[HAMAK] gdy z nim nie śpi, gdy go gryzie, obsikuje itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

niszczy hamak

Post autor: EmDżi »

Witam,
mój problem ze szczurasem jest taki:
brak mi już materiałów na hamaki a czemu?! a temu że mi wszytkie rozgryza na części pierwsze a nawet bardziej...
nie mam pojęcia już co robić...nie mam już z czego mu ich robić, przy każdej zmianie wiórów musze zmieniać hamak...teraz już ostatni tak rozgryzł że musi spac na wiórach robi sobie kopiec...
pomóżcie mi...naprawde nie mam pomysłu co z tym zrobić :(:(:( a nie chcę różwnież żeby jemu było w tyłek zimno chociaż to jego wina :/ :(
Ostatnio zmieniony sob paź 14, 2006 8:37 am przez EmDżi, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

niszczy hamak

Post autor: limba »

a czy oprócz hamaczka ma w klatce dodatkowe szmatki, ręczniki papierowe itp. Jeśli nie, to warto ciurka w nie wyposażyc. A jeśli ma to może robić to z nudów...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

niszczy hamak

Post autor: Korlis »

Moja klatka jest wyposażona w hamaczek,gałęzie(jak w dżunglii),domek, drabinki-drwniane aby sie wspinać itp. :wink:
:P
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

niszczy hamak

Post autor: Ewqa »

A może wyposaż klatke w drugiego szczurka ;)
Niby wszystko w porządku, ale gryzie albo dlatego bo sie nudzi np. z braku towarzystwa, albo gryzie bo taki na paskudny ;) charakter.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

niszczy hamak

Post autor: turybiusz »

Moje szczury hamaczek szybko przerobiły na prześcieradło. Kupiłam im gniazdo dla kanarka (zrobione z metalowej siatki) i śpia w tym bardzo chętnie. Ostatnio nauczyły sie nawet wyścielać je ścinkami papieru, żeby było miękko. Przeuroczo wyglada taka szczurza kuleczka w ptasim gniazdku!
...
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

niszczy hamak

Post autor: soho »

moja Danka niedobra bestia ;) gryzie wszystko co sie tylko da , wiec mam ten samproblem za kazdym razem musze szyc nowy hameczek ( aqrat lubie wiec mi to nie przeszkadza a materialow mam ze ho ho ) anyway moje babole sypiaja sobie w plastykowym kolowrotq ( baaaaardzo im sie tam podoba ) Danka sobie znosi co jakis czas do srodka szczatki przegryzionych mterialow ...
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

niszczy hamak

Post autor: sachma »

no moj Bandyta wlasnie po dorzuceniu mu kompana zaczal wszystko , wraz z kompanem zjadac :twisted:
jak narazie ucierpial moj plecak, ulubiona bluzka, ukochane spodnie i lozko :evil:

tak juz jest... szczury maja okresy spokoju i gryzienia... ale niektore maja tylko okresy gryzienia :twisted:
Obrazek
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

niszczy hamak

Post autor: EmDżi »

ma szmatki dodatkowe to są nie ruszone :/ za to każdy hamak wygląda jak po przejściu stu tysięcznej armi szczurków :/ już nie mam z czego mu ich robić...
kiedyś w ogóle nie gryzł ich...a teraz coś w niego wstapiło i juz nie mam żadnych :/ z nudów raczej nie bo zawsze coś mi zwinie do środka jak nie zauważe i ma zabawe (on wtedy jest szczesliwy a ja nie ;( ) ale właśnie spodobały mu się hamaczki teraz...moze serio kupic mu do spania to gniazdko dla ptaków?! i szczura się tam na luzie zmieści?! hmmm...trzeba pomyslec i to szybko...
mam 3 dni bo dzisiaj znalazłam jeden prawie nie tknięty hamak więc mu go zmienie :/ ale za kilka dni to już po nim...
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

niszczy hamak

Post autor: jokada »

u mnie sprawdziło się sitko :] - takie plastikowe ;)
do tego jakas szmatka w nie zeby wygodniej/cieplej było

i wszyscy sa zdowoleni ;)
czaset tylko troche za mało miejsca ;)

http://szczury.org/album_page.htm?pic_id=2157
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

niszczy hamak

Post autor: EmDżi »

Asiek prześlicznie to wygląda :D ale to jest duże sitko czy takie hmmm...mieszczące się w szkalnce?! no i znów problem-dam mu tam szmatke to jej nie bedzie po godzinie...:/ no...chyba że domyśli się że to nie jest hamak i nie tknie ;] zobaczymy...spróbuje z tym sitkiem tylko jeśli możesz napisz jakiej wielkości ono ma być
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

niszczy hamak

Post autor: turybiusz »

No to ja napiszę: moje gniazdko ma 11,5 cm średnicy i chętnie w nim sypiają wielgachne spasione szczury. Mniejsze nieco szczury nieraz sypiają w okrągłych miseczkach, które mają 9 cm średnicy. Jednym słowem szczury lubią takie gniazdka, które mogą szczelnie wypełnić swoim ciałkiem.
...
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

niszczy hamak

Post autor: WildMoon »

Proponuje nazbierac grubszych galazek, grubosci palca, poprzycinac na jednakowa dlugosc, zlaczyc razem mocnym sznurkiem np. sisalowym lub drutem i zawiesic jak hamaczek lub jak kladke. Problem z glowy.
Tu przykladowe fotki:
http://i14.ebayimg.com/04/i/04/d6/21/52_1.JPG
http://i15.ebayimg.com/01/i/04/d6/62/a8_1_b.JPG
http://www.staring-le.de/ebay/bruck1.jpg
Mam takie cos i sobie chwale. :) Poza tym nie trzeba prac, wystraczy przemyc i wyszczotkowac a koncowo zlac goraca woda. ;)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

niszczy hamak

Post autor: EmDżi »

Dzięki za pomoc postaram się coś stworzyć z tego dla szczyrasa ;] mam nadzieję że dłuzej wytrzyma...
kilka godzin temy mu wymienialam wiórki i...już jest w cipaki (czyt. dziurki) :/ ale jeszcze sie trzyma-a szmatki itp innego rodzaju-oczywiscie nie tknięte!! :/ ale i tak go kocham :D
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

niszczy hamak

Post autor: Fam »

fajne są takie podkładki pod talerze z wierzchu bambusowe lub drewniane a ze spodu filcowe (4 do 5 zł), ja mam taką w klatce, Karolcia tego nie obgryza, bo szczury w ogóle nie lubią gryźć bambusa

ja mam jako najwyższe piętro, ale można kupić też mniejsze.
http://szczury.org/album_page.htm?pic_id=1872
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

[HAMAK] gdy z nim nie śpi, gdy go gryzie, obsikuje itp

Post autor: Ausaya »

Mam taki maly problem. Mianowicie niedawno zmienilam sciolke na zwirek dla kotow taki drobniutki Benek (tego samego moj kot uzywa :P) bo na trociny Fisia miala alergie a reczniki strasznie smierdzialy po polowie dnia nawet. Tylko ze one wcale nie sikaja na dole, owszem robia tam kupki ktore sprzatam codziennie a sikaja na hamak :(( ktory wymieniam co jakis czas no ale w koncu skoncza mi sie stare spodnie i nie bede miala juz z czego robic jak tak caly czas beda sikaly bo oczywiscie to strasznie smierdzi. No i nie mam pojecia co zrobic za bardzo. Jak je przekonac do tego zwirku?? Prosze pomozcie.
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”