[CZKAWKA] czy szczurki ja mają? jak to wygląda? itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Bartek i Ilonka
Posty: 327
Rejestracja: czw mar 30, 2006 7:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Czy szczurek może mieć czkawkę???

Post autor: Bartek i Ilonka »

Czkawka normalna rzecz, każdemu może sie zdarzyć. Naszą Kreseczkę dość często dopadała ta przypadłość. Wszystko było ok, ale łapało ją nawet przy jedzeniu. Pani weterynarz powiedziała, że jeśli szczur czka przy jedzeniu to może mieć po prostu zbyt suche jedzenie, wtedy warto do ziarenek położyc wilgotny listek sałaty, lub pokropić troszkę wodą, pomaga! Zawsze pomaga woda. Naszemu ogonkowi przechodziło też kiedy drapaliśmy ją po brzuszku, nie wiem dlaczego, ale pomagało:)

Ilonka
molka
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 21, 2006 8:47 pm

Czy szczurek może mieć czkawkę???

Post autor: molka »

no moja Jozka tez tak ma i to od kad pamietam prawie codzinnie... boje sie troche o nia bo to wyglada strasznie jakby sie meczyla i wtedy ja glaszcze i mowie do niej zeby sie uspokoila ale ni bardzo pomaga .... biedaczka moja mam nadzieje ze macie racje i ze to tylko czkwaka na pewno bo ze strachu tak nie robi raczej bo zdarza jej sie to nawet w klatce jak sobie lerzy spokojnie... :roll:
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

RE: Czy szczurek może mieć czkawkę???

Post autor: Feniks »

Dixi dostaje czkawki jak sie za szybko rzuca na jedzenie. też się na początku dziwiłam, aż się sama na tym złapałam przy jedzeniu. najwidoczniej zdarza się w każdym gatunku...
Nie ma (już) życia bez Ogona:)
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

RE: Czy szczurek może mieć czkawkę???

Post autor: KEN-KON »

Moim zdaniem to mógł być czymś przestraszony.Tak samo robi jak się czegoś boi.A pewnie się mylę.
Korzystaj z każdej chwili swojego życia.Bo niewiadomo kiedy możesz odejść z tego świata.
7818944:-)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy szczurek mo?e mie? czkawk????

Post autor: Hanka&Medyk »

Zaczynam się coraz bardziej martwić zachowaniem naszej Dziuni. Od czasu do czasu, po wyciągnięciu z klatki związanym z mniej lub bardziej gwałtownym przebudzeniem (np. na czas sprzątania), maluta zaczyna "podskakiwać" (chociaż bardziej przypomina to tylko pracę przeponą) i wydawać obecnie coraz głośniejszy dźwięk przypominający połączenie pisku ze szczekaniem. Bywa tak, że trwa to bez przerwy 30-45 sekund, ale potrafią się zdarzyć króciutkie przerwy pomiędzy kolejnymi popiskiwaniami.

Czy to nadal jest czkawka, czy już coś poważniejszego?

Postaramy się z Medykiem nagrać ją w trakcie "czkania" - może jakoś to Wam przybliży zachowanie.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”