[GNIAZDO] czemu nie buduje? Buduje, ale czy to normalne?itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

buduje drugie gniazdo poza klatka

Post autor: marchewa »

modli, moim skromnym zdaniem szczurki generalnie mają niechęć do siedzenia w klatce ;) a na pewno zdecydowanie bardziej wolą być poza klatką i mieć jakieś swoje schowki i legowiska.
Więc jeśli Ci to nie przeszkadza, to zostaw tak jak jest :)
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

buduje drugie gniazdo poza klatka

Post autor: Ratata »

[quote="marchewa"]szczurki generalnie mają niechęć do siedzenia w klatce[/quote]
Ja bym nie powiedziała, pierwszą rzeczą którą robi Bąbel po puszczeniu go na stół/podłogę, jest powrót do klatki. Owszem, czasem pójdzie jeszcze podokuczać koszatniczkom :twisted: , ale i tak większość czasu spędza w klatce. Chyba że to wyjątek potwierdzający regułę :roll:
Pomysł ze zrobieniem miejsca na drugie gniazdo w kartonie jest bardzo dobry :thumbleft:
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Miyako
Posty: 60
Rejestracja: wt sie 22, 2006 10:20 am
Kontakt:

buduje drugie gniazdo poza klatka

Post autor: Miyako »

Myślę, że Wasze szczurki budują sobie nowe gniazdo, myśląc, że urodzą tam młode. Zauważyłam po Waszych postach, że raczej samiczki są skłonne do takich działań. Szczurki zawsze budują nowe gniazda dla swoich pociech ;]
Yhmi
Posty: 90
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 11:14 pm

buduje drugie gniazdo poza klatka

Post autor: Yhmi »

a skąd myślenie o urodzeniu młodych u samiczki która samca na oczy nie widziała :P zauważyłam tendencję wzrostową budowania gniazdek w sezonie zimnym - z jakąś szmatką albo ręcznikiem papierowym zawsze raźniej zasnąć.
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

buduje drugie gniazdo poza klatka

Post autor: limba »

[quote="Miyako"]Myślę, że Wasze szczurki budują sobie nowe gniazdo, myśląc, że urodzą tam młode. Zauważyłam po Waszych postach, że raczej samiczki są skłonne do takich działań.[/quote]

Tu sie nie zgodze. U mnie mistrzem w budowaniu przytulnych gnizadek jest Fryt (kastracik), a i Imbir zawsze podkrada papierowe reczniki. Tymczasem Kluch ma gleboko w powazaniu budowanie gniazdek, ma "ludzi" od tego. :hyhy:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
galimatyas
Posty: 86
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 6:59 pm

buduje drugie gniazdo poza klatka

Post autor: galimatyas »

[quote="limba81"]Miyako napisał/a:
Myślę, że Wasze szczurki budują sobie nowe gniazdo, myśląc, że urodzą tam młode. Zauważyłam po Waszych postach, że raczej samiczki są skłonne do takich działań.


Tu sie nie zgodze. U mnie mistrzem w budowaniu przytulnych gnizadek jest Fryt [/quote]
Zgadzan się z limba81, sama mam 2 niekastrowane samczyki i robią dokładnie to samo :thumbleft:
Moje ciurasy mają swoje meliny poza klatką - jedną w kartonie do którego kiedyś wrzucałam rzeczy do prania, a w którym teraz położyłam stary ręcznik (zachwyt ze strony moich ogonów), a drugą za szafą - znajduję tam całe hałdy ziarenek, suchego chleba, żwirku z klatki (rispect dla chłopaków za cierpliwość). Nie przeszkadza mi, że uwiły sobie te kąciki relaksacyjne, dzięki temu wiem, gdzie ich szukać, kiedy nie biegają akurat po pokoju :D
Obrazek
groszkowapanna
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 28, 2006 1:28 pm

buduje drugie gniazdo poza klatka

Post autor: groszkowapanna »

a co powiecie o mani zbierania chusteczek? zasmarkanych i nie tylko? moja szczurzyca (pol roku) potrafi wyniesc smietnik zasmarkanych chusteczek, o ktore jesinia wcale nietrudno. Dodatkowo wyciaga chusteczeki z torebki i czlowiek potem nawet nosa nie ma czym podetrzec w tramwaju! jak ja tego oduczyc? przeciez to niehigieniczne i w ogole, czy szczur moze sie zarazic ludzkimi zarazkami?
groszkowapanna
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

buduje drugie gniazdo poza klatka

Post autor: ESTI »

