Dominacja, przewracanie na plecy

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Opal
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 06, 2006 2:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

dominacja

Post autor: Opal »

Ja wiem że teoretycznie potrzebują matki przez długi okres czasu :) Ale moje jakoś rosną jak nie wiem co ^^ No i jedzą za armię całą XD
I mam dobre wieści ^^ Już przestały się bić - Pogodziły się i jedzą oraz piją razem XD
MrsChiquita
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 16, 2006 7:44 pm

dominacja

Post autor: MrsChiquita »

Ja mam podobny problem, tzn. mam 2 szczurzyce (siostry) 2 miesięczne. Jakiś czas temu zauwazyłam, że Amfa jest mniejsza od Koki. Na ogól wszystko jest ok, spią często razem, bawią się itp. Natomiast są momenty kiedy ta większa np. wygania mniejszą z domku, zabiera jej jedzenie itp. Miejsca mają dużo, jedzenie daje im pogrojone tak że spokojnie każda może dobie wziąć oddzielny kawałek. I nie wiem co robić... ??
"Wariaci, podobnie jak dzieci, nie dają za wygraną, dopóki ich życzenie nie zostanie spełnione"
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

dominacja

Post autor: Lulu »

I nie wiem co robić... ??
nic.
to naturalne w szczurzym stadku ;)
ktos w koncu musi dominowac...
a wielka krzywda malej sie nie dzieje.
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

dominacja

Post autor: turybiusz »

Czasem szczury podbieraja sobie jedzenie po prostu dla zabawy. Moje dwie pierwsze szczurzyce, Markiza i Wagabunda, zawsze wyrywały sobie nawzajem suchy chleb, choć również każda bez problemu mogła znaleźć swój własny kawałek. Dziwiło mnie to, aż któregoś razu zaobserwowałam taką scenkę:
Markiza sobie słodko śpi.
Wagabunda łapie kawałek suchego chleba i z nimże w paszczy obiega Markizę na około. Zatrzymuje się i zerka na Markizę.
Markiza sobie słodko śpi.
Wagabunda wykonuje drugą rundkę dookoła Markizy. Zatrzymuje się i zerka na Markizę.
Markiza sobie słodko śpi.
Wagabunda okrąża Markizę po raz trzeci, zatrzymuje się i po raz trzeci na nią zerka.
Markiza, zupełnie nie wzruszona jej zabiegami, śpi sobie słodko nadal.
Rozczarowana Wagabunda porzuca chleb nie uszczknąwszy z niego nawet okruszka.

Ciekawe jest również to, że moje szczury przeważnie nie wykradały jedzenia choremu szczurowi, który nie bronił zdobyczy (no chyba, że było to coś wyjątkowo apetycznego).

A tak poza tym... szczurom najlepiej smakuje to, co wyrwą koledze z paszczy i moim zdaniem są w tym całkiem ludzkie ;)
...
MrsChiquita
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 16, 2006 7:44 pm

dominacja

Post autor: MrsChiquita »

no niby tak ale tak jak mówie, ta mniejsza wygląda na strasznie biedną. Pierwszy raz mam 2 szczury w jednej klatce i nie mam porównania... No ale w każdym razie ona jest chudziutka i wygląda na zastraszoną:/ No ale skoro mówicie, żeby się nie przejmowac to spoko. Póki nie dzieje się nic złego to niech tak zostanie.
"Wariaci, podobnie jak dzieci, nie dają za wygraną, dopóki ich życzenie nie zostanie spełnione"
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

dominacja

Post autor: limba »

MrsChiquita, moze stawiaj jedzenie w dwoch odzielnych miseczkach na dwoch koncach klatki. I co Ci szkodzi podkarmiac cichaczem chudsza?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
MrsChiquita
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 16, 2006 7:44 pm

dominacja

Post autor: MrsChiquita »

no nic nie szkodzi i tak właśnie robie ;) Tą mniejszą zabieram czasem "na bocze" po za klatką i ją podkarmiam. Jak narazie jest ok. Spią sobie razem własnie a wczoraj jedzonkiem się podzieliły po równo. Dzięki za pomoc ;)
"Wariaci, podobnie jak dzieci, nie dają za wygraną, dopóki ich życzenie nie zostanie spełnione"
VipXXL
Posty: 25
Rejestracja: pn lut 27, 2006 6:04 pm

dominacja

Post autor: VipXXL »

Mam problem ... mojego Chestera mam od 2 misięcy, teraz ma ok. 8 miesięcy ... na poczatku był "normalny" bawił się, grzecznie latał sobie po mieszkaniu, słuszał ... a teraz wszystko gryzie co stanie mu na trodze ... a najgorsze4 jest to że łapie ząbkami rękę (palce), tz. na początku łapał teraz gryzie ... wogóle dziwnie sie zachowuje, wezmę go na ręcę jest spokojniutki do czasu aż nie puszczę go na samowolke ... wtedy zaczyna dominować nademną gryzie, nie da sie złapać ... poprostu głupieje ... :/
Co ja mam z nim zrobic ;( ? Jak go odłuczyć nawyków które nie dawno ni stąd ni z owąd nabył ... ? Prosze o pomoc i szybka odpowiedz ... Błagam :(
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

dominacja

Post autor: Oleczka »

moja jak chce mnie zdominowac to ja na plecki przewracam i ja kilka sek trzymam i jest juz grzeczna ale jej sie to ze 3 razy zdarzylo jest mlodziutka jeszcze ale puszukaj po forum bo troche juz o tym bylo
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

dominacja

Post autor: ESTI »

[quote="VipXXL"]Co ja mam z nim zrobic ;( [/quote]
Zapoznac sie z tematami w dziale oswajanie i poczytac o dominujacych samcach.
Chlopak moze pozno dojrzewa i dlatego.
Albo cos sie wydarzylo, ze ma takie a nie inne zachowanie.
Obrazek
VipXXL
Posty: 25
Rejestracja: pn lut 27, 2006 6:04 pm

dominacja

Post autor: VipXXL »

Czy ktos może sie orientuje ile kosztuje kastracja szczurka ... ? Prosze o szybka odpowiedz z góry dziękuję ! Pozdrawiam ...
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

dominacja

Post autor: Anita »

Spróbuj najpierw go dominować, a dopiero jak to nic nie da, myśl o kastracji...
To w końcu operacja, a nie metoda na złe zachowanie szczurka.
Awatar użytkownika
ciufcia
Posty: 70
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 8:05 pm

dominacja

Post autor: ciufcia »

[quote="VipXXL"]Czy ktos może sie orientuje ile kosztuje kastracja szczurka ... ?[/quote]
Od 40zł wzwyż. A nie lepiej oswajać stopniowo ogonka? No chyba że nie chcesz...

PS. Chyba zbaczamy lekko z tematu :P
Na zawsze w moim sercu-[']Leon (Albinos) - 15 VI 2005r.[']

Klatka stoi pusta. I czeka...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

dominacja

Post autor: krwiopij »

samczyk ma 8 miesiecy... VipXXL pisala, ze na poczatku byl spokojny i dopiero ostatnio zaczal zachowywac sie agresywnie... to wyraznie wskazuje na problemy z hormonami i zwykla dominacja moze jeszcze pogorszyc sprawe...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

dominacja

Post autor: Lulu »

VipXXL, prosze o nie zadawanie tych samych pytan w dwoch roznych tematach. A poza tym kwestia kosztow kastracji poruszana nie raz na forum - wystarczy chciec i znalezc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”