[OGON] gonienie, machanie, kwianie itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

biega za ogonem

Post autor: Fam »

normalnie gania w kaltce za swoim ogonwm, lpie go w zeby i idzie tak dziwacznie z ogonem w pyszczku do domku... smieszne co nie...
za tęczowym mostem: Karolcia
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

biega za ogonem

Post autor: Nisia »

Moje tez czasem mają ataki głupawki ;)
Franco
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 09, 2005 1:05 am
Lokalizacja: Płock

biega za ogonem

Post autor: Franco »

Może po prostu się nudzi? U psów i ptaków takie zainteresowanie częścią własnego ciała właśnie tak sie objawia.
Nie sugeruję, że się nią za mało zajmujesz, ale może nudzi się w klatce...
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

biega za ogonem

Post autor: Korlis »

Oj tam,ona na 99% się bawi.Na to wszystko wskazuje....
ale nie buj sie napewno to nic strasznego 8)
:P
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

biega za ogonem

Post autor: Wackowa »

Ja też raz widziałam jak tasman biegał w kółeczko za swoim ogonkiem!! i wiem jak to fajnie wygląda!!
ophis
Posty: 32
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:10 pm

Machanie ogonem na boki jak pies...?

Post autor: ophis »

Moja szczur sie dziwnie zachowuje. Od jakiegos czsu bije mnie swoim ogonkiem. Kreci nim we wszystkie strony, robi halas. Pierwszy raz spotykam sie z czyms takim. Czy to normalne? Martwi mnie to prosze o pomoc i serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tweetka
Posty: 171
Rejestracja: wt gru 12, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Machanie ogonem na boki jak pies...?

Post autor: Tweetka »

Machanie ogonem oznacza ostrzeżenie ze strony szczura. O ile o takie machanie chodzi...
Antuś ['] ;( , Stefuś ['] ;( , Dzikuś ['] Ortie ['] ;( :* Lucuś, Irysek, Imbirek, Edzio, Po, Zuzu :*
ophis
Posty: 32
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:10 pm

Odp: Machanie ogonem na boki jak pies...?

Post autor: ophis »

no wlasnie ona nigdy tak nie robila nawet jak jej sie cos nie podobalo a teraz macha tym ogonem spontanicznie nawet jak nie ma nikogo przy niej to wyglada jak by chciala cos z niego strzepnac. nie ma na ogonie zadnych zgrubien itp. nie wiem ale czy mozliwe ze szczur moze miec robaki tak jak piec czy cos w tym stylu i cos jej tam przeszkadza i dlatego tak nim trzepie?
Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: Machanie ogonem na boki jak pies...?

Post autor: Elf »

Moja albinoska Śnieżynka macha tak ogonem kiedy ma rujkę, co ewidentnie związane jest z nadwrażliwością na bodźce zewnętrzne. Natomiast wiekowy samiec Ciamek zawsze używa swego ogona do demonstrowania nastoju; kiedy ma zły humor i ktoś zagląda mu do klatki to z pasją bije ogonem oznajmując wrogość. Ale kiedy przychodzi na pieszczoty, głaskany na karku albo po brzuszku macha ogonem jak pies i nadstawia miejsce do głaskania do czasu aż mu się nie znudzi.
Koniec szczurzej epopei....

['] Ash, Tasha, Missi, Matylda, Root, Hash, Pinki, Mju, Dimon, Karina, Ciamek, Śnieżynka Duża, Śnieżynka, Lilu, Lila
Basial
Posty: 406
Rejestracja: pt cze 08, 2007 12:37 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Machanie ogonem na boki jak pies...?

Post autor: Basial »

Tu jest chyba podobny temat, zajrzyj.     
http://szczury.org/http://szczury.org/p ... 85#p275085
za TM: Mizia, Ziutek, Diego, Biniu, Tomek, Sid, Maxiu, Niunieczka, Beziu, Kolalu, Haszczu, Sylwek, Busik, Maniek, Małe Mu, Felek, Tobiasz, Tofik, Kajtek, Gniotek, Bubu, Albercik, Zakalec, Kinia, Matylda, Angielka, Lusia, Milka,



gg 11160056
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

[OGON] gonienie, machanie, kwianie itp

Post autor: kinia1345 »

Patrzyłam czy jest coś takiego, ale nie mogłam się doszukać.

Otóż jak każdy wie szczur ma ogon <wooow> no i tak mnie zaciekawiło, bo na przykład psy pokazują uczucia właśnie (między innymi) przez ogon (chyba każdy wie, że jak nim macha to jest szczęśliwy ?). No i tak mnie zastanawia czy szczury też tak miewają. Nie chodzi mi konkretnie o to, że mają nim merdać, ale nie wiem może jak jest bardziej sztywny to coś to oznacza ? Co o tym myślicie ?

(ten temat dałam w zachowaniach gdyż jest to tak jakby zachowanie ogona :P)
Awatar użytkownika
aBRa
Posty: 242
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 11:43 am
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczurzy ogonek :)

Post autor: aBRa »

Ogon hmm ... Prócz standardowego utrzymywania równowagi za jego pomocą to gdy moje szczury są złe to tak dziwnie wiją ogonem - ni to merdanie na boki, ni to jakieś wężowe ruchy. I chyba tyle ;)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Szczurzy ogonek :)

Post autor: yss »

sztywny ogon jest wtedy, kiedy cały szczur jest sztywny [mocny niepokój, strach, zapach wroga]
moje potrafią silnie zamajtać na boki, nie jestem pewna czego to oznaka, ale chyba również gniewu :)
ogon nie jest specjalnie wyrazisty. za to pyszczek bardzo. szczury robią dużo min :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Szczurzy ogonek :)

Post autor: Nina »

Tylko u Shreka zauważałam jaki ma nastrój po ogonie. Obecne paskudy nie okazują nastroju za pomocą ogona, tylko tak jak napisała yss, robią miny ;) Wygląda to przezabawnie :D
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
EMKA1234567
Posty: 62
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:53 pm

wijący sie ogon

Post autor: EMKA1234567 »

witam pisze poraz kolejny gdyz ciekawia mnie niektore zachowania moich szczurków
dzisiaj zauwazyłam ze jedna ze szczurek dziwnie sie zachowuje gdy ja głaszcze na rekach to jej ogon wije sie we wszystkie strony nigdy tak nie miała co to moze byc ruja??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”