Dominacja, przewracanie na plecy

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

szczur dominator?

Post autor: limba »

[quote="ziemniak"]czy rzeczywiście samiec z wyraźnymi tendencjami do bycia "alfą" podda się tej technice, czy spodziewać się po jakimś czasie - zwłaszcza jak podrośnie, że może capnąć mocnie do krwi i będzie konieczność kastracji? [/quote]
Niestety tego nie da się przewidzieć. Narazie skoro przewracanie na plecki daje rezultaty to bardzo dobrze. Niestety może sie stać tak że w pewnym momencie zaczne gryżć nawet podczas próby dominacji z waszej strony, a nawet do sytuacji ze na sam wasz widok będzie się stroszył i "szczerzył". Wtedy kastracja będzie rowiązaniem.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ziemniak
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 13, 2006 8:23 pm

szczur dominator?

Post autor: ziemniak »

Dzięki za odpowiedzi. Mam nadzieje, że to poskutkuje, ale gdyby wciąż gryzł (wczoraj już porysował synkowi zebami palca do krwi, bo za często go łapał), to na jaki koszt mam sie przygotowac jeśli chodzi o kastrację :?:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

szczur dominator?

Post autor: sachma »

ja spotkalam sie z takimi cenami
mlody szczurek w granicach 40zl
dorosly szczurek kolo 70-90zl

wszystko zalezy gdzie.. mozesz juz teraz poszukac dobrej kliniki i popytac sie o ceny... zawsze lepiej byc gotowym na wiekszy wydatek.
Obrazek
Lela_
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 28, 2006 8:24 pm

Dominacja nad szczurem i jego reakcje.

Post autor: Lela_ »

Po czym moge definitywnie poznać, że coś się mojemu szczurowi podoba?

Czasem kiedy drapie mojego zwierzaka wydaje z siebie jakiś niski pisk. Nie brzmi to jak okrzyk przerażenia, ale co ja mogę wiedzieć? Mróży oczka i wygląda słodko, ale czy on to lubi czy po prostu się mnie boi?

Drugi z moich podopiecznych reaguje zupełnie inaczej. Nieruchomieje ale staje lekko na dwóch tylnich łapkach. Odsłania nawet brzuszek i gardło. Wiem że zachowywał się tak przed satrszym szcurem, czyli chyba sugeruje w ten sposób swoją niższość.

Jak mogę to zmienić i w jaki sposób powinnam okazywać im hm ''miłość''. Aby potraktowały mnie bardziej jak szczura. I jeszcze jedno, czy to dobrze jeśli szczur potraktuje nas jako ''szefa''? Jeśli tak to dlaczego?
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dominacja nad szczurem i jego reakcje.

Post autor: Lulu »

[quote="Lela_"]Mróży oczka i wygląda słodko, ale czy on to lubi czy po prostu się mnie boi?
[/quote]

to zalezy juz od szczura... u nas czesc tak okazuje zadowolonie, czesc poirytowanie...

[quote="Lela_"]Aby potraktowały mnie bardziej jak szczura. I jeszcze jedno, czy to dobrze jeśli szczur potraktuje nas jako ''szefa''? Jeśli tak to dlaczego?[/quote]

chyba traktuja Cie jak szczura, skoro tak reaguja. a czlowiek w relacji czlowiek-szczur zawsze powinien dominowac (problem sie pojawia, kiedy to szczur dominuje)... chyba nie chcesz by szczur Toba rzadzil i gryzl Cie za kazdym razem jak cos mi sie nie spodoba? to, ze dominujesz nad nimi nie znaczy, ze Cie nie kochaja... tak samo jak kochaja dominujacego szczura ;)
Awatar użytkownika
Opal
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 06, 2006 2:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Mam pytanko!

