[NERWOWOŚĆ] podrygiwanie, gwałtowne ruchy, stres

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
korabora

boi sie

Post autor: korabora »

Hi! Słyszałam ze szczurki bardzo łatwo się oswajają. Mój się bardzo boi i nie chce wyjść z domku. Wprawdzie mam go dopiero od 2 dni ale martwię sie ze zostanie dzikuskiem. Czy wasze w pierwszych dniach tez takie były?
Tangerine

boi sie

Post autor: Tangerine »

Ja jestem zwolenniczką nieco bardziej intensywnych metod oswajania. Gdybym miała czekać, aż szczur raczy wyjść z klatki i łaskawie wspiąć się na moją rękę, to pewnie bym korzonki w podłogę zapuściła. Ja czekam, aż maluchy wylezą z domku (tam nigdy rąk nie pakuję), a potem cap! (byle nie przestraszyć) i na 20 minut na kolanka :) tak ze 3-4 razy dziennie i po 2-3 dniach szczur już się nie boi, bo widzi, że krzywda żadna mu się nie dzieje :) I najlepiej wg mnie jest wykorzystać moment, kiedy małe są jeszcze trochę zestrachane i czują się niepewnie, bo jak da im się parę dni luzu, to potem mogą stawiać opory a nawet gryźć.
korabora

boi sie

Post autor: korabora »

mnie juz gryzie, wprawdzie nie mocno do krwi ale gryzie. Jak mu podstawiam palec do powąchania to on przez chwile wącha a potem cap!. Pomocy...
Tangerine

boi sie

Post autor: Tangerine »

to wcale nie musi być gryzienie, bo zazwyczaj jak szczur faktycznie chce dziabnąć, to swoimi zębiskami najczęściej robi to do krwi. może to być podszczypywanie, w celu zbadania nowego "obiektu" bądź też gest przyjacielskiego zainteresowania.
moim zdaniem należy się za szczura zabrać, wyciągnąć z klatki, a niech tam sobie nawet podgryza i popiskuje, usadzić na kolanach i przekonać do siebie, bo nieśmiałe podsuwanie ręki i proszenie szczura przez kratki, żeby się w końcu ucywilizował, może, jak widać, nie zdawać egzaminu.
korabora

boi sie

Post autor: korabora »

wzięłam go na siłe na kolana...zeskoczył na podłogę i zanim go złapałam bardzo sie zestresował. Potem był nawet spokojny na kolanach ale jak go odłozyłam do klatki to znowu sie zabarykadował w tunelu i gryzie. :cry: W dodatku mam dwa chore chomiki.
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

boi sie

Post autor: Mada »

NIc się nie martw. Większość z nas przechodziła to przy każdym szczurku kupionym w sklepie.
Bidul czuje się nieswojo. JAk się przyzwyczai bedzie ok.
Ja też mam taką szczurę która się mnie boi. Nie mogę jej jednak na siłę oswajać bo matkuje 6 maluszków. Mogłoby ją to bardzo zestresować. Ale nie martw się. Staraj się poświęcać maluchowi dużo czasu. Postaw go w takim miejscu żeby Cię widział i słyszał. Przyzwyczai się.
Powodzenia :papa:
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
frytka_86
Posty: 7
Rejestracja: czw lut 12, 2004 3:56 pm

podskakiwanie szczura

Post autor: frytka_86 »

Chcialam zaczac od tego ze najpierw przeczytalam kilka postow i nigdzie nieznalazlam odpowiedzi na moje pytanie. Wiec ja mam hektorka od 16 lutego jest malutki, na poczatku wygladal jak przerosnieta mysz teraz nabiera szczurzych kształtow. jednak ja zaczelam sie martwic gdyz odpewnego czasu Hektor dziwnie sie zachowuje mianowicie np w klatce zaczyna nerwowo sie poruszac i sie trzochac , nawet czasem gdy sie z nim bawie czy jest na rekach moich tez tak zaczyna gwaltownie sie poruszac i drgac czy podskakiwac nie wiem jak to nazwac. Pomozcie mi co sie z nim dzieje czy to cos powaznego i jak temu zaradzic . Strasznie sie martwie o mojego malego przyjaciela, z gory dziekuje za pomoc
Ostatnio zmieniony czw paź 12, 2006 6:44 pm przez frytka_86, łącznie zmieniany 1 raz.
JA i mój szczurasek Hektorek zawsze razem :)
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

podskakiwanie szczura

Post autor: olka »

Małe szczurki często tak robią - np. jak się wystraszą, albo dla zabawy: nagle wyskakują w powietrze, wykonują nieskoordynowne ruchy. Jak urosną, to przestaną ;)
Olka
frytka_86
Posty: 7
Rejestracja: czw lut 12, 2004 3:56 pm

podskakiwanie szczura

Post autor: frytka_86 »

Dziekuje ci olu bardzo mnie uspokoiłas, mam nadzieje ze hektorkowi to juz niedługo minie, ja i on cie pozdrawiamy
:P :D
JA i mój szczurasek Hektorek zawsze razem :)
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

podskakiwanie szczura

Post autor: oliwi@ »

mój szczuras też mimo że jest już dorosłym facetem ;) tak sie czasem zachowuje :) szczególnie wtedy kiedy chce sie bawic :) podskakuje w miejscu tak bezwładnie :) po czym ucieka, wraca i zaś tak w kółko :)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

podskakiwanie szczura

Post autor: lajla »

samotne szczurki czesto tak robia no bo niesamotne bawia sie z innymi ogonami :) gdy moj tak zaczyna podskakiwac (samotny ale tylko juz do jutra) ja zaczynam atakowac go maja reka :) klade go na plecki czy czochram zawsz ejak go poloze na plecki zaczyna mnie lizac :twisted: :lol:
frytka_86
Posty: 7
Rejestracja: czw lut 12, 2004 3:56 pm

podskakiwanie szczura

Post autor: frytka_86 »

Dziekuje razem z Hektim jestesmy wdzieczni za wasze odpowiedzi . Skoro juz wiem ze sie z nim nic zlego nie dzieje wiec chcialam poprosic o pare rad jak mojemu szczuraskowi urozmaicic zycie , chcialam powiedziecc ze probowalam juz z miskom z woda w ktorej znajduja sie orzechy jednak hektor nie lubi wody, wiec prosze o pare rad jak moge mu urozmaicic zycie
JA i mój szczurasek Hektorek zawsze razem :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

podskakiwanie szczura

Post autor: krwiopij »

kupic mu kolege... to moim zdaniem najlepsze wyjscie...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

podskakiwanie szczura

Post autor: IVA »

urozmaicić mu klatkę konarami, rurami, drabinkami itp. a przede wszystkim jak najwięcej go wypuszczać, pokój jest dlaszczuraska nalepszym miejscemzabawy, ponadto dużo bawić się z nim :)
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
frytka_86
Posty: 7
Rejestracja: czw lut 12, 2004 3:56 pm

podskakiwanie szczura

Post autor: frytka_86 »

dzieki za rady postaram sie mu urozmaicic klatke jak najlepiej bede potrafila a co do kolegi to jest niemozliwe :D mam nadzieje ze Hektor bedzie najszczesliwszym szczurasem na swiecie :lol:
JA i mój szczurasek Hektorek zawsze razem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”