stres u szczurzych mam

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Anita »

To musiał być widok! :shock: Ale, że jeszcze bobki zaniosły na górę, to jest dopiero dziwne...
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Kaka »

Szczury mają czasami takie "fazy" :lol: moje czasami potrafią naprawdę dziwne rzeczy wykonywac, więc takie zachowanie mnie nie dziwi (moze poprostu chciały zrobic sobie przemeblowanie :roll: któż to moze wiedzieć.......tylko one same.....) :P
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: knautia »

no faktycznie dziwne!
zwłaszcza te wyzbierane bobasy! :lol:
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Azi »

:shock: moja wszystko zabiera z gory na dół, ale żeby z dołu na górę? Nie mam pojęcia, może rzeczywiście coś nie tak z zapachem...
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Ania26 »

A mają coś nowego na dole klatki? Może się tego boją, np nowy zapach? Innym płynem myta kuweta, inna ściółka? Ale numery, tak swoją drogą!! :lol:
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: merch »

mysle ze najprawdopodobniej coś im sie na dole nie podoba , moze zapach?a moze masz jakies zwierze które mogło przemknac dołem :)? i przestraszyc ogony
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Przemeblowywanie klatki

Post autor: Ewqa »

Takiego tematu nie widziałam, a wiem że takie zachowanie istnieje. Ciekawe jak u waszych szczurków?
U mnie ostatnio było tak:
Zacznę od tego że na górze klatki po prawej jest półka na której stoi kuweta z plastikowego pudełka, po środku jest duża rura używana jako hamak-domek. Dzisiaj Luna z uporem maniaka przeciągneła na siłę kuwetę przez rurę, zwaliła ja na półke poniżej, potem wyniosła na sam dół klatki i schowała w gnieździe. I tak 4 razy pod rząd, to jest do czasu kiedy mi znudziło się kuwete odstawiać na miejsce.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
AmericanIdiot
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 28, 2006 8:01 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: AmericanIdiot »

:khihi: no to faktycznie uparciuch :khihi: A co do mojego ciura....
Nie, Green narazie nie chce niczego zmieniac :P A raczej ja mu nie daje jak bo wszystko jest tak poprzymocowane ;) W ogóle to on jets sprasznie uległy pod tym względem, wszystko przyjmuje z pokorą ;) Tylko druciki z kołowrotka (przerobionego na legowisko) mu nie pasowały i zaczął je gryźc (drucikami jest on przymocowany.... Zresztą Green ma świra na punkcie wszystkich drutów :roll: ). W końcu musiałam je poobwijac kawałkami materiału i dał im spokój :P
Aaa, no i zawsze jak mu dam np. kawałki skarpetek starych (wyprane :jezor2: ) to je zżuca na parter :jezor2: I nic na to nie da się poradzic, bo to jego decyzja ;)
"Jedynym dowodem na to że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to że się z nami nie kontaktuje" :D

"Wielkośc narodu i jego postęp moralny można poznac po tym w jaki sposób obchodzi się ze swoimi zwierzętami"

Za Tęczowym Mostem: Stef ['], Karmel ['], Pusio ['], Markiz [']
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Joanka »

Falka odgryza wapienko i nosi w inne miejsce. Jeśli w tym miejscu przyczepię następne, to je odgryzie i zaniesie gdzie indziej. :)
Nawisem mówiąc, dziś się paskuda zabrała za przemeblowywanie mojego pokoju. Wlazła na półkę i po kolei strącała na podłogę stojące na niej figurki. Patrzyła, jak leci, po czym pchała następną. Widok był przekomiczny, aż przebolałam, że dwie się stłukły.
A, no właśnie, z tymi skarpetkami ma tak samo. :) Lubi leżeć na półeczce z prętów i czasem mi jej żal, że uwierają, więc kładę jej tam jakąś szmatkę. Falka pracowicie ściaga ją na dno, oblepia trocinami i traci nią zainteresowanie.
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
AmericanIdiot
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 28, 2006 8:01 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: AmericanIdiot »

