Czy mozna szczuraki zrazic do siebie?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
edyta1920
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:37 am

Czy mozna szczuraki zrazic do siebie?

Post autor: edyta1920 »

Wiec zacznę od początku . Wczoraj konpalam moje smierdziuchy kochane . Niby wszystko bylo ok, a dziś są przestraszone Właściwie bardziej to widać po Zosi . Nie jest już taka żywa i ciekawska natomiast Jagienka siedzi jeszcze bardziej wystraszona i cicha.
Ps. Nie wiem co mam o tym myśleć . Pomóżcie
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Czy mozna szczuraki zrazic do siebie?

Post autor: RattaAna »

a ile są u Ciebie i w jakim wieku? większość szczurów nie lubi kąpieli [tak na marginesie, swoich samiczek nigdy nie kąpałam - przecież same się myją, po co je stresować? o ile nie jest to podyktowane koniecznością pozbycia się np. pasożytów]
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy mozna szczuraki zrazic do siebie?

Post autor: Hanka&Medyk »

U nas to samo - mała nienawidziła nas po każdej kąpieli (a trzeba było robić parę dni pod rząd - wytrzymaliśmy 2 dni, przerwa na 2 dni i jeszcze jedna, ostatnia już kąpiel)... bała się wchodzić na ręce w ogóle. Ale powoli jej przechodzi.
Grunt, to nie dać się zwariować ;) i obłaskawić jakimiś smakołykami i smyraniem.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
edyta1920
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:37 am

Re: Czy mozna szczuraki zrazic do siebie?

Post autor: edyta1920 »

Szczuraki mam dwa tygodnie , maja 5 tyg. Wykąpałam je ponieważ szczerze mówiąc okropnie śmierdziały . Wiedziałam ze różami pachnieć nie będą , ale to było nie do zniesienia .


ps. trociny zmienia dwa razy w tygodniu , wiec nie wiem jaka jest przyczyna tego zapachu.
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy mozna szczuraki zrazic do siebie?

Post autor: Czerwonaona »

Nie rozumiem w jakim sensie smierdziały..szczurki mają swój zapach mnie to w zadnym wypadku nie smierdzi..zresztą ja uważam,że każde zywe stworzenie wydziela swój zapach nawet jak codziennie się zmienia to nie będzie pachniał tak jak chcemy:)Ja myśle,że tak jak człowiek siępoci i wydziela swoisty zapach tak i zwierzeta...no chyba,że faktycznie długo sie nie zmienia,zwierze spi we własnych odchodach no to nie ma się co dziwić.Zresztą co jednemu przeszkadza dla drugiego nie ma znaczenia aa i mozna by gdybać:)
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Czy mozna szczuraki zrazic do siebie?

Post autor: lavena »

Czerwonaona... no zdarza się szczurom śmierdzieć nie do zniesienia. Np jak ma się pięterka zrobione z koszyczka który ma dziurki w dnie. I niefortunnie ten w koszyczku będzie sikał a drugi znajdzie się akurat piętro niżej.:P Więc zapach szczurka nie ma się nijak do smrodku szczurka :P

Ale nie o tym było pytanie. No pamiętliwe te bestie są, ale myślę że szybko im przejdzie. Tak jak już było napisane, troszkę się musisz podlizać dając smakołyki i miziać do upadłego (no chyba że nie lubią bo wtedy będzie jeszcze większa obraza :D )

A trociny zmień na żwirek, nie czuć tak zapachu z klatki jak w przypadku trotek więc i rzadziej można go wymieniać.
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Czy mozna szczuraki zrazic do siebie?

Post autor: Leia »

Obłaskawisz je na nowo, spokojna głowa. Pewnie są teraz trochę urażone i nie chcą się rzucać w oczy, żebyś czasem nie postanowiła ich znowu kąpać. Ale wybaczą Ci.
Fakt, trociny trzeba by zmienić na żwirek jakiś, bo one okropnie śmierdzą i nasiąkają moczem - ble. Ja polecam Cat's Best Universal. Jestem w szoku, że po prawie tygodniu (dziś piątek, a w sobotę chłopcy przyjechali) nie czuć absolutnie żadnego smrodku.
edyta1920
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:37 am

Re: Czy mozna szczuraki zrazic do siebie?

