stres u szczurzych mam

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Foomfela
Posty: 89
Rejestracja: sob sty 27, 2007 9:33 am

RE: Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Foomfela »

Mój ogonek ciagle robi przemeblowanie:) miseczka ląduje codziennie w innym rogu. Domek odwraca do góry nogami, trociny zazwyczaj usypane są na jedną kupę:)
Takie same porządki robi u mnie w pokoju. Nic na biurku nie może być ułożone tak jak JA chce. Fredzio gospodarzem:)
Ostatnio zmieniony ndz lut 18, 2007 2:19 pm przez Foomfela, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną: Fredzio i Eddy ;) :loverat:
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Natalia_1222 »

Moje to bałaganiary, wywalają jedzenie z miski, a potem na pięterku jest masa jedzenia udekorowanego kropelkami siuśków i wody :P.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Frankfurterka
Posty: 66
Rejestracja: pt mar 02, 2007 7:31 am

RE: Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: Frankfurterka »

a moje nie reaują na to, co im wrzucam do klatki. Wrzuciłam trochę siana, jeden z nich wykorzystał je do wyścielenia sobie domku, natomiast na inne rzeczy nie reagują, nie układają, nie przenoszą.. Może kiedyś do tego dorosną ;-)
*** Born to shop ***
Jorgi TD [']
Obecnie szczury: Koks i Killer
nikitka
Posty: 155
Rejestracja: pn mar 19, 2007 11:59 am

RE: Szczurze porzadki w klatce.

Post autor: nikitka »

u moich dziewczyn to w klatce wszystko lata ;-) papier toaletowy mam poskubany wszędzie, okropne bałaganiary z nich, poprawiam, sprzątam, a one zaraz znowu swoje ;-)
Awatar użytkownika
erasjo
Posty: 64
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 12:06 am

Dziwne zachowania Mlodej Mamy

Post autor: erasjo »

Nie moge na ten temat nic znalesc na necie i momentami nie wiem co robic.
- Moja niunia roznosi swoje malenstwa po calej klatce i nie tylko, albo jak sie przyssaja to gubi je juz po wyjsciu z gniazda:< Dzis rano calkiem zimnego szczurka znalazlam poza klatka, tuz po otwarciu klatki wyniosla go z niej,trzymalam go dloni i ogrzewalam poczym ... podrzucilam jej do gniazda odwracajac jej uwage jedzeniem. ( narazie tylko 2 razy odniosla zgubione male do gniazda)
- Nadal buduje ... gniazda , raz na gorze raz na dole klatki
- zasypuje male papierkami i pozniej wcale do nich nie zaglada baaardzo dluuuugo, po calym dniu spedzonym poza gniazdem wkurzylam sie i pousuwalam te "puste" zbudowane gniazda i nie zascielalam sciulki w klatce by nie budowala nowych - sukces poszla klarmic male, za to ugryzla mnie w palec ale to nic ;p
- Swoja kolezanke druga szczurke zaczela wnosic do klatki za kark( mimo ze ta juz nie jest taka mala...)
- prubuje latac gniazdo np jedzeniem ujmujac ogulnie wszystkim co zniajdzie

Mieliscie podobne przypadki dziwnego zachowania malej mamy?
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Re: Dziwne zachowania Mlodej Mamy

Post autor: alainaprv »

Tak, spotkałam się z takim zachowaniem. Moje obie dziewczyny roznosiły małe. I też siedziałam całe dnie i zbierałam klusie:) Nie wiem, czy powinno się wtrącać, ale moje dziewczyny pozwalały mi brać małe od pierwszego dnia, i nie odtrącały ich czując mój zapach, więc spokojnie mogłam im grzebać w gniazdach... W pewnym momencie jedna z nich zrobiła dwa gniazda, podzieliła małe na pół i karmiła na zmianę. Że są zimne... Też mnie to martwiło, ale ostatecznie nic klusiom nie było. Zaufaj, 27 odchowałam ;]
hendra
Posty: 38
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 10:00 am

