[NADPOBUDLIWOŚĆ] niszczenie, hałasowanie itp..

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: ADHD :O :D POMOCY !

Post autor: Dorotka96 »

Hmm... A jeżeli mam samiczkę, tzn. Waszą ulubioną Frucię, która ciągle zachowuje sie jak pokręcona? Skacze po większej Odince (Odi w tym momencie zastyga i nie podnosi sie przez chwilę, nawet jak Frutka odejdzie).
Ucze ją żeby nie złaziła z łózka, ale ona mnie nie słucha, robi swoje... Co z nią jest? Z jedna i z drugą. Być może to ułatwi: Odi 17.01 będzie mieć rok, a Frutka 28.01. będzie mieć ok. 4 miesiące.
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
senwariata
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 11:51 am
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: ADHD :O :D POMOCY !

Post autor: senwariata »

Czesio ma 4 miesiące , a Zdenek ok. 1 roku i 8 miesięcy. Czesław robi dokładnie to samo - nagle rzuca sie na dużego i skacze mu po brzuchu,a Zdenek lezy zastygnięty i cierpliwie czeka aż drugi skonczy swe wybryki ;p
Ze mną: Zdenek, Czesław
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: ADHD :O :D POMOCY !

Post autor: Dorotka96 »

Noo, własnie to samo robią moje dziewczynki!
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Sagitta0202
Posty: 264
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:50 pm
Lokalizacja: Katowice

[Zabawa] pobudliwość,energiczność

Post autor: Sagitta0202 »

Mój Cymek w czasie zabawy tak smiesznie ranow biegał, jak mała torpeda- ale o tym już pisałam, teraz wieczorem, kiedy moje kruszynki mają najwięcej energii (ja też) i najbardziej bierze Cymka na zabawy typowe dla każdego ADHD-owca i zaczęliśmy znów na dole klatki świrować na dół powoli z hamak zczołgał sie zaspany Król Ivuś Pierwszy Cymek na końcu swoich dziwnych skoków zaczął atakować Ivana. Ivan kulił się po prostu i czekał aż Cymeon da spokój, kiedy wkładałam pomiędzy chłopaków ręke "atakowanie" okazywało się lekkim, aczkolwiek szybkim i dość nieprzyjemnym podgryzaniem. Później postaram się nagrać jak wyglądają takie susy i ta cała "zabawa" która coraz mniej ją przypomina... Powiem odrazu, że przyjaźń pomiędzy chłopcami jest dość burzliwa (i piskliwa), co pół godziny zmienia się alpha.
:)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dziwne zachowanie...

Post autor: yss »

i jaki z tego morał? O0
ten się nie myli, kto nic nie robi
Sagitta0202
Posty: 264
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:50 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Dziwne zachowanie...

Post autor: Sagitta0202 »

A można po prostu wytłumaczyć po Polsku, względnie dać link do jakiegoś pomocnego tematu, niż bawić się w zgadywanki?
:)
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Dziwne zachowanie...

Post autor: Leia »

No ale z Twojego postu za bardzo nie wynika, na czym ma polegać nasza pomoc.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dziwne zachowanie...

Post autor: yss »

ok napiszę po polsku:

JAKI MASZ PROBLEM?

przypominam, że tematy bezsensowne są zamykane :] to lepiej sama napisz wyraźnie po polsku, czego od nas oczekujesz, bo trzeci raz o to nie zapytam.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Sagitta0202
Posty: 264
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:50 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Dziwne zachowanie...

Post autor: Sagitta0202 »

Proszę jakieś wytłumaczenie o co w tym wszystkim chodzi.
:)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dziwne zachowanie...

Post autor: yss »

Cymek chce się pobawić, a Ivan nie ma ochoty. nadmiernie energiczny Cymek dokucza Ivanowi, aby rozładować energię i zachęcić go do zabawy :D [albo nie. ]
u mnie nieraz szczupak skacze szczepanowi po głowie i plecach i szarpie go za głowę rączkami, z wielkiej radości, że się na niego natknął, a szczepan tylko siedzi i cierpliwie czeka aż wariat mu odpuści. ale co prawda nigdy nie biją się z piskami.

nie znamy też wieku twoich szczurasów. może byc i tak, że cymek dorasta i ustawia ivana. czasem warto podać więcej danych............
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Dziwne zachowanie...

Post autor: Nue »

To dwa młodziutkie szczuraski. Pewnie teraz ustalają między sobą, kto będzie dominował. Moim zdaniem nie ma się czym przejmować.
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dziwne zachowanie...

Post autor: yss »

jeśli młodzi, to normalne, że się piorą dla zabawy, w tym wieku jeszcze się nie ustala, kto będzie alfował. wrzaski też są normalne.
ale trafia mnie jak ktoś pyta o co chodzi jego szczurom, a nic bliższego o nich nie pisze :/
ten się nie myli, kto nic nie robi
Sagitta0202
Posty: 264
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:50 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Dziwne zachowanie...

Post autor: Sagitta0202 »

Wiadomość była pisana z troszke na szybko, przepraszam za te braki. Moi faceci mają ok. 5-6 tygodni. Dziękuje za wyjaśnienie.
:)
lisica18
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 27, 2009 6:50 pm

mala rozrabiaka, ktora nie daje spac

Post autor: lisica18 »

witam wszystkich:) mam pewien problem z moja szczurzyca. otóż sprawa jest taka ze calutki dzien spi, siedzi w domku i albo wejdzie za szafe i tak przez caly dzien, nie bylo by to takie zle gdybe w nocy nie rodzil sie maly diabolek :) normalnie to mozna przez nia oszalec, i to nie ejst jakies zwykle drapanie czy gryzienie czegos, Mimi po prostu dostaje jakiegos ataku, bombarduje cala klatke, nie da rady przy niej oka zmuruzyc, musze ja wynosic do kuchni. teraz to jeszcze nie problem ale w pazdzierniku wracam na studia i na stancji moze byc gorzej z takim wynoszenie jej do klatki:/ powiedzcie mi co mam z tym zrobic, zeby zmienic te przyzwyczajenia, czy mam ja na sile wydzierac z domku w dzien zeby potem byla zmeczona i grzecznie spala:) nie mam juz pomylow, prosze o jakas rade, z gory dziekuje:)
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: mala rozrabiaka, ktora nie daje spac

Post autor: Asmena »

Przede wszystkim- zaadoptuj jej towarzyszkę. Ona się ewidentnie nudzi! To raz.
Dwa- szczury to zwierzęta nocne ;) Nic dziwnego, że w dzień głównie śpi, a buszuje w nocy.
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”