stres u szczurzych mam

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lili_Marleen
Posty: 169
Rejestracja: pn lip 24, 2006 12:12 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Lili_Marleen »

Moje obecne szczurzyce przesuwają razem domek z doniczki w inne miejsce niż ja im stawiam :shock: Do tego bezbłędnie przesuwają je w te same miejsce :shock: :shock: Stawiam ten domek gdzie ja chcę by był (by lepiej widzieć szczuraski :hihi: ) a one i tak swoje. W końcu dałam im spokój ;)
Wyściółkę pod legowisko z szarpanki kokosowej i bawełnianej wyrzucały non-stop z domku, więc przestałam im ją dawać.
No i znoszą z góry klatki na sam dół pokrywkę, gdy skończą się im dawane co jakiś czas pyszne kąski. Pokrywka ląduje zawsze w miejscu drzwiczek :haha: cwaniary jedne.
Suri
Posty: 14
Rejestracja: wt sie 15, 2006 10:29 am

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Suri »

moj szczurasek to ciągle przeciąga na siłe miske z kąta w kąt albo przekopuje sie pod trocinami...a pozneij robi z nich wielką góre a sam spi na dole... :lol: poidełko oczywiscie starał sie przeciągnąc w inną strone ale mu sie nie udało :hyhy: uparciuch z niego ale za to jaki kochany ;)
Watakushi Wa Anata O Aishinasu...
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 223
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 9:43 am
Lokalizacja: pod Poznaniem

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: maggie »

Meg bardzo lubi jak wszystki jest na swoim miejscu. Co obok klatki-wciąga a co w klatce-"przeremontuje" według własnego uznania i we właściwe miejsce.
Obrazek
Od lewej:Maggie['],Pestka['],Mela['],Kropka :)
Maggie[']-moje słońce ;( (20.07.07r.)
Pestka[']-moje serduszko ;( (29.04.08r.)
Mela[']-moja siostra (10.12.08r.)
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: nefretete »

To wydaje mi się dziwne, ale może mój Czarli już tak ma :drap: . otóż kiedy wrzuciłam mu pomięte kartki i kawałki papieru toaletowego do klatki on wszystkie równiutko poukładał na samym środku swojego lokum :shock: . wychodzi na to, że mój klusek nie lubi mieć porozrzucanych papierów u siebie w klatce :haha: . kiedy u mnie na biurku także mam jakieś śmiecie, on je sprząta :khihi:
tak więc mój szczuras robi za sprzątaczkę u mnie na biurku :D
nefretete
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Vella »

Czarli, już kiedy jeszcze był Panem Ciekawskim miał tendencje do meblowania mieszkania. Ukradł mi połowę gratów z biurka i zaniósł do domku, równiutko układając ;)
Drewniane korale ciągnął twardo przez półtora metra. Trzy razy! :)
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
zywym_trudniej
Posty: 40
Rejestracja: czw sie 10, 2006 5:46 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: zywym_trudniej »

U mnie goscinnie w tej chwili jest Edzia, jezeli wloze jej na dole troche czystego papieru to mozolnie wnosi go na sama gore pietrowej klatki i tam robi sobie domek :)
"Zmartchwywstać mogą jedynie trupy, żywym trudniej."
Mona
Posty: 83
Rejestracja: czw cze 03, 2004 6:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Mona »

Hehe. Moje dziewczyny z wszelkimi remontami czekają aż wszyscy domownicy pójdą spać... Wtedy wciągają suche bułki na pięterka tarabaniąc nimi okropnie, z pięterek zrzucają pudełka i gałązki. Na dole w trocinach robią bałagan ze wszystkiego co znajdą. Rzeczy z za klatki wciągają do środka, a trociny i inne śmiecie wyrzucają na zewnątrz :twisted:
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Livonia »

tak samo bylo u mnie;) kiedyś mój chłopak rzucił kładąc się spać krótkie spodenki w okolice klatki.... nie chcecie wiedzieć co z nimi się stało......... to samo z poszewką na poduszkę ;)))) mnie to śmieszyło jego juz nie :zlosc: ;D a tak wogóle to moje też namiętnie zrzucaly wszystkie szmatki na dół i mieszały z trocianmi. Ulubiona zabawa jak im dawałam suchy pokarm( za którym nie przepadają) zrzucały go na niższą półkę prz okazji wysypując wszystko w koło :bije: myslałam że je zabije. A zawsze po sprzataniu( klatki i pokoju) wykopywały trociny na zewnatrz żeby nie było zbyt czysto:) ach te baby........
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Ewqa »