Green przekonał się do moich różnych "leżaków" :P A półek z kratami nie ma a więc jak leży (cieplejsze dni) to jakoś to przebolewam ;)
A co do jedzenia... tak pamiętam jak dałam mu kolbę :P Podszedł do niej, chwycił ją zębami i... próbował wciągnąc do domku :khihi: W koncu zrozumiał ze jego ciągnieie nie daje efektu i zaczął wsuwac jedzenie na mniejscu ;)
"Jedynym dowodem na to że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to że się z nami nie kontaktuje" :D

"Wielkośc narodu i jego postęp moralny można poznac po tym w jaki sposób obchodzi się ze swoimi zwierzętami"

Za Tęczowym Mostem: Stef ['], Karmel ['], Pusio ['], Markiz [']
blanka:*edi
Posty: 222
Rejestracja: wt lis 29, 2005 1:00 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: blanka:*edi »

http://szczury.org/album_page.php?pic_id=2911
Zdjecie za czasów kiedy Eddi był jeszcze piekny i młody (teraz jest bardzo piękny młody i do tego inteligentny :hyhy: )
Dum suppetit vita, enitamur, ut mors quam paucissima, quae abolere possit, inveniat
KasiXa
Posty: 74
Rejestracja: sob lip 15, 2006 9:45 am

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: KasiXa »

blanka:*edi WOW :P :) niezłe przemeblowanie :P :)
Szczurek - Największe Z Moich Marzeń...
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Joanka »

Świetne. Ale (chociaż to nie na temat) muszę napisać, że masz prześlicznego szczura. Pierwszy raz go widzę w całej okazałości i zakochałam się od razu. :)) Też chcę takiego dzikuska. :)))))
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Azi »

[quote="Joanka"]Lubi leżeć na półeczce z prętów i czasem mi jej żal, że uwierają[/quote]
Mam dokładnie to samo, szmatki na nic sie nie zdawałay, więc poświęcułam się. Wycięłam z materiały odpowiednie kawałki, porobiłam zatrzaski i teraz na górym pietrze im przypinam, tak, że nie ma siły tego ściagąć na dół, a przynajmniej nie lezą na gołych prętach. W dodatku moje panienki mają pełno poduszek szytych przez moją mamusie i wypychanych watą. Produkt łatwy do wykonania i wielkorotnego użytku, bo jak opsikają, to wrzucam do pralki. Podobnie zresztą z tą szmatką z gory - specjalnie są dwie na zmianę.

A co do przemeblowywania... Na górne piętro kładziemy im zawsze jakieś pudełka po czymś, aby mogły się w to schować, bardzo to lubią. Pewnego dnia, siedzę spokojnie i widzę co wypawia Yava. Przewrociła pudełko, tak, że wejście było na samej górze (szczurcia siedzi cały czas w środku). nastepnie widzę, jak w tym pudełku zaczyna podskakiwać i konsekwentnie zbliża się do otworu w pieterki, kilka sekund i łup, spadła razem z kartonikiem :D Nic to, chwila przerwy, chyba sie przestraszyła i po chwili zaczyna się w identyczny sposób poruszać w stronę drugiego otworu prowadzącego na parter. Tym razem było gorzej, bo pudełko zaczepiło się na drabince. Niemniej Yava niezrazona skoczyła w nim mocniej kilka razy i oto pudełko opadło na sianko. Yava wyskoczyła z niego w najlepsze, podbiegła do drewnianego domku, wpadła do niego, pokotłowała się trochę w środku i w konsekwencji przewróciła domek na bok, odsłaniając go w całej okazałaśi (jest bez dna). Nastepnie wciągnęła tam pudełko i szczęśliwym truchtem pobiegła na samą górę, ułozyła się na podusi obok Nessy i poszła spać. Nessa skwitowała wszystko potężnym ziewnięciem 8)
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: MANIAK90 »

Cookie jest chyba jakąś dziwną samiczką. Od wielu ludzi słyszałam że to właśnie samice zazwyczaj robią przemeblowania, budują gniazda i w ogóle. Jedyną rzeczą którą ona zawsze próbuje przesunąć jest żwirek w kuwecie(ale tylko w rogu toaletowym). :zlosc:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”