[CZKAWKA] czy szczurki ja mają? jak to wygląda? itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Czkawka ?

Post autor: sauatka »

moze ona kicha ?... czesto szczurki jak kichaja to podskakuja...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czkawka ?

Post autor: krwiopij »

ja chyba wiem, o co chodzi... to faktycznie wyglada jak czkawka? moj skavenek tak mial... wet mowil, ze to zupelnie nic groznego... i faktycznie nie wygladalo na zaden objaw choroby... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Czkawka ?

Post autor: Agata »

U mojej Dziuni trochę to smiesznie wygląda jak zacznie czkać. :D Wystarczy, że dam jej się napić i przechodzi.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Czy szczurek może mieć czkawkę???

Post autor: violet »

hmm moj Drops czesto siedzac mi na rekach zaczyna tak rytmicznie podrygiwac - cale jego cialko az podskakuje.. myślę ze jest to czkawka o ktorej piszecie, ale marwti mnie troche ze zdarza sie to tak czesto... :( Sama wiem z autopsji, ze po dluzszym "czkaniu" boli mnie trochę serce i boję się czy malenkiemu serduszku Dropsa przypadkiem nie zaszkodzi taka częsta czkawka? czy jest cos co mogę zrobic zeby to nie zdarzalo się az tak często?
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Czy szczurek może mieć czkawkę???

Post autor: Dory »

To wcale nie musi być czkawka. Może Drops jest przestraszony jak bierzesz go na ręce.
[quote="oliwi@"]Jeżeli jednak robi to np. w sytuacjach stresowych to szczurki tak czasem reagują na stres. Albo sie puszą, albo "falują" albo tak własnie "czkają". [/quote]
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Czy szczurek może mieć czkawkę???

Post autor: violet »

nie nie... on sam wylazi mi na reke i na pewno nie jest przestraszony... tzn na pewno na takiego nie wyglada.. hmm :|
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czy szczurek może mieć czkawkę???

Post autor: ESTI »

violet, czkawki sie zdarzaja, jednym szczurkom czesciej innym mniej - jesli maluch jest w dorbrej kondycji, jest zdrowy - to nie ma co sie martwic, glaskac szczuraska jak ma atak czkawki i przytulic go jak bedzie po wszystkim i dac smakolyka. ;)
Obrazek
Venio
Posty: 152
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 9:01 pm
Kontakt:

Czy szczurek może mieć czkawkę???

Post autor: Venio »

ja mam to samo z Szakalem... tez mnie to martwiło i to nie tylko sie zdazało gdy go trzymałem... nawet czasami bez powodu w klatce potrafił sie tak zachowywac.
Obrazek
[*] Psychol
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy szczurek może mieć czkawkę???

Post autor: Lulu »

[quote="ESTI"]glaskac szczuraska jak ma atak czkawki i przytulic go jak bedzie po wszystkim i dac smakolyka. [/quote]

ja do tego bym jeszcze dopisala by oprocz glaskania dac mu pic... jeszcze nie spotkalam szczura, ktoremu na czkawke natychmiastowo nie pomogl lyk wody ;)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Czy szczurek może mieć czkawkę???

Post autor: Nisia »

[quote="LuLu"]ja do tego bym jeszcze dopisala by oprocz glaskania dac mu pic[/quote]
A jak nie chce to dać smakołyka na przegryzienie. U mnie jak nie woda, to coś do gryzienia pomaga zawsze.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czy szczurek może mieć czkawkę???

Post autor: ESTI »

[quote="LuLu"][quote="ESTI"]glaskac szczuraska jak ma atak czkawki i przytulic go jak bedzie po wszystkim i dac smakolyka. [/quote]

ja do tego bym jeszcze dopisala by oprocz glaskania dac mu pic... jeszcze nie spotkalam szczura, ktoremu na czkawke natychmiastowo nie pomogl lyk wody ;)[/quote]
U mnie zaden nie chce pic jak ma czkawke, dlatego o tym nie pisalam - pewnie mam jakies wybredne szczurasy. :jezor2:
Obrazek
szczurkax666x
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 12, 2006 5:19 pm
Kontakt:

Czy szczurek może mieć czkawkę???

Post autor: szczurkax666x »

ja mam taki sam problem... moja Milka tez tak jakby czkala....siedzi sobie spokojnie i je a nagle zaczyna sie mini podskakiwani:P ale mam wrazenie ze nie jest to nic groznego
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Czy szczurek może mieć czkawkę???

Post autor: Dory »

Moje mają "czkawkę" jak widzą psa. Może to ze strachu :drap: ?
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Czy szczurek może mieć czkawkę???

Post autor: Fatty »

[quote="Dory"]Moje mają "czkawkę" jak widzą psa. Może to ze strachu :drap: ?[/quote]
Tak -strach,stres i szczurek 'czka' ;) U mnie szczury do psa już się przyzwyczaiły, ale na samym początku, na sam widok sapiącego canis familiaris, chłopaczki dostawały czkawki - w szczególności Ikonitos - u którego odwaga nie idzie niestety w parze z rozmiarami ;)

Czasami też któremuś z 'serców' ;) moich zdarzy się czkawka podczas snu w moim rękawie. Za chwile przechodzi, szczuros zwija się w kłębek i śpi dalej.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Czy szczurek może mieć czkawkę???

Post autor: violet »

Ehh to dobrze, ze niczym mu to nie grozi... zreszta, od kilku dni nie widzialam zeby Drops lub Speed czkały.. Moze w jakis sposob pomoglo im to, ze pija teraz wode z poidelka a nie z miseczki ( przy Nalewce poidelko sie nie sprawdzalo, nie chciala z niego pic i troche sie zrazilam bo skonczylo sie prawie odwodnieniem :( )? tak myśle ze moze to, ze musialy pochylac glowke przy piciu sprzyjalo "zapowietrzaniu" a w efekcie wywolywalo czkawke? :drap:
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”