[GNIAZDO] czemu nie buduje? Buduje, ale czy to normalne?itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
totto
Posty: 16
Rejestracja: wt sty 18, 2011 6:06 pm

Re: [GNIAZDO] nowy domek mojej Kumby

Post autor: totto »

Witam wszystkich Użytkowników tego forum.
Jestem posiadaczem młodej szczurki (około 6-8 miesięcznej) Kumby. Jak tylko ją kupiliśmy, to naprędce zrobiłem dla niej prosty domek z kilku desek (3 ścianki i daszek). Kumba po jednej nocy zdecydowała się zamieszkać w tej budce. Dałem jej trochę podartego papieru, którym od razu wymościła sobie domek (nie musiałem jej tłumaczyć do czego ten papier - czytała w moich myślach). Po ponad 2 tygodniach domek stał się wyraźnie ciasny, więc postanowiłem zafundować jej większy i wygodniejszy. Tym razem "domek" zrobiłem jej z "kolanka" PCV, o średnicy 110 mm, z jednej strony zatkniętym korkiem (też PCV) a w środek włożyłem ligninę.

Niestety Kumba woli teraz spać poza nowym domkiem, w rogu klatki. Poradźcie jak ją zachęcić do nowego lokum.

http://picasaweb.google.com/piotrek.dzi ... 3299591490
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: [GNIAZDO] czemu nie buduje? Buduje, ale czy to normalne?

Post autor: lovekrove »

Przede wszystkim Kumba potrzebuje towarzysza ;)
Nie chce spać, to nie. Nie narzucaj nic szczurkowi. Może kiedyś sama załapie, że tam jest fajnie. Możesz jakieś smakołyki wsypać do środka, to zachęci szczurkę do zaglądania tam. Nic na siłę.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
totto
Posty: 16
Rejestracja: wt sty 18, 2011 6:06 pm

Re: [GNIAZDO] nowy domek mojej Kumby

Post autor: totto »

totto pisze:Witam wszystkich Użytkowników tego forum.
Jestem posiadaczem młodej szczurki (około 6-8 miesięcznej) Kumby...
Tu się pomyliłem, bo chciałem napisać "(około 6-8 tygodniowej)".

Na razie Kumba zagląda do nowego mieszkanka, nawet wchodzi ale spać w nim nie chce. Polubiła za to hamak.

Co do towarzystwa, to nie jestem tak całkiem pewien czy polubiła by się z inną samiczką. Jeszcze w sklepie była bojowo nastawiona do swojego współlokatora (gryzła się z nim). Jeśli mam jej dobrać towarzyszkę, to musi się to zbiec z zakupem nowej klatki, bo ta i tak byłaby za mała na dwa szczury.
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: [GNIAZDO] czemu nie buduje? Buduje, ale czy to normalne?

Post autor: lovekrove »

Szczury muszą mieć towarzystwo. Inaczej są nieszczęśliwe. Poczytaj ten temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=8541&start=0 Póki jest młoda łatwiej ją będzie połaczyć z drugim szczurkiem. Z tym, że nei kupuj jej towarzyszki w zoologu. Dlacezgo, o tym tu: http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=24678&start=0 ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”