Dominacja, przewracanie na plecy

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zmijka24
Posty: 125
Rejestracja: pn lut 23, 2004 1:10 pm

Dominacja, przewracanie na plecy

Post autor: zmijka24 »

zauwazylam ze Zgredek(moj mlodszy ogon)zdominowal starszego Goluma jst mi zal Goluma bo zrobil sie taki troche osowialy i wogole choc stale stara sie wlaczyc czy powinnam je rozłaczyc?moze tak musi byc???
pozdrawiam
Kasia - szczurki:Golum&Zgredek i myszka:Stuart
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

dominacja

Post autor: IVA »

nie pamiętam ile Golumek ma lat ale jeżeli powyżej 1,5 i po przyjściu młodszego od dłuższego czasu jest osowiały to ja bym rozdzieliła. Zawsze obserwuję zachowanie moich szczurków i jeżeli starszy nie daje sobie rady z młodymi i staje sie osowiały przenoszęgo doinnej klatki i prawdę mówiąc ma u mnie większe względy. Coś w końcu nalezy mu sie na starość.
Jeżeli jednak sytuacja taka trwa krótko, to trochę jeszcze poczekaj, może to tylko cierpliwośc dla młodego szczurka i gdy ja straci to da sobie sam radę.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
ber_ry
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 14, 2005 6:38 pm

dominacja

Post autor: ber_ry »

wszędzie szukam ale dalej nie wiem co to znaczy zdominować. niektórzy piszą że oni chcieli zdominować np. samiczke.ale na czym to polegai co to daje? :?:
ja i zetka :D
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

dominacja

Post autor: foka_z_zakonu »

zdominowanie polega na tym ze przeracasz szczurasa na plecki i trzymasz w takiej pozycji dopóki nie przestanie sie wyrywac... :)
mniej wiecej o to chodzi :wink:
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

dominacja

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Polega na tym,ze szczur podporzadkowuje sie wlascicielowi lub innemu szczurowi i...czuje do niego respekt.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

dominacja

Post autor: ursiulka »

Dobrze powiedziane :)
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
*~*Julia*~*
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:47 pm

dominacja

Post autor: *~*Julia*~* »

Również mam ten problem.... :? Niedawno w moim domciu zamieszkaly 2 szczuraski i od czasu do czasu sie biją... nie wiem, moze to zabawa a moze nie... w kazdym razie Norek jest starszy od Szajbusa o jakis miesiąc a dostaje od niego w lepek... :) ale mi to raczej wyglada na zabawe... tylko Norek czasem popiskuje przy tych bójkach.... :?
(*) Szpuleńka (*) zm. 15.02.2005r. na zawsze w moim serduchu :(:(:(
Ze mną:
-Szczuras Szajbus i jego wierny kompan Norek :)
-Kot Żeberko
-Pies Raban
-Dwa urocze koniki - Wiktoria i Wianka
-Kanarek Emil
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

dominacja

Post autor: Mycha »

Całkiem możliwe, że się tak bawią... samce się biją, a samiczki żeby się zdominować no eee... wiecie :wink:
Jeśli oba szczurki są młode to raczej nie ma się o co martwić, starszy szczurek który przytłoczony jest przez młodszego lepiej jeśli znajdzie sobie inny dom- dla świętego spokoju, ale jeśli dobrze się z nim czuje to nie ma takiej potrzeby.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
*~*Julia*~*
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:47 pm

dominacja

Post autor: *~*Julia*~* »

Tak tak... :) Tylko w bójkach są tacy zaciekli a tak to wszędzie razem łażą :lol: Przywiązali się do siebie... A gdy jednego na chwile zabieram z klatki to drugi az sie niespokojny robi :) Kochane wariaty :lol:
(*) Szpuleńka (*) zm. 15.02.2005r. na zawsze w moim serduchu :(:(:(
Ze mną:
-Szczuras Szajbus i jego wierny kompan Norek :)
-Kot Żeberko
-Pies Raban
-Dwa urocze koniki - Wiktoria i Wianka
-Kanarek Emil
ber_ry
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 14, 2005 6:38 pm

dominacja

Post autor: ber_ry »

ale po co to przewracanie?? :roll:
ja i zetka :D
KIRA ŁOBUZ
Posty: 366
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:11 pm

dominacja

Post autor: KIRA ŁOBUZ »

Jezeli szczurek sprawia problemy i chce zdominować właściciela to wtedy przewraca sie go na plecy zeby mu pokazać ze jest słabszy i musi sie podpozadkowac.Zdaza sie to przewaznie kiedy szczurek dojzewa i szaleje. Z milutkiego dzieciaczka nagle zmienia się w zbuntowanego szczura (czasem staje sie agresywny)jesli sie niemyle jest to w okolicach 6miesieca.Szczurki przewracając sie na brzuszek ustalają chierahie , taksamo robią tez inne zwierzaki.
Szczuki
*Kira* *Maja za teczowym mostem* *Duma vel Duśka*
=Myśaki=
Defensywa , Churchill , Bilbo , Baggins
HODOWLA MYSZEK RASOWYCH =AMPERI=
gg5162453
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

dominacja

Post autor: krwiopij »

ja mam tak z sasha... koszmar... dla mnie jest milutka i slodziutka, ale calej reszcie dokucza... :roll:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

dominacja

Post autor: Anita »

dzisiaj trzy_wstrętne_siostry uwzięły się na Bombeczkę... ona jest małym aniołem, taka cierpliwa... leżała na plecach, a reszta skakała wokół i podgryzała ;) To było z nudów, chciały, żebym je wypuściła... :)
ziemniak
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 13, 2006 8:23 pm

szczur dominator?

Post autor: ziemniak »

Cześć. Mam szczurka juz trochę podrośniętego (nie wiem dokładnie ile ma) i miałem problem z regularnymi próbami zdominowania domowników przez niego. Czułem juz irytację, bo podgryzał coraz mocniej i bałem się, że dojdzie do tego, że będe go musiał zamknąć na stałe w klatce. Na szczęscie odwiedziłem wasza stronę i poczytałem trochę, no i jest lepiej. rzeczywiscie skutkuje metoda przewracania go na plecy i przytrzymania, z jednoczesnym drapaniem po brzuszku, nabiera pokory powoli. Oczywiście nie ustaje w próbach, a wręcz ponawia próby zdominowania, ale jest poprawa i mam nadzieje, że to rozwiąże problem. I tu rodzi sie moje pytanie: czy rzeczywiście samiec z wyraźnymi tendencjami do bycia "alfą" podda się tej technice, czy spodziewać się po jakimś czasie - zwłaszcza jak podrośnie, że może capnąć mocnie do krwi i będzie konieczność kastracji?
Pozdrawiam - Ziemniak
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

szczur dominator?

Post autor: sachma »

jesli bedzie regularnie dominowany nie powinno byc klopotow, szczur bedzie czasem probowal przejac stado, ale bedzie tez czul respekt przed toba..
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”