: Dziwne zachowanie- może ciąża urojona?

Post autor: Niuniak »

u królików z tego co wiem jest to dość powszechne zachowanie i nie musi wskazywać na ciążę urojoną. wydaje mi się że tak samo ze szczurami. ale podkreślam że nie musi. ciąża urojona raczej jest malo prawdopodobna.
:)
Bo szczuraki tak jak i dzieci dzielą się na : czyste i ...... szczęśliwe ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”