Same otwieraja sobie klatkę

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
jo_anna20
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:42 pm

RE: Same otwieraja sobie klatkę

Post autor: jo_anna20 »

Ja miałam 2 szczurzyczki przez 2 lata (jedna odeszła w zeszłym tygodniu) i nie otwierały klatki NIGDY!!!! A teraz wzięłam jednego Pana i drugiej nocy juz biegał po pokoju!!! Tylko on chyba do Rudej startuje.... i stąd cały czas kombinuje co się teraz da otworzyć :)
Ostatnio zmieniony czw mar 01, 2007 7:21 am przez jo_anna20, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: Same otwieraja sobie klatkę

Post autor: maua_czarna »

Heh..rozsmieszyl mnie ten temat,a oto dlaczego:
ostatnio siedzimy z Szymonem i nagle szczury sa na lozku - wytlumaczylismy sobie,ze jakos nie domknelismy klatki czy cos. dzis o 6 rano budze sie ze szczurami na nogach,przestalo mi to pasowac na przypadek.zamknelam je i polozylam sie spac. po 2 minutach uslyszalam jak drzwiczki od klatki uderzaja o lozko i znowu smrodki na nogach.zamknelam i czatowalam. i co? Ciri staje na schodkach,zapiera sie, napiera przednimi lapkami na dzrwiczki i voila! mimo,ze mocno wygielam zamknieciew dol, pare minut temu tez udalo jej sie to otworzyc,dobrze,ze bylam w akademiku, bo inaczej to nie wiem:)
a dlaczego tak smieszy mnie temat? bo Ciri to siostra Malinki:)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: Same otwieraja sobie klatkę

Post autor: Elly »

U mnie to samo :D Dee Dee umie sobie otworzyc drzwiczki, dlatego jak mnie nie ma w domu, to zamykam klatki na takie male klodeczki. Wtedy sobie nie mogą otworzyc, a ja spokojna jestem, ze nie wylezą i nic sie nie stanie :)
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: Same otwieraja sobie klatkę

Post autor: PaulinaK »

Moje już do tego dążą... ale im jeszcze daleko, coś zrezygnowały z prób ostatnio :D
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Same otwieraja sobie klatkę

Post autor: yss »

a ja mam takie grzeczne dzieci...
wczoraj wstawiłam je po bieganiu do klatki. i zaczęliśmy film oglądać. w połowie filmu okazało się, że klapa górna jest niedomknięta - poznałam po dwóch szczurach łażących sobie po "dachu". przez ponad pół godziny maluchy miały otwarte, ale wyszły tylko dwa, bez większego przekonania, a reszta ułożona spać tylko się przyglądała...:) na razie drzwiczek nie próbują otwierać. zresztą te są dość pancerne :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Ganja_Kropka
Posty: 21
Rejestracja: czw maja 25, 2006 10:40 am

RE: Same otwieraja sobie klatkę

Post autor: Ganja_Kropka »

W poprzedniej klatce Kropka nauczyła się otwierać drzwiczki. Otwierała sobie je w nocy a rano kuchnia wyglądała jakby przeszło przez nią tornado. Przewrócony kosz, porozrzucane śmieci, ponadgryzane owoce i warzywa zostawione na blacie, podziurawione spodnie zostawione w kuchni.

W końcu kupiłam mały karabińczyk i na niego zamykalam klatkę.

Teraz w nowej klatce Kropka jeszcze nie odkryla jak się otwiera te drzwiczki.
Kropka (czarna) & Ganja (husky)
Awatar użytkownika
'Asia
Posty: 710
Rejestracja: pt maja 27, 2005 9:44 am
Lokalizacja: Poznań

RE: Same otwieraja sobie klatkę

Post autor: 'Asia »

No i masz babo placek - Majka nauczyła się otwierać klatkę :?
Klatka pożyczona (na czas gdy małe urosną i nie będą już mogły wyłazić między prętami w szynszylówce, którą dla nich kupiłam :D ) od Elly. I co zabawne - jej ciury też umiały sobie otwierać drzwiczki, ale tylko dolne. Natomiast Maja umie tylko górne ;)

Byłam już skłonna skorzystać z kłódkowego patentu, jednak gdzieś na początku tego tematu Esti dała chyba (mam nadzieję że taki się właśnie okaże) dużo prostszy i tańszy ;) sposób - klamra/spinacz/etc., taki do wieszania prania ;)
A więc od dziś wdrażam ten pomysł w życie i zobaczymy jak z tym sobie Maja poradzi ;))
Obrazek
Aniołki: Lola (*), Żaba (*), Maja (*), Zuzia(*), Mela(*), Marie (*) ;(( Pamiętam... >>ZOBACZ<< Aktualnie: pustka w sercu i pusto w klatce... ;(
jo_anna20
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:42 pm