Re: Dziwne zachowania Mlodej Mamy

Post autor: hendra »

Halloo :)!
Mam pytanie: moja szczurka urodziła przedwczoraj w nocy 6 ogonków. Pierwszego dnia ich nie odstępowała na krok. Dałam jej chusteczek które skrzętnie umościła w gnieździe, przykryła mini małe i zasypała trocinami.
Cieszę się że nie roznosi ich po klatce, jak odsłoniłam jeden ze skrawków to przybiegła poprawiac tą konstrukcję ;). Martwi mnie tylko że ona je teraz zostawia takie zakopane na długi czas i biega po klatce, gryzie pręty, wspina się i kręci jakby czegoś szukała.
Ojca oddzieliłam zaraz po porodzie bo nie wiedziałam że to już i zorientowałam się dopiero rano gdy małe były już na świecie.
Rodzice wychowywali się razem od początku. Teraz Duży mieszka w drugiej klatce poniżej domku mamy i dzieciaków. Czy to możliwe że mama ma rujkę i szuka samca? Czy to bieganie to niepokojący objaw? Sama nic nie robiłam, zostawiłam matkę jej instynktowi. Na szczęscie potem wróciła do dzieci, zakopała się z nimi i słychać jk popiskują więc chyba jest ok :).
Pozdrawiam, karolina.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Dziwne zachowania Mlodej Mamy

Post autor: Nina »

Samica może mieć rujke i próbować sie wydostać z klatki. I oby ją miała, skoro samiec został oddzielony dopiero po porodzie, bo drugiego miotu za 3 tygodnie raczej nie chcesz ;)
Moja Bąbla w gnieździe siedziała przez pierwszy dzień, później dostała rujki i potrafiła nie karmić dzieci przez 4 godziny. Na szczęście później wszystko wróciło do normy :)

Wypuszczaj mamuśke na troche z klatki pod stałą kontrolą, niech odpoczywa od dzieci ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Dziwne zachowania Mlodej Mamy

Post autor: S. »

Może samiczka szuka czegoś do budowy gniazda. Od chusteczek lepsze są szmatki. Trociny nie są dobre. Nie dosypuj jej trocin, może te które są dalej od gniazda zabierz z klatki, jeżeli Ci sie uda. Nie wymieniaj też ściółki kilka dni, bo zestresujesz młoda mamę. Na wybiegi wypuszczaj, ale pilnuj jej, tak aby po 30 minutach wróciła do dzieciaków. Najważniejsze: karm ją gerberkami (kupnymi lub własnej roboty), mlekiem dla kotów, gotowanym mięskiem, płatkami zbożowymi i innymi pysznościami.
hendra
Posty: 38
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 10:00 am

Re: Dziwne zachowania Mlodej Mamy

Post autor: hendra »

Dzięki za podpowiedzi :). Wczoraj młoda mama dostała jajko, serek biały i jogurt- wcinała jak szalona :)! Co do biegania i gryzienia prętów to trochę się uspokoiłam, bo Mała wróciła do gniazda, regularnie karmi dzieciaki a te spacery to po prostu odpoczynek i rozprostowanie kości. do Dużego napewno tęskni i czuje jego zapach, on wczoraj biegając po łóżku ciągle zbaczał w stonę jej klatki ale nic z tego! Niestety oboje muszą poczekac z zabawą aż małe podrosną a Duży będzie po zabiegu. Nie chcę żeby szczurka się rozpraszała bo boję się że zapomni o dzieciaczkach wiec nie puszczam parki razem nawet pod nadzorem.
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Dziwne zachowania Mlodej Mamy

Post autor: S. »

hendra, taka zabawa nawet pod nadzorem z niekastrowanym samcem może być brzemienna w skutki. No chyba, że masz dla Małej pas cnoty ;D .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”