[NADPOBUDLIWOŚĆ] niszczenie, hałasowanie itp..

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sallmuska

nagle - mały urwis :)

Post autor: sallmuska »

moj Morfik zazwyczaj byl bardzo spokojny, a ostatnio coraz bardziej szaleje :) np. zazwyczaj bral jedna mala kartke i jom gdzies wynosil i tylko biegal, a dzis zabral 7 malych kartek z moimi notatkami i jedna duza - najwazniejsza i wrzucil ja za biurko... oczywiscie nie wyciagne jej stamtad bo pajeczyny i te sprawy :oops: a no i zauwazylam ze lubi sznurowki - dzis mi zwinol z kaloryfera, dalabym mu sie pobawic ale sie boje ze jak zje to mu zaszkodzi :( czy z waszych szczurkow tesz po jakims czasie robia sie male urwiski? :twisted:
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

ma?y urwis :)

Post autor: Ania »

Ba. No pewnie! ;) Masz bardzo sympatycznego szczura z ogromna iloscia energii. To calkiem naturalne, jesli zwierz jest mlody, moj 3-miesieczny Babel tez kradnie... a jaki sprinter z niego, nie ma co marzyc o lapance, to trwa okolo 30 minut zanim uda nam sie zapedzic go w kat i zlapac ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
neris

ma?y urwis :)

Post autor: neris »

Moje szczurki też lubią sobie podkraść conieco :P
Neris często spacerując po moim biurku podkrada mi kredki, ołówki, zagląda do piórnika i magazynuje tam swoje jedzonko :P biega mi po ksiązkach, półkach i parapecie, przy czym wygrzebuje ziemię z kwiatków i roznosi ją gdzie sie da :P a i uwielba też aniać za sznurkiem od żaluzji :)
Wirusek za to musi wszystko obejrzeć obwąchać i sprawdzić czy nadaje się do zjedzenia :P dzisiaj próbował zjeśc mój koc na lóżku i podgryzał moją duużą maskotkę :P
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

ma?y urwis :)

Post autor: Ania »

Wszelkie papiery, ktore znajdzie Kasia (lekko podstarzala szczurzynka, ktora co kilka dni jest w urojonej ciazy - po dopuszczeniu) znalezc mozna w szufladzie, w przeciagu kilku minut porwala kilka listow, jedno avizo (zdazylam wyrwac - nie obylo sie bez walki o trofeum:)), katronik porwany - po chustkach higienicznych i wiele innych. O kradziezy jedzenia nie wspomne.
Kasiek kradnie wszystko, co tylko nadaje sie do budowy gniazda.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
sallmuska

ma?y urwis :)

Post autor: sallmuska »

no to twoja szczurzynka jest moja imienniczka :lol: no moj szczurasek tesz zawsze cos zabieral ale ostatnio "kradnie" 4 razy bardziej :P nie no specjalnie mi to nie przeszkadza zawsze daje mu jakies kartoniki do klatki zeby sie wyzyl ale jusz mu to nie wystarcza. mysle ze moze dlatego zrobil sie taki urwisek bo jusz jest mniej strachliwy, jak go kupilam to byl bardzo wystrachany, ale ostatnio bardzo czesto sie bawimy i wiez przyjazni staje sie coraz mocniejsza. A jak sie denerwuje jak go do klatki wkladam :shock: zgrzyta zabkami, probuje przegryzac klatke + to spojrzenie... dlatego wkladam go tam tylko co jakis czas zeby zalatwil potrzeby i cos zjadl :>
A i pytanko jak z tym ogladniem tv u szczuraskow? nie szkodzi im przebywanie zaraz przy ekranie. bo tak z daleka to Morfik sie tym nie interesuje tyko po mnie biega :D jest taki kochanyyyyyyy :roll:
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

ma?y urwis :)

Post autor: Ania »

Hm, zauwazylam, ze mama mojej Kasi, zanim szczurki przyszly na swiat - robila gniazdo przy telewizorze (klatka stala przy jego tylnej czesci). Bo tam jest cieplo. Nie zauwazylam, by Kasi lub ktorejkolwiek z jej siostr kiedykolwiek cos sie stalo. Tak samo jak nie bylo nic ich matce. Nie jest to wiec grozne.
Przebywanie zbyt blisko ekranu jest grozne dla ludzkiego wzroku - szczury sa praktycznie slepe wiec promieniowanie na oczka im zaszkodzic raczej nie moze ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

ma?y urwis :)

Post autor: oliwi@ »