Post autor: Opal »

Może to nic ważnego ale wolę się sptać...
Otóż moje małe Astra i Rubin są... siostrami... Tzn. Mieszkają razem, śpią ze sobą, miejsca mają dużo, jedzenia i picia też... Ale... Nigdy nie miałam dwóch szczurków naraz więc nie wiem... otóż one dają sobie często.. hm... lanie... Albo jedna albo druga przyciska siostrę do podłoża... czasem piszczą... Wole sie spytać czy im przejdzie czy też to normalne... bo nie chce by sobiwe krzywdę zrobiły... Więc piszcie mi proszę porady... bo ja nie mogę podlatywać do klatki co chwilę... :-(
P.S. Krew sie nie leje i mocno się nie gryzą (w ogóle nie gryzą)... Ale sobie dają jak ja to mówię: klapsy :-)
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

dominacja

Post autor: sechmet »

[quote="Opal"]P.S. Krew sie nie leje i mocno się nie gryzą (w ogóle nie gryzą)... Ale sobie dają jak ja to mówię: klapsy [/quote]

jak się nie gryzą i krew sie nie leje to sie nie martw, one prawdopodobnie się bawią, zaczepiają ;)
są jeszcze młodziutkie, prawda?
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

dominacja

Post autor: czukukkcza »

heh,właśnie,Stachan podrósł i od razu zmienił się układ sił w Rat Pack...bezkrwawo zdetronizował starszego Pabla...ale Pabliel jakoś tego specjalnie nie przeżył,na szczęście:)...tylko czasem ich bójki wyglądają brutalnie,nawet bardzo;/-mam nadzieję że to się zmieni kiedy Stachan i Axl bardziej wyrosną i będą spokojniejsze[no nie patrzcie się tak na mnie,nadzieję zawsze można mieć;P]
a co do dominacji...staram się codziennie każdego jakiś czas przetrzymać na pleckach i właśnie się dowiedziałam że [quote="foka_z_zakonu"]przeracasz szczurasa na plecki i trzymasz w takiej pozycji dopóki nie przestanie sie wyrywac... [/quote] aja je trzymam ok.pół minuty,minutę najwyżej...robię źle :? ?
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

dominacja

Post autor: limba »

A poco dominujesz ich codziennie? :roll: Sa agresywne w stosunku do Ciebie? Niegrzeczne (wyrywaja sie sie jakos koszmarnie)? Trzeba uwazac zeby z ta dominacja nad szczurem tez nie przesadzac. uwazam ze jezeli szczur nie wykazuje oznak agresji to nie ma zadnego sensu go dominowac.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

dominacja

Post autor: czukukkcza »

[quote="limba81"]Sa agresywne w stosunku do Ciebie? Niegrzeczne (wyrywaja sie sie jakos koszmarnie)?[/quote]
Stachan zaczął się buntować ostatnio.kilka razy nawet rzucił się na moją rękę.
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
FanTomas
Posty: 44
Rejestracja: pn lut 27, 2006 5:47 pm

dominacja

Post autor: FanTomas »

Pewnie mysli,ze jestes kolejnym do zdominowania przez niego. Nie daj sie!:)
Awatar użytkownika
Opal
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 06, 2006 2:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

dominacja

Post autor: Opal »

[quote="sechmet"]są jeszcze młodziutkie, prawda?[/quote]
Owszem są... urodziły się jakieś nie całe 4 tygodnie temu... :-)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

dominacja

Post autor: limba »

[quote="Opal"]urodziły się jakieś nie całe 4 tygodnie temu[/quote] to jeszcze z mama powinny byc. :? Chyba ze ze sklepu to sie nie zdziwie.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Opal
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 06, 2006 2:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

dominacja

Post autor: Opal »

Aj XD Sorki :-) Wszystko mi się pomyliło :-) 5 tygodni ^^ No teraz sie zgadza :-)
One mi na mamincórki nie wyglądają ; P
I nie jest powiedziane, że muszą tyle być z mamą 8) Wystarczy nie cały miesiąc, a szczegulnie gdy ktoś ma ich całe mnoże :hyhy:
No ale my nie mówimy o tym co być powinno i miało się stać (czy coś podobnego) tylko ja na porady czekam :P
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

dominacja

Post autor: limba »

[quote="Opal"]I nie jest powiedziane, że muszą tyle być z mamą Wystarczy nie cały miesiąc[/quote]
Opal bardzo Cie prosze o nieszerzenie takich informacji na forum bo sa one delikatnie mowiac nieprawda. Nie wiem kto Cie poinformowal ze moga miec niespelna miesiac, czyli mniej niz 4 tyg, moze jakas madra ksiazka.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”