[SEN] ciągle śpi? za mało śpi?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Szczurkowa13
Posty: 17
Rejestracja: sob lis 06, 2010 3:22 pm

Re: Śpiące , leniwe, nie okazujace zainteresowania.

Post autor: Szczurkowa13 »

Probowalam je wypuscic, ale nei sa oswojone bo jak mowilam mam je tylko 1 dzien..
wczoraj moja siostra sprawdzala ich nic im nie jest...jak mam je na kolanach to musze przytrzymac bo sie wyrywaja, uciekaja i kupkaja na mnie :(
jak chce je wziasc na rece albo moja siostra to uciekaja jak najszybciej od reki :(
przez te 27 godzin odkad u mnie sa...tracilam czasami nadzieje ze wgl kiedys beda mi biegac po klatce, siedziec na ramieniu i wgl.
ehh..sama nie wiem co robic :/
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śpiące , leniwe, nie okazujace zainteresowania.

Post autor: Paul_Julian »

Spokojnie, na pewno sie oswoją. Cierpliwości. One sie też boją i dlatego kupkają i uciekają .Poczytaj tematy o oswajaniu, znajdziesz tam troche porad. Lepsze do oswojenia są takie leniuszki, niż gryzeldy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [SEN] ciągle śpi? za mało śpi?

Post autor: valhalla »

Witam,

chciałam zapytać, czy to możliwe, że szczurki mają aż tak różne charaktery?
Chodzi o to, że mój "pierworodny" (znaczy pierwszy w moim domu) Froduś od początku był strasznym leniuchem i pieszczochem. Owszem, ma pory aktywności, kiedy biega, wypuszczony też zwykle biega i zwiedza otoczenie (choć czasem jak wlezie za dekolt i domaga się głaskania, to nie ma przebacz, a pozwala na to od 2 dnia po przybyciu do naszego domu!). Ale poza tym strasznie dużo śpi, leni się - to w domku, to na domku, po prostu śpioszek szczurzy.
Wetka na kontroli stwierdziła, że jest zdrowy i że może kumpel trochę go rozrusza ;) I bez tej rady miałam oczywiście zamiar sprawić mu przyjaciela, bo już wcześniej czytałam forum. Pojawił się więc w domu Czmych, który jest bardzo żwawy, wszędzie go pełno i znacznie częściej wychodzi z domku, chociaż oczywiście też dużo śpi (obaj chłopcy są jeszcze dość młodzi). Owszem, Frodo też żwawo biega, jak go wypuścić, ale w klatce łapie śpika. Chory raczej nie jest, bo wetka go dokładnie zbadała, a i apetyt ma normalny, chociaż może Czmyś to większy żarłok ;) Czyżby rzeczywiście trafiły nam się dwa tak różne szczurki? Jeden leniuszek a drugi żywe srebro? :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: [SEN] ciągle śpi? za mało śpi?

Post autor: lovekrove »

Ależ oczywiście, że jest to możliwe. Każdy szczurek ma swój odmienny charakter. Jedne są płochliwe, inne towarzyskie, są też leniuchy i żywe sreberka :D Nie masz się co martwić, a pewnie ten ruchliwy szczuras troche faktycznie rozrusza tego drugiego ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
mona91
Posty: 88
Rejestracja: śr gru 08, 2010 6:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [SEN] ciągle śpi? za mało śpi?

Post autor: mona91 »

oj wszystko jest możliwe ;D tak jak pisała lovekrove każdy szczuras jest inny :)
W moim poprzednim stadku dziewczyny b. się różniły od siebie. Jedna zapatrzona w człowieka, myślała, że jest ludziem i wolała spędzać czas ze mną niż z koleżankami z klatki. Druga dziewczyna uwielbiała jeść i spać wtulona, a poza klatką nie pajała miłością do ludzi. trzecia dziewczyna uwielbiała rozrabiać, parapet zawsze był jej. Jako, że na moim parapecie stoją przeróżne figurki koni ona miała niezła frajdę przeciskając się miedzy kopytkami ;D ;D
CookieMonster
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 08, 2011 2:15 pm

Ile godzin dziennie około śpi szczur ?

