[Uklad hormonalny] - Krecenie sie w kolko, noszenie ogona, b

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Odbiło jej? A może hormony..

Post autor: limba »

To ja podobnie. Doslownie dzien po tym jak dywagowalysmy z Elly przez gg, Frotka zaczela robic podobnie. Zanosila wszystko co dostepne do "gniazda" lacznie z tym ze chcial tam zaniesc Fryta (a poczatku wygladalo to smiesznie), ciagnela go za ogon, za futro. Na chwile dawala mu spokoj i zaczynala od poczatku. Szczerez podziwiam go, bo mimo pelnej juz w pewnym momencie irytacji zamykal tylko oczy i popiskiwal jak przeginala. W polowie dnia zauwazylam gonitwe za wlasnym ogonem. O dziwo przeszlo jej jak probujac go zaniesc do gniazda zwalila sie z polki. Podalam jej po kilku godzinach takiego wariactwa ok 10-15 kropel neospazminy i sie troche uspokoila, nawet sie zdrzemnela. Nastepnego dnia dostala widoczna rujke. (w zachwoaniu widoczna dla jasnosci :) ) Zdarzylo sie to raz i jak na razie sytuacja sie nie powtorzyla. Mam nadzieje ze tak zostanie.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Serika
Posty: 96
Rejestracja: pn kwie 05, 2004 12:50 pm

Ogonek - dziwaczne zachowanie

Post autor: Serika »

Witam
Dawno mnie na forum nie bylo, ale wyglada na to, ze naprawde potrzebuje pomocy i porady.
Moja malutka Babe zaczela sie ostatnio dziwacznie zachowywac i nie wiem z czego to moze wynikac. Babe pochodzi z miot Geishy (mocno przedwczesnego niestety) i ma obecnie rok i 3 miesiace.
Objawy to:

Wykopywanie sciolki poza klatke i bieganie za wlasnym ogonem - namietne dodam. Lapie go i usiluje zaciagnac do "skryjowy". Nie rani go, nie gryzie - tylko na niego poluje. Poza tym zachowuje sie normalnie.. no moze czasem atakuje szczebelki drabinki i namietnie usiluje je wyrwac i zaniesc do "skryjowy".

Martwi mnie to potwornie. Moze to cos neurologicznego? Spotkaliscie sie kiedys z czyms takim?
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: Ogonek - dziwaczne zachowanie

Post autor: szpaczek »

o ile dobrze rozumiem masz 1 szczura?
moja tez rzuca sie na szczebelki.. i nie wiem czy nie jest za póxno ale przydałaby jej sie kolezanka
Serika
Posty: 96
Rejestracja: pn kwie 05, 2004 12:50 pm

Re: Ogonek - dziwaczne zachowanie

Post autor: Serika »

szpaczek pisze:o ile dobrze rozumiem masz 1 szczura?
moja tez rzuca sie na szczebelki.. i nie wiem czy nie jest za póxno ale przydałaby jej sie kolezanka
Och nie, bynajmniej. Dziewuszki sa 2. Szczebelki mnie raczej nie martwia, ale to bieganie za ogonem....
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: Ogonek - dziwaczne zachowanie

Post autor: szpaczek »

oł to sorka :P
a z tym ogonem to pierwszy raz słysze.Na pewno cały czas tak robi?
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogonek - dziwaczne zachowanie

Post autor: limba »

U Elly sie tak przydarzylo http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... na#p249623

Ja raz zaobserwowalam takie zachowanie u jednej z moich samic. Przeszlo samo, ale tez krotko trwalo.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Serika
Posty: 96
Rejestracja: pn kwie 05, 2004 12:50 pm

Re: Ogonek - dziwaczne zachowanie

Post autor: Serika »

Dzieki za odpowiedz - poobserwowalam mala przez kilka dni - wyglada na to, ze jej przechodzi.
To jednak stanowczo wyglada na ciaze urojona. Dalam jej kilka szmatek, zaniosla je do "gniazda" i od razu wyraznie sie uspokoila. Uff... zmartwila mnie sraszliwie.
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Re: Ogonek - dziwaczne zachowanie

Post autor: Elly »

Powinno jej samo przejsc. Jak juz Limba wspomniala, dokladnie to samo dzialo sie z moją samiczką. Z tego co pamietam, mozna Neospasmine podawac tak dla uspokojenia. Czytalam na jakiejs stronie angielskiej o tym. Bylo to chyba tak wytlumaczone, ze samiczka mysli, ze ogon jest jej dzieckiem i probuje zaniesc go do gniazda. I czynnosc ta sie powtarza czasem wiele razy gdyz ogon caly czas ciągnie sie za szczurkiem.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
kari
Posty: 151
Rejestracja: śr cze 25, 2008 1:36 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogonek - dziwaczne zachowanie

Post autor: kari »

Nie wiem jak to nazwać,ale moja szczurzynka co jakiś czas ma podobnie. Też chce wszystko i wszystkich wciągnąć do domku. A jedzenie z miski znika w ciągu kilkunastu minut. Myślę,że to w jakimś stopniu "zwierzęcy instynkt" się w niej odzywa. U poprzednich samiczek też coś takiego się zdarzało. Może robi zapasy na zimę, albo ścieli się, bo jej niewygodnie? ;P
Ze mną: Zorka (psiak wieloowocowy)
Za Tęczowym Mostkiem: Mysia, Kruszynka, Czarna, Ruda, Wiórka, Kredka, Śnieżka, Agatka [*][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”