Post autor: edyta1920 »

Thx za wszystkie rady .
Szczuraki nadal zafochane ,wypinaja sie na mnie i na moje ciasteczka :(
Chociarz Zosia dala sie wziasc na kolona, to siedzi siwecie obrazona i nieomieszkala okalczyc mi spodni, ale to chyba ze stresu...
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Czy mozna szczuraki zrazic do siebie?

Post autor: RattaAna »

no to się nie dziwię, że się zestresowały - dość krotko są u Ciebie i takie brzdące jeszcze - jak zdolałaś utrzymać takie mikrusy do tej kąpieli??? podpisuję się pod radami dotyczącymi ściółki - takie typu cats dream czy pinio (którego używam) sprawiają, że ciury ładnie pachną świeżym drewienkiem (uwielbiam ten zapach). Poza tym jeśli na siebie nasiusiają czy się wyśpią w swoich kupkach (a zdarza im się dość często), to za "chwilę" się dokładnie umyją i nie będzie tego czuć. Nadal obstaję przy tym, że kąpiel nie jest konieczna, one same sobie radzą z nadmiarem brzydkiego smrodka. A pachnieć po swojemu tez zawsze będą, w końcu to zwierzaki są :) weź tez pod uwagę, że niektóre szczurki są porządniejsze, tzn. czystsze, a niektóre to takie małe niechlujki i nic tego nie zmieni (jak z ludźmi). Tak jak niektóre codziennie czyszczą swe różowe ogonki, a niektórym trzeba pomóc rumiankiem gdy po kilku miesiącach ogon przypomina stary sznurek.
Co do obłaskawiania spróbuj może z mięsnym gerberkiem?
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
edyta1920
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:37 am

Re: Czy mozna szczuraki zrazic do siebie?

Post autor: edyta1920 »

Coz jest pewna roznica miedzy zapachem , a smrodem.... ;)

Napewno wyprobuje zwirek i gerberka ...
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czy mozna szczuraki zrazic do siebie?

Post autor: Izold »

Moją samiczke kąpie tak jak psa -raz na pół roku. Ona kocha tarzanko w siuśkach :D Na kąpiel reaguje obojętnie po prostu stoi,ja ją myje xD
a samców nigdy nie kąpałam tylko czasem zwilżonym wacikiem im przetre ogonki z siuśków.
Nie chce ich stresowac. ;]
Awatar użytkownika
vanili
Posty: 144
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 9:41 pm
Lokalizacja: Poznań/Białystok

Re: Czy mozna szczuraki zrazic do siebie?

Post autor: vanili »

5 tygodniowe są młodziutkie, dopiero co straciły zapach mamy. Ja bym takich maluchów bron boshe nie wsadzała do wody... Z resztą mam nadzieję ze nie są osowiałe, np z przeziębienia...
Nie kąp takich maluszków bo to dla nich pewnie jest ogromny stres.
z nami:Rex, Atom, Muody
za TM:Leon, Erna, Berta, Mika, Kropek, Milka, Korek, Misiak, Myk, Pawik, Kruszyna, Siwek, Garp...:*
edyta1920
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:37 am

Re: Czy mozna szczuraki zrazic do siebie?

Post autor: edyta1920 »

Juz teraz to wiem , coz czlowiek uczy sie na bledach :-X
Awatar użytkownika
zaszczurzona
Posty: 72
Rejestracja: sob sty 17, 2009 10:52 am
Lokalizacja: Legionowo

Re: Czy mozna szczuraki zrazic do siebie?

Post autor: zaszczurzona »

Ja nigdy nie kąpałam moich kochanych ogonków i nigdy bez potrzeby nie będę...


Za tydzień pewnie im przejdzie ;)
Moje maleństwa ; Kora i Dżuma...
edyta1920
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:37 am

Re: Czy mozna szczuraki zrazic do siebie?

Post autor: edyta1920 »

Juz im peszlo:) Dzikusom moim slodkim :-*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”