Post autor: CookieMonster »

Czy to zwierze nocne ?
Bo świnki morskie śpią 4 godziny na dobe ,a jak jest ze szczurkami ? ???
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [SEN] ciągle śpi? za mało śpi?

Post autor: greenfreak »

CookieMonster, tak, największa szczurza aktywność przypada na późne godziny nocne.
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [SEN] ciągle śpi? za mało śpi?

Post autor: valhalla »

Moje mają porę aktywności tak od północy do 10-11 rano, potem raczej śpią, czasem wstaną coś zjeść :) Rozrabiają głównie w nocy.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [SEN] ciągle śpi? za mało śpi?

Post autor: mikanek »

moje do zabawy są gotowe dopiero po 17 jakoś, tak cały dzień śpią
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Iwona_sz
Posty: 12
Rejestracja: czw lut 10, 2011 2:07 pm
Lokalizacja: Birmingham UK

śpioch !!

Post autor: Iwona_sz »

Hej :)
Czy któryś z waszych milusińskich jest takim śpiochem jak mój?
Jedna z moich panienek, która jest ze mną od niecałego miesiąca, kiedy chcę się z nią troszkę pobawić i spędzić czas, bo wciąż jesteśmy na etapie oswajania biega może z 5min po czym zasypia w mojej bluzie lub rękawie i tyle z jej biegania..
Myślicie, że ze strachu siedzi w bluzie i zasypia czy może po prostu jest śpioszkiem?
Dodam, że nie robi żadnych kupek i nie widać po niej żeby się bała :) dziś nawet dała się głaskać parę ładnych minut ;)
Szary bombuś i Rudy bombuś <3



[*] Czaczusia
[*] Tusia
[*] Vanilka

Od kiedy? Skąd? Ile? - czyli krótka historia pt. "oddałam swoje serce szczurasom"
http://szczury.org/viewtopic.php?f=27&t=29668
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: śpioch !!

Post autor: smeg »

Ze strachu raczej by nie zasnęła, jeśli śpi, to znaczy że czuje się komfortowo :) To całkiem fajnie mieć taką samiczkę, która lubi się przytulać i daje głaskać ;) O ile od zawsze jest takim śpiochem, a nie zrobiło jej się to nagle, no i jeśli nie ma innych niepokojących objawów (je i pije normalnie, nie wygląda jakby coś ją bolało), to moim zdaniem nie ma się czym martwić.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Iwona_sz
Posty: 12
Rejestracja: czw lut 10, 2011 2:07 pm
Lokalizacja: Birmingham UK

Re: śpioch !!

Post autor: Iwona_sz »

na pewno nic jej nie dolega :)
W klatce biega jak szalona wspina się po drabinkach do góry, jest energiczna wesoła i ma apetyt ;) tylko kiedy biorę ją na ręce zamiast się bawić woli trochę obwąchać teren i wrócić do mnie na spanko :)
Dorosłe samiczki ani razu przy mnie nie spały, dlatego też dziwi mnie zachowanie małej :) to urocze, że mam ją niecały miesiąc a jest tak blisko mnie :)
Szary bombuś i Rudy bombuś <3



[*] Czaczusia
[*] Tusia
[*] Vanilka

Od kiedy? Skąd? Ile? - czyli krótka historia pt. "oddałam swoje serce szczurasom"
http://szczury.org/viewtopic.php?f=27&t=29668
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: [SEN] ciągle śpi? za mało śpi?

Post autor: lovekrove »

Od przeprowadzki do nowej klatki jeden ze szczurów dużo śpi. Nawet jak go z klatki wypuszczam to on idzie spać gdzieś za łóżkiem. Alvin ma ok. 4-5 miesięcy, wcześniej więcej biegał z chłopakami, a teraz zrobił się strasznie leniwy. Apetyt niby ma, chociaż mam wrażenie, że troszkę schudł, chociaż nie jestem pewna, bo wcześniejsze ważenie nie było dokładne, teraz jest 356 gram. Dodam, że to nie jego pierwsza przeprowadzka. Czy to może być objaw jakiejś choroby, czy może on w ten nietypowy sposób dojrzewa? :P
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”