Szczur Na Ramieniu...

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Szczur Na Ramieniu...

Post autor: Elf »

Ja moge powiedziec, że nie miałam problemu z przekonaniem Tashy, zeby siedziała na ramieniu. W zasadzie od tego zaczęła sie nasza znajomość:)
Przez przypadek zajrzałam do nowego zklepu zoo na osiedlu, własie przyjechały szczurki. Sprzedawca wyciągnął z akwarium właśnie Tashę. Chyba jej sie nie podobało życie w akwarium i podróż, bo zrobiła wielki skok wprost na mnie. Weszła na ramię, wtuliła się w kołnierz i... usnęła.
Potem okazało się, że uwielbia siedziec na ramieniu, świetnie balansuje kiedy przemierzamy mieszkanie.
Kiedy podstawiam ręke pod drzwiczki klatki od razu wskakuje na rekę i wspina się na ramie, a kiedy łazi po łóżku i chce o sobie przypomnieć, wdrapuje mi sie na ramię po plecach.
Podejrzewam ze mozna nauczyc szczura siedzieć na ramieniu, ale jak widac zalezy wszystko od charakteru futrzaka.
Koniec szczurzej epopei....

['] Ash, Tasha, Missi, Matylda, Root, Hash, Pinki, Mju, Dimon, Karina, Ciamek, Śnieżynka Duża, Śnieżynka, Lilu, Lila
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Szczur Na Ramieniu...

Post autor: krwiopij »

co prawda wpakowac skavena w szeleczki nie zamierzam, ale wlasciwie jak one wygladaja? zawsze zdawalo mi sie, ze szczur jest za bardzo 'elastycznym' zwierzatkiem, zeby prowadzac go w szeleczkach... naprawde to sie sprawdza?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
shy4
Posty: 331
Rejestracja: śr lis 26, 2003 7:34 am
Lokalizacja: Leeds
Kontakt:

Szczur Na Ramieniu...

Post autor: shy4 »

szelki dla szczura??pierwsze słyszę ;)
Ewelina

Szczur Na Ramieniu...

Post autor: Ewelina »

ja swojej Hermonie kazalam wejsc na ramie i tak sie stalo na poczatku schodzila ale potem siedziala spokojnie zawsze jest jej cieplo bo mam dlugie wlosy i ja grzeja dlatego tak spokojnie nawet mam strone o moim leniuchu uwielbia cieplo sprobuj tak:
poluz ja na ramieniu,i probuj z nia chodzic po domu jak bedzie siedziala to mocno ja przytul i powiedz jej ze cieszysz sie ze siedzi umnie to podzialalo daj jej jakis smakolyk napewno sie ucieszy probuj tak codzinnie moze podziala! :rolleyes: :) :D
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

Szczur Na Ramieniu...

Post autor: Wadera »

Proponuje rowiazanie "na kota".
Moj pierwszy szczur wychowal sie w domu gdzie bylo takie urocze zwierze i mial powazna motywacje aby siedziec jak najwyzej. Z obecna szczura chce wszedzie lazic, a nie ma kota zeby ja postraszyc. Ale ostatnio sama czesciej wychodzic na ramie. To chyba jest zwiazane z etapem oswajania i wiekiem szczurka. Mlodsze sa bardziej ciekawskie, a starsze leniwe :)
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
PALATINA

Szczur Na Ramieniu...

Post autor: PALATINA »

Mi się wydaje, że wszystko zależy od konkretnego szczura!
Miałam w życiu juz kilkanaście szczurków, a tylko dwa naprawdę lubiły siedzieć na ramieniu!
Pierwsza była śp.Nuśka, a drugi to Benjamin (albinos z laboratorium)!
Benjamin wytzymuje trzy godziny na ramieniu - Siedzi grzecznie, zawsze tyłem do kierunku "jazdy". Nigdy się nie chowa, ani nie usiłuje zejść!
Super szczur!
Chodziłam z nim i z psem na Pola Mokotowskie, ale teraz jest za zimno!

Inne moje szczurki zawsze chowają się w rękawie, w kieszeni lub za koszulą.
To cecha indywidualna, jak widać!
De_Vill

Szczur Na Ramieniu...