:lol: Mój sczuras nie podkradami aż tak rzeczy. Jednak często kiedy biega po moim biurku i chowa sie za komputerem to tam magazynuje wszelkiego rodzaju pokarmy, szmatki i chusteczki którymi wycieram jego mocz z wszelkiego rodzaju mebli, łózka a nawet moich rąk :P Zaczyna mnie to wqrzać ale jakoś przeżyje. Za każdym razem jak mój szczur nasika na biórko to daje go na ziemie a on nie daje za wygraną i wraca nieugięty spowrotem ... sytuacja powtarza się tak długo dopóki szczurasa nie zaniose do innego pokoju :D hehe.
Co do tego urwisa to mój młodzian też był cichutki i płochliwy jakieś 2 miesiące ale po upływie tego czasu rozbrykał się niemiłosiernie. Biega, skacze, gryzie i podszczypuje wszystko i wszystkich :twisted: Taki mały diabełek. Ostatnio zauważyłam że zaczyna biegać za mną po całym mieszkaniu nie odstepując mnie na krok ku mojemu zadowolenieu :D Mam z niego naprawde duuuuuuużo radochy :P
Ale sie rozpisałam :roll:
sallmuska

ma?y urwis :)

Post autor: sallmuska »

no moj szczurasek tesz daje mi duuuuuzo radosci :D i ja staram sie jemu tesz :) no moj szczurasek bardzo lubi mi sikac na raczke... :? szczegolnie gdy som umyte i nim nie pachna :> i zawsze przebiega po mojej rece ocera sie i zostawia pare kropelek, zazwyczaj na rzemyku :? ale w innych miejscach raczej tego nie robi, znaczy raz w torbie i raz na lozku ale to tak symbolicznie - 2 kropelki :> jusz sie pogodzilam z tym ze moj szczuras bedzie mnie "obsikiwal"
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

ma?y urwis :)

Post autor: niemfa »

Moj szczurek to tez straszny urwis, ale tylko w moim pokoju, dalej nie odwazy sie pojsc :) No i jeszcze moj pies... No, Aster jest straszny...Ukradl mi sznurowki,jakies koraliki, guziki. Pelno mam smieci za lozkiem przez niego :P Wlazi za szafe (i za nic nie chce wyjsc) , pozniej jest caly w kurzu i kicha, ale twardo za szafe dalej wchodzi heh :D A ostatnio zaczal zbierac kartki papieru i wszystko inne co jest papierowe i kartonowe :) Wszczystko dokladnie kladzie na jedno miejsce :]
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
ziemniak

?a?...

Post autor: ziemniak »

ja moją szczurzynkę mam dopiero 2 tygodnie... i jeszcze się boję puszczać jej na podłogę :) i po mieszkaniu w ogóle :) na razie łazi po mnie :) a tak w ogóle to jest strasznie ciekawska... wszędzie by wlazła :) no i bardzo lubi siedzieć mi na karku i obgryzać mi dready albo frotkę :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

ma?y urwis :)

Post autor: Mycha »

Moje stadko kradnie dosłownie wszystko co im się nawinie! Od biletów po bieliznę! Dlatego nigdy nie zostawiam ich sama bo nie chcę aby wszystkie moje rzeczy wylądowały w ich klatce albo za łóżkiem :wink: A przed ich zębiskami nie ma sposobu aby schować te rzeczy... zgredki kochaniutkie :P
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Gremlin

ma?y urwis :)

Post autor: Gremlin »

a jak poradziliście sobie z problemem przegryzania kabli? Ja nie puszczam Squika bez opieki bo boje się że za biurkiem zeżre mi kable ( a mam ich tam mnustwo )
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

ma?y urwis :)

Post autor: lajla »

moja szczurcia lubila grysc szaliki pogryzla mojej siostrze jeden a teraz moja siostra kupila sobie szalik wisly karkow i by mnie zabija gdyby szczur jej to pogryzl ale nie ma narazie szczura wiec szalik ejst bezpeiczny :))

kable mozesz je grubo okleic tasma lub je poprzyczepiac wysoko lub kupic plastikowa oslonke :)
sallmuska

ma?y urwis :)

Post autor: sallmuska »

no dokladnie mam ten sam problem. kabli od kompa mam mnostwo ai nie bardzo mam jak je zabezpieczyc, chociaz mojego Morfa chyba asz tak bardzo kable nie pociagaja bo czasem mi wchodzi za klawiature i se tam siedzi ale nigdy sie do kabli nie dobiera :) no ale ryzyko jest zawsze :?
szybcia

ma?y urwis :)

Post autor: szybcia »

hiehie moja nuska totez zlodziejka mala :)) wszystko doslownie probuje porwac niezaleznie od wielkosci :)
inp bardzo lubi wchodzic mi do drukarki :> drukarka jest wylaczona z pradu, ale tak czy owak nie pozwalam jej nato, a ona uparcie stara sie pokoac moje zabezpieczenia :)
jak raz wlazla do srodka to wyszla cala poplamiona atramentem :> a niestety za kapiela nie przepada.

albo np ja siedze przy komputerku a ona biega po biurku i wchodzi mi przez rekaw do bluzki :) pochodzi, podrapie i wraca ta sama droga.
czesto tez chowa sie za klawiature i spi sobie grzecznie jak aniolek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”