[quote="groszkowapanna"]oja szczurzyca (pol roku) potrafi wyniesc smietnik zasmarkanych chusteczek, o ktore jesinia wcale nietrudno.[/quote][quote="groszkowapanna"]jak ja tego oduczyc?[/quote]
Stawiac kosz nalezy z dala od szczura albo tak, zeby dostep do niego byl ograniczony.
Chociaz jest niewiele zarazkow, ktorymi szczur moze sie od nas zarazic - jednak istnieja, wiec lepiej dmuchac na zimne i nie dawac szczurowi jesc zasmarkanych chusteczek.
Polecam tematy w dziale choroby, sa tam tematy o przenoszeniu chorob.
Obrazek
dziewczynazdynamitu
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 11:39 am

[GNIAZDO] czemu nie buduje? Buduje, ale czy to normalne?itp

Post autor: dziewczynazdynamitu »

Moja szczurzyca namiętnie buduje gniazdo. Teraz jej się dopiero na to zebrało, kiedy już dzieci urodziła. Buduje je w takim zapale, że zasypuje młode, albo wprost przeciwnie- depcze je i roznosi wszędzie po klatce. Gdy ją wypuszczam to znosi wszystkie papiery, szmatki albo jakieś stare kartki do klatki. Wszystko, dosłownie wszystko byle gniazdo było wielkie x]
I teraz pytania:
Czy to jest normalne?
Czy jej to minie? (heh, pewnie tak)
I czy nic nie grozi małym? (od tego deptania i rozrzucania po całej klatce)
Pierwszy raz mam młode, a nic konkretnego tu nie znalazłam na temat takiego zachowania.
Pozdrawiam!
:)
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Mania budowania gniazda.

Post autor: Czerwonaona »

Wydaje mi się ,że szczurcia wie co robi i napewno małym krzywdy nie zrobi aczkolwiek miej oko na wszystko i obserwuj według mnie to całkiem normalne zachowanie.Stara się jak najlepsze warunki maluszkom stworzyć.
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Mania budowania gniazda.

Post autor: Paweł69 »

Moje obie panny tak robiły i nic złego maluchom się nie stało na szczęście. Żwircia budowała gniazdo z wszystkiego co miała w zasięgu pyszczka, na gnieździe umieszczała miskę, kolbę, oderwała wapno i też rzuciła na gniazdo. Jeśli Twoja dziewczynka poroznosi małe po klatce i będzie zwlekała z pozbieraniem ich i umieszczeniem w gnieździe musisz zrobić to za nią, bo maluchy przebywając za długo poza gniazdem mogą się wyziębić.
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Eryk
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 06, 2010 1:57 pm

Gniazo

Post autor: Eryk »

Witajcie mam szczurka o imieniu sonia...mam problem ona nierobi sobie gniazdka,co moge jej dawac by sobie zrobila?patyki,parier toaletowy?
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Gniazo

Post autor: sr-ola »

U mnie też tylko 2 na 6 szczurków robi sobie gniazdko.
Niech to będzie coś miękkiego, ręczniki papierowe, miękki papier toaletowy, dużo szmatek. Zrób jej hamaczki w klatce, może jakiś domek. Moje paskudy uwielbiają hamaki. Poszukaj w dziale "klatki i dodatki" zamiast zakładać temat poruszany po tysiąckroć.
Opcja szukaj też podsunie Ci mnóstwo odpowiedzi, jak np. to: http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t ... azdo#p2375
Ale najlepszym dodatkiem do gniazdka jest... drugi szczurek.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gniazo

Post autor: Paul_Julian »

sr-ola pisze: Ale najlepszym dodatkiem do gniazdka jest... drugi szczurek.
A dokładniej druga szczurka. Muszą być dwa tej samej płci :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [GNIAZDO] czemu nie buduje? Buduje, ale czy to normalne?

Post autor: Blanny »

Eryku, jeśli Twój szczurek jest jeszcze młody, nim dasz mu papier toaletowy czy szmatki bawełniane, potnij/podrzyj je na mniejsze kawałki. Żeby szczurkowi było łatwo tym manipulować. :)

Ja swoim dorosłym samcom daję do budowy gniazda kawałki papieru tolatowego albo kawałek ręcznika papierowego podarty na cztery mniejsze kawałki. Łatwo to potem wywalić i dać nowy materiał. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”