Post autor: De_Vill »

Mój pierwszy szczur bardzo chętnie siedział na kolanach, przytulał się i podstawiał pyszczek do głaskania, ale na ramię za diabła nie chciał wejść. a jak juz wszedł to ani mu się śniło tam zostać. Za to w szeleczkach na smycz biegał po lesie. Z kolei moja obecna szczurkowa z "mojego" miotu potrafi wspiąć się na ramię zaczynając od spodni i tam sobie siedzieć i oglądać świat. Ale to chyba dlatego, że od małego zostala wybrana i tak noszona. Na szelki z kolei nie chce patrzeć. Sama zresztą nie lubi daleko chodzić. Myślę więc że to zależy tak od szczura jak i od przyzwyczajenia go do danej sytuacji. Niektóre mają charakterki i co im zrobisz?
Yo!Asia

Szczur Na Ramieniu...

Post autor: Yo!Asia »

Moje szczurki jak tylko się nachylę to już wskakują mi na ramię :P . Może czują się tam bezpieczne? Nie trzeba szczura tego uczyć, bo on w przeciwieństwie do np. chomika nie jest tak głupi by skakać z takiej wysokości. (przynajmniej moje szczurki)
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Szczur Na Ramieniu...

Post autor: OlaA »

Pola lubi siedzic na ramieniu, ale nie za dlugo. Jak wczoraj bylm z nia na spacerku
w sklepie to siedziala caly czas na rece, przy lokciu w jedna strone, a na ramieniu w druga,
ale caly czas sie wiercila. W sklepie schowalam ja do torby i zapielam zamek, ale ta juz
po chwili go odpiela, mimo ze byl zasuniety do konca i wyszla. Chyba ekspedientka jej nie zauwazyla,
ale na pewno klient. Na szczescie nic zlego nie powiedzial :P
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
j8ded
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 06, 2004 12:57 pm

Szczur Na Ramieniu...

Post autor: j8ded »

Mój nie lubi, jest zbyt ciekawski :? Ale szczurka można wielu rzeczy nauczyć zwłaszcza zachęcając go :lol: Nic na siłe, poważnie :lol: Ale jesli sam nie chce, nie karz mu ..
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Szczur Na Ramieniu...

Post autor: sachma »

Sal lubial siedzien na rece... klad sie przy zgiecu mojej reki i wtulal w nia nosek...

Bandyta lubi siedzie na ramieniu... moge z nim tak przechodzic caly dzien :D czasem sam sie wspina po mnie zeby wejsc na ramie :D ja go nie uczylam.. poprostu pierwszego dnia (wczoraj) wsadzilam go na ramie... i spodobalo mu sie :D czasem przechodzi z jednego ramienia na drugie... a jak chce zejsc to powoli zsuwa sie z reki... unosze ja i dzieki temu Bandyta nie spada :)
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Szczur Na Ramieniu...

Post autor: krwiopij »

zazdroszcze... moje nie lubie siedziec na ramieniu w ogole... tylko eszwa usiedzi dluzej, ale jej nie chce za bardzo stresowac spacerkami i podobnymi probami...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Szczur Na Ramieniu...

Post autor: OlaA »

Pola wlasnie dzisiaj siedziala bardzo dlugo na ramieniu i nawet spala :P
Byłam bardzo szcześliwa bo to znaczy ze czuje sie u mnie bezpieczna :P
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Szczur Na Ramieniu...

Post autor: ania85 »

u mnie tylko Amfetaminka lubi przesiadywac na ramieniu, a zwłaszcza na karku.
Śmiesznie wtedy wygląda bo przednimi łapkami obejmuje mnie za szyję a tylnimi siedzi rozkraczona i łapie równowagę :P
...moje maleństwo... :)
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Szczur Na Ramieniu...

Post autor: sachma »

a chowa ci sie za wlosami? Salomonek zawsze chowal mi sie ze kitkiem :wink: wchodzil na kark i owijal sie wlosami :D Bandyta robi tak samo, ale jest juz za duzy i wystaje zza wlosow :D ostatnio probowal jakies gniazdo czy cóś zrobic z moich wlosow :D mialam troche klopotow zeby go z tego wyciagnac.. ale to byl jeden incydent... przewaznie jest grzeczny :wink:


zeby nie pisac kolejnego posta , bo zaczna marudzic ze nabijam :P dodam w tym...
ja mam wlosy za lopatki, jak sie zwiaze je gumka to sa troche za ramiona :D wiec szczurki maja czym sie bawic :wink:
Ostatnio zmieniony pt lip 23, 2004 4:16 pm przez sachma, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”