[WYJAZDY] czy szczurek mnie nie zapomni? tęsknota itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Czy mogę zolstawić ogonka samego na dwa dni?

Post autor: nienazwana »

Ostatnio wyjeżdżaliśmy w piątek po południu i wracaliśmy w niedzielę wieczorem. Nasze 2 szczurki bez problemu zostały same. Zamontowałam im 2 poidełka (na wypadek gdyby jedno wypiły, gdyby się wylało, zablokowało, przewróciło albo jakby było trzęsienie ziemi ;) ), daliśmy dużo suchego jedzenia, ziaren, warzyw, trochę owoców, kolbę do gryzienia. Zabezpieczyliśmy dodatkowo drzwiczki jakby majstrowały (drutem można okręcić i zagiąć drut na zewnątrz). Nie były zrozpaczone jak wróciliśmy a żarcia połowa została. Twojemu też nic się nie stanie, nie zdziczeje ;D . Ale one miały siebie nawzajem do towarzystwa. Dlatego, jak napisała akzi , koniecznie pomyśl o zapewnieniu ogonowi szczurzego przyjaciela tej samej płci. To konieczność aby szczur był szczęśliwy i nie cierpiał samotności.
Bazgralka
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 8:06 am

Re: Czy mogę zolstawić ogonka samego na dwa dni?

Post autor: Bazgralka »

Ja jestem przygotowana do adopcji przyjaciółki dla mojego ogonka.Już najdalej jutro miałam przywieźć nową samiczkę do mojej Gabrysi,tylko wyskoczył ten wyjazd w sobotę,więc wstrzymam się tydzień. Mam całą instrukcję postępowania w sytuacji łączenia samic, mam również przygotowaną drugą klatkę itp.itd.Sama nie mogę się doczekać, aż mój ogonek (co prawda strasznie rozpieszczony)będzie miał towarzysza. zięki.
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Czy mogę zolstawić ogonka samego na dwa dni?

Post autor: missia »

Super że będzie przyjaciółka dla Gabrysi :D Co do wyjazdu ja na pare dni szczurki spokojnie zostawiam. Zasada 2 poidełka (gdyby coś z jednym zrobiły), kolby (co by wszystkiego na raz nie zjadły), jb]jeśli masz obawy drucikiem zabezpiecz drzwiczki[/b] (ja tego nie robie, to zależy czy masz szczura kombinatora), no i klatka musi być bogata w róże hamaki, tunele (by się nie nudziły), i jakie masz wymiary klatki? To bardzo istotne bo gdzieś musi się wyżyć ;)
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Bazgralka
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 8:06 am

Re: Czy mogę zolstawić ogonka samego na dwa dni?

Post autor: Bazgralka »

Ja mam sporą klatkę,wymiary: wys.: 107 cm, szer. 38 cm, dł.: 58 cm - połączyłam die (postawiona jedna na drugiej), Gabi ma 6 poziomów,z czego korzysta, jak ma chęć do zabawy. I ma dwa poidełka cały czas-1 na górze,drugie na dole,i dwie miseczki,i dwie kolby:-)))Brakuje tylko przyjaciela.
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Czy mogę zolstawić ogonka samego na dwa dni?

Post autor: missia »

Czyli ma wspaniałą opiekunkę :D
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Bazgralka
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 8:06 am

Re: Czy mogę zolstawić ogonka samego na dwa dni?

Post autor: Bazgralka »

Oj,dzięki, po prostu zawsze sumiennie i odpowiedzialnie staram się podchodzić do różnych sytuacji. A mojego ogonka kocham i myślę,że z wzajemnością. Niestety,w ciągu dnia jestem w pracy, a Gabi sama w klatce,dlatego zaadoptuję przyjaciela. Zresztą w przyszłości chcę mieszkać z więcej niż dwoma szczurkami,ale to stopniowo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”