[Sylwester] huki, hałas. Jak to zniosą moje szczurki?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

[Sylwester] huki, hałas. Jak to zniosą moje szczurki?

Post autor: sue »

Jeśli taki temat już jest to bic mocno! ;) I od razu proszę o linki, bo niestety nie znalazłam takowych.


To będzie nasz pierwszy wspólny sylwester, chociaż sama jeszcze nie wiem, czy będe w domu. Problem w tym, że nie wiem jak dziołchy mogą zareagować na odgłosy fajerwerków od których raczej ich nie uchronię.. Mój pies np trzęsie się bez przerwy, chowa sie w najciaśniejsze kąty, etc. Dajemy mu jakies środki uspokajające zalecone przez weterynarza. To kwestia chyba ultradźwięków czy czegoś, nie znam się na tym. Jak Wasze szczury się zachowywały w sylwestra?
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
ania234
Posty: 219
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 6:24 pm

Sylwester?

Post autor: ania234 »

ja nie wiem jak moja się zachowuje bo w sylwestra zawsze gdzieś wyjeżdżam ale na wszelki wypadek stawiam klatkę tam gdzie wystrzałów nie będzie aż tak słychać
wiesz u mojej babci jest łazienka i nie ma okna i jest w środku domu (z jednej strony przedpokój a potem pokoje a z drugiej klatka schodowa) można tam postawić szczurka
Ze mną Wiki i Sensi
W serduszku Dżeki i Lili :*
Kathleen
Posty: 44
Rejestracja: pn gru 25, 2006 11:31 pm

Sylwester?

Post autor: Kathleen »

Num jakoś się nie boi :drap:
Najgorzej to nie ma jak ich uchronić przed tymi dźwiękami xP
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Sylwester?

Post autor: krwiopij »

Mam szczury już jakiś czas i nigdy żadne wystrzałami petard i fajerwerków się nie przejmowały. Zupełnie. Dla nich to taki sam wieczór jak każdy inny.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Sylwester?

Post autor: Nina »

Moje dziewczyny już teraz podskakują jak na ulicy petardy strzelają. Ale u mnie cały czas jest rozszczelnione okno żeby powietrze "milsze" było, na sylwka zamkne całkowicie i będzie po kłopocie bo wtedy nic nie słychać :jezor2:
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Sylwester?

Post autor: Ratata »

Moje szczury też nie reagują na dźwięk petard, które gó*** odpala już od jakiegoś czasu... Ale one generalnie na mało rzeczy zwracają uwagę :roll:
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Sylwester?

Post autor: Marcysia. »

ja mieszkam na odludziu i widać jak strzelają a słychać niewiele :D
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
Floreczka_wwy
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 29, 2006 7:27 pm

Sylwester?

Post autor: Floreczka_wwy »

Mój szczurek, kiedy słyszy dźwięk fajerwerków, to od razu chowa się do swojego domku, który ma w klatce, i wtedy czuje się bezpiecznie...przynajmniej ja tak sądzę...
Ale mojej szczurzynki ten problem raczej nie dotyczy. :thumbleft:
Dr_LooLoo
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 6:11 am

Sylwester?

Post autor: Dr_LooLoo »

Był już taki temat. ;) Stary jak świat ;)
Właściwie to sama zastanawiam się, jak moje małe zareaguje na wybuchy... Podejrzewam jednak, że nie przejmie się nimi za bardzo, o wiele bardziej stresują ją obcy ludzie niż jakiekolwiek głośne odgłosy.
Tulka
Posty: 58
Rejestracja: wt paź 03, 2006 4:21 pm

Sylwester?

Post autor: Tulka »

Tak się martwiłam, że ogony dostaną zawału, a wychodzi na to, że samych "próbnych wystrzałów" bardziej bałam się ja :hihi: ( zachowanie psa zostawiam bez komentarza ;) ). Młody od rana śpi za koszulką ( rusza się jak przestaje go głaskać ), a Tula chrapie (!) w najlepsze... . wygląda na to, że nie będzie aż tak źle w tym roku :D Kamień z serca 8)
Ostatnio zmieniony sob gru 30, 2006 7:23 pm przez Tulka, łącznie zmieniany 1 raz.
Żadnej z nikim Styczności. Żadnej Wymiany Myśli... Taka rozmowa do niczego nie prowadzi, zwłaszcza jeśli w drugiej części rozmowy ukazuje się ogon tej osoby.
To ja Kłapouchy.... to tylko ja, Kłapouchy
kasiulka
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 29, 2006 3:22 pm

Sylwester?

Post autor: kasiulka »

a ja wlasnia dowiedzialam sie ze moj szczur panicznie boi sie petard i zachowywal sie jeszcze jakby chcial mnie zaciagnac do kryjowki
Awatar użytkownika
Orvokki
Posty: 97
Rejestracja: sob gru 30, 2006 9:50 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Sylwester?

Post autor: Orvokki »

Mój się zachowuje normalnie ;]
Nawet wyszła z domku, żeby się pobawić.
Chily (*), Rurka (*), Śnieżka (*), Gwiazdka(*), Moka(*), Karmelek
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

Sylwester?

Post autor: sue »

Moje dziołchy śpią w najlepsze ;]
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Sylwester?

Post autor: Ewqa »

Malina spała w najlepsze, Fiona jak zwykle bezstresowo wisiała na kratkach "na rączki", jedynie Cleo okropnie wystraszona siedziała w kąciku. Nie można jej było uspokoić, ani wyjąć z klatki żeby wsadzić w rękaw bluzy, straszna. Jak dobrze że Sylwester jest tylko raz do roku.
Ostatnio zmieniony pn sty 01, 2007 10:28 am przez Ewqa, łącznie zmieniany 1 raz.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Sylwester?

Post autor: Ratata »

U mnie chłopcy żarli i spali, dziewczyny się tłukły - czyli bez zmian ;)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”