Dzisiaj Luna przeszła samą siebie. Poniewaz kuwetę przyczepiłam spinaczem do prętów żeby nie zrzucała jej na dno klatki, więc moja pomysłowa szczurcia wyrzuciła całą zawartość kuwety naokoło (najwięcej na biurko ;) a w kuwecie zrobiła magazyn żywności, czyli ogórki+ziarno+kluski zmieszane dokładnie z jogurtem. :krzywy3:
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Lobo
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 6:44 pm

Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Lobo »

Moje skrobaki uwielbiają przewracać miseczki, bo po co pakować jedzonko w te dziwne pojemniczki? Wtedy trudniej dostać się do lepszych kąsków. A może pod pomidorkiem jest coś jeszcze? O! Marchewka!!

Grim w ogóle jakoś nie interesuje się wystrojem klatki, bo jego ulubiona baza wypadowa jest... w skrzyni mojego łóżka :zlosc: i tam znosi sobie papu i co ciekawsze drobiazgi.
Awatar użytkownika
Sheila
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 12, 2006 10:00 pm
Lokalizacja: Kraków

Sprząta sobie klatkę?

Post autor: Sheila »

Tekla dostaje jogurciku na zakretce, takiej czerwonej. I tak obserwuje brzdaca kilka dni temu, a ona patrzy na zakretke, na lupinke po orzeszku, na zakretke, na lupinke, bierze lupinke w pyszczek i zanosi do zakretki. Z kolejna lupinka robi to samo. I kolejna. Przykrywa kocykiem (precyzyjnie, lapkami), kocyk sie przesuwa i lupinka spada, bierze lupinke i wklada spowrotem. Bo porzadek musi byc, nie? :) O co chodzi....? Moze ktosik tez mial ciura - pedanta :)

Scalone z tematem juz istniejacym.
/ mod. Lulu
Ostatnio zmieniony ndz lut 18, 2007 12:00 pm przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Sprząta sobie klatkę?

Post autor: yss »

wzruszyłam się :)
moja skarpetka wykładała na wierzch, starannie wybierając miejsce, resztki pożywienia - skórki, objedzone kolby kukurydzy itd. ale żeby chować je do zakrętki... niesamowitą masz teklę!
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Sprząta sobie klatkę?

Post autor: Czerwonaona »

Moje nie sprzątają wrecz bałaganią jak szalone:)Tylko pozazdrościc szczurci:P
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
lenalove
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 31, 2006 10:07 pm

RE: Sprząta sobie klatkę?

Post autor: lenalove »

rewelka! Moje dziewczyny też sprzątają :P a wygląda to tak: łupinki, odchody, jedzonko ktorego nie zjedzą, obsikane ręczniki papierowe lądują za klatkę na podłogę... :/
trochę upierdliwe bo codziennie muszę zbierać ale zazwyczaj mają czystą klatke. oprócz tego nie siusiają gdzie popadnie tylko do koszyczka który powiesiłam im do spania, spały w nim owszem ale teraz koszyczek jest wyłącznie toaletą i przejściem z jednej strony klatki na drugą.
moje aniołeczki: Natka ['], Miszel [']- zawsze w moim serduchu
magda18
Posty: 859
Rejestracja: śr cze 28, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: SadyCity

RE: Sprząta sobie klatkę?

Post autor: magda18 »

He he:) Świetne macie szczurcie:D moje rozrabaiki są niesamowitymi bałaganiarami:] i tu mamy pewien konflikt osobowości bo ja jestem pedantką:D Bezczelnie to małpociurki wykorzystują;) Bo im codziennie w klatce sprzątam, same nic nie muszą..;)
['] Fufa, Czarnullka, Mariolka, Biscuit i Pooja za Tęczowym Mostem [']
Ze mną: Mojra i Kitraszek vel Zuź
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”