RE: Same otwieraja sobie klatkę

Post autor: jo_anna20 »

Nie chcę nikogo martwić, ale mój Heniek właśnie dziś w nocy nauczył się pokonywać stos klamerek do bielizny wiszący na drzwiczkach (bo jedną klamerkę to zdejmował z zamkniętymi oczkami)...... i znów musiałam wrócić do kłódki, którą POTWORNIE hałasuje całą noc.......

Zastanawiam się tylko jaki sposób będę musiała wymyślić jak np. przegryzie kłódkę, bo dziś juz uważam,że da sobie z tym radę.....
Ostatnio zmieniony śr mar 07, 2007 12:59 pm przez jo_anna20, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

RE: Same otwieraja sobie klatkę

Post autor: szpaczek »

moja raz otworzyła jak byłam na feriach,siedze se z koleżanka i nagle bum drzwiczki sie otworzyły,ale potem ju nie otwierała:P
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Awatar użytkownika
Manowce
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 27, 2006 2:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Same otwieraja sobie klatkę

Post autor: Manowce »

moje chłopaki jeszcze sobie nie otwierają klatki, ale jak tak czytam, to podejrzewam, że zaczną (; chociaż Pi to chyba jest na to za leniwy.
♥ Bubumen i Hans Pimmel || i'm taking my rats. those are my friends for the tour.
anwet
Posty: 188
Rejestracja: śr lut 25, 2009 1:42 pm
Kontakt:

Re: Same otwieraja sobie klatkę

Post autor: anwet »

U nas w stadzie, jako pierwsza Wyploszynka zaczela otwierac drzwiczki - te boczne;
Specjalistka od rzwiczek gornych - poziomych, z ostatniego pietra jest Indirka :D
Szyfcia korzysta z uprzejmosci dziewczyn ;)
Ze mną :
:(

W nowym domku:
Wituś ( Cipciok) i Wacuś

Za TM:
Szyfcia ,Prysia, Milusia <- na zawsze w moim serduszku :,( Indira, Wypłoszynka, Smok ... :(
i (zdecydowanie za szybko.. :,( ) Cudaczynka... :,( ; Pędraczynka i Maleństwo :(
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Same otwieraja sobie klatkę

Post autor: Pawwwle »

Jeżeli macie problem z otwieraniem drzwiczek przez szczury to prostym i wygodnym rozwiązaniem jest blokowanie ich przy pomocy spinacza do bielizny. Wystarczy przypiąć go tak, by równocześnie łapał boczny pręt drzwiczek i boczną "futrynę".
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Same otwieraja sobie klatkę

Post autor: Gecko »

Hmmm... kilka postów wyżej ktoś pisze, że szczury już opanowały otwieranie klamerek ;)

A może zastosować spinacz do papieru, ale nie taki zwykły tylko coś w tym stylu:

Obrazek

To trudniej odpiąć niż klamerkę (chyba) ;D
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Same otwieraja sobie klatkę

Post autor: Pawwwle »

Gecko pisze:Hmmm... kilka postów wyżej ktoś pisze, że szczury już opanowały otwieranie klamerek ;)

A może zastosować spinacz do papieru, ale nie taki zwykły tylko coś w tym stylu:

Obrazek

To trudniej odpiąć niż klamerkę (chyba) ;D
No też dobry pomysł, bo właśnie w ten deseń trzeba kombinować. Jednak taki spinacz nie wejdzie między pręty.

Ja spinam bok drzwiczek razem z "futryną", więc spinacz musi się mieścić między prętami. U mnie doskonale sprawdziły się zwykłe spinacze, właściwie identyczne, jak na tym zdjęciu: http://cokupic.pl/i/c_big3720839.jpg
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Same otwieraja sobie klatkę

Post autor: Gecko »

Pawwwle pisze:No też dobry pomysł, bo właśnie w ten deseń trzeba kombinować. Jednak taki spinacz nie wejdzie między pręty.
Kwestia tego jak chcesz zapinać i wielkości spinacza, bo robi się takie od bardzo małych po bardzo duże, sam mam teraz przed sobą na biurku ze 4 różne wielkości :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”