[OGON] gonienie, machanie, kwianie itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

merdanie ogonem?

Post autor: ajlii »

Moje tak robią jak są niezadowolone - kręcą ogonkiem jak młynkiem... najcześciej gdy im przerywam dobrą zabawę (np. buszowenia po blacie w kuchni, wyjadanie resztek z talerzy itp).
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

merdanie ogonem?

Post autor: Dixi »

To ciekawe...jak sprzeczne mogą być te same oznaki zachowania......jedni uważają, że jak szczur macha ogonem to jest zadowolony, a inni - że jest poirytowany, zły.....i teraz zastanawiam się skąd ta różnica....czy błąd interpretacji przez opiekuna czy może zupełnie co innego....
..no bo popatrzcie....jak pies merda ogonem to tylko wtedy, kiedy się cieszy...nie ma psów co merdają ogonem kiedy są niezadowolone...tak samo u kotów - merdają gdy są złe, a nie gdy zadowolone....i tu interpretacja jest jedna, jedyna, oczywista i dla wszystkich jasna....dziwne to trochę.....
Pozdrawiam,
Aguśka
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

merdanie ogonem?

Post autor: maka »

i tu sie nie zgodze.........pies nie zawsze sie cieszy kiedy macha ogonem,czesto jest to oznaka podekscytowania a nie radosci........
przyuwaz jak sie zachowuje pies ,ktory na ciebie szczeka,tez macha ogonem,ale nie kladzie uszu i nie ma radosci w oczach........

a szczurki raczej nie sa zadowolone machajac ogonem,bo moja wtedy stoi napieta i skupiona i macha ,wiec mniemam ze jest zła,lub niezadowolona........

kto jednak pozna zwierzaczki tak do konca?
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

merdanie ogonem?

Post autor: IVA »

Przy drapaniu szczurka za uszkiem takie falowanie świadczy o tym, że szczurkowi jest wyjatkowo miło (zwłaszcza, gdy ta fala przebiega od grzbietu do ogonka). Nie wszystkie tak robia ale zdarzają sie takie.
Inna sytuacja jest, gdy szczurek przerzuca ogonkiem na boki lub sztywno nim uderza, wtedy jest to objaw nerwowości, niezadowolenia, często rozładowuje w ten sposób agresję, tzn. mówi "ale bym Cie ugryzł ale wiem, ze jesteś za duza dla mnie i za silna".
Przynajmniej moje ogonki w ten sposób sygnalizują niektóre ze swoich odczuć.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

merdanie ogonem?

Post autor: krwiopij »

[quote="maka"]przyuwaz jak sie zachowuje pies ,ktory na ciebie szczeka,tez macha ogonem,ale nie kladzie uszu i nie ma radosci w oczach........ [/quote]
kiedy wlasnie kladzie uszy po sobie... oczywiscie w inny sposob, niz kiedy jest zadowolony, ale wyraznie kuli uszy...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

merdanie ogonem?

Post autor: Paula_13 »

To tak samo jak z strzelaniem zębami- jeden strzela zębami jak jest zadowolonby, a drugi jak zły. Dziwne te nasze szczurki. Bardzo przypominają ludzi.
Na zawsze w moim sercu:
Kasia, Wacuś, Crazy, Lazur, Lazur II, Riko, Messi
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

merdanie ogonem?

Post autor: ajlii »

Dziwne to rzeczywiście... ale się nie wypowiadam dlaczego tak jest, bo nie jestem specjalistką w tym temacie... a jedyny "specjalista" od zachowań zwierząt mało co nie został zjedzony przez mojego psa... ;)
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

merdanie ogonem?

Post autor: PALATINA »

Moje tak robia, kiedy sie czegos bardzo boją.
Np. jeden szczuras do drugiego podchodzi z zamiarem przegonienia go lub odebrania mu czegos smacznego.
Kiedy chciałam połączyć dwa samce - Tuż przed skokiem i walką drgały im ogonki (bardziej temu, który był słabszy).

Miałam tez kiedyś szczura, któremu ogonek tak się wił, gdy mu sie dłonią zakryło głowę - chyba sie bał wtedy.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

merdanie ogonem?

Post autor: foka_z_zakonu »

moj tymek merda koncowką ogonka jak go miziam po glowce... my mamy taki ulubiony chwyt :lol: - robie mu kapsule szczescia... tymus to uwielbia 8)
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

merdanie ogonem?

Post autor: Mycha »

Ja zauważyłam, że szczury merdają ogonkiem kiedy są wściekłe- w przypadku moich kiedy do klatki podchodzi Nergal. No i Neo zarzucał ogonem kiedy go próbowałam dotykać na poczatku...
Z psami trzeba sprtostować- prawdziwie zły pies jest wtedy kiedy uszy są położone. Jeśli stoją znaczy, że straszy. Zauważcie także, ze gdy jeden pies gdy spotka drugiego stawia ogon, uszy i sierść na grzbiecie. Także kiedy podchodzi jest "wielki" lub poddaje się kładąc się, często pokazując brzuch. Dopiero złożenie uszu to sygnał ataku. Dlatego jeśli chodzi o psy "do walki" pierwotne zastosowanie kopiowania uszu służyło chronieniu przed bólem, bo uszy były wyjątkowo narażone na takie urazy ponieważ pies atakuje głównie w okolicach szyji. Ale się napisałam :lol:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

biega za ogonem

Post autor: Fam »

zabrzmi to moze smiesznie , ale Karolcia naprawde biega za ogonem, jak go złapie to zanosi do domku układa w srodku i idzie sobie, po czym zaczaja, że ogon dalej idzie za nią znowu za nim biegnie i znowu zanosi i tak w kółko pare do parunastu nawet razy...

PS. moze jej cos jest? zdazylo sie to pare razy w ostatnim miesącu
za tęczowym mostem: Karolcia
Karolina
Posty: 157
Rejestracja: sob lut 05, 2005 9:53 pm

biega za ogonem

Post autor: Karolina »

nie rozumiem :| za swoim ogonem? i wlasny wklada do klatki i wychodzi...moze jej przeszkadza :wink:
TAJNE FORUM
Kruszaczek=1.10.2003-19.09.2005 :(
Perpeć=tylko dwa dni u mnie :(
<:3 Maleństwo )~~
dummy
Posty: 84
Rejestracja: pt lut 18, 2005 4:59 pm

biega za ogonem

Post autor: dummy »

to znaczy że go sobie najpierw odkręciła???
?Stary lew jakby się regenerował. Ale dziwnie. Zdradza wszelkie oznaki młodego osła.(S.J.Lec)(To oczywiście o mnie...)
kuki
Posty: 40
Rejestracja: czw sie 25, 2005 2:48 pm

biega za ogonem

Post autor: kuki »

nie, nie chodzi o to, ze go sobie najpierw "odkrecila". przynajmniej ja tak rozumiem, a rozumiem raczej dobrze, bo "odkrecony" nie moglby za nia "isc", a wlascicielka raczej nie trzymalaby "odkreconego" ogona w klatce.
szczurek zachowuje sie jak pies, z tym, ze pies ma za krotki ogon zeby mogl go zlapac i probowac gdzies ciagnac. nie spotkalam sie z czyms takim. moja malucha czasami podgryzala sobie koncowke ogona, ale nie gonila za nim. chyba nie ma sie czym przejmowac, bo w ten sposob raczej nic sobie nie zrobi. moze kiedys zorientuje sie o co chodzi ;]

a to wstretny ogon! przyczepil sie do mnie i nie chce sobie pojsc! :wink:
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

biega za ogonem

Post autor: Nisia »

Oj, po prostu zabawkę sobie znalazła. I jest taka fajowa, że chce ją mieć w domku. A ci tutaj aferę robią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”