[SEN] ciągle śpi? za mało śpi?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szybcia

[SEN] ciągle śpi? za mało śpi?

Post autor: szybcia »

Mam ta szczurcie dopiero trzeci dzien, i jest to moj pierwszy futrzak, i niestetry nawet nie wiem w jakim jest wieku.

I chcialam spytac, czy z malymi szczurkami to jest jak z dziecmi, ze ciagle spia ?

Bo moja od wczoraj to praktycznie caly czas spi, budzi sie an chwile, zje cos, napije wody, umyje, liznie moja reke ;) i spi dalej.
Nie wiem czy mam to wziasc za normalne, czy moze cos jej jest:>

Sie nie znam...
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Ciagle spi ...

Post autor: jokada »

nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie jest 31 stopni w cieniu i mój ogoniasty śpi/leży przez cały dzień (ożywił sie troche :wink: tak gdzieś koło 1szej w nocy )
więc może to pogoda/temperatura :?
szybcia

Ciagle spi ...

Post autor: szybcia »

nie no u mnie jest duszno, ale nie jakos specjalnie goraco. a okna mam od polnocy i klatka nie jest jakos na sloncu czy cos ( wogole dzis nie ma slonca :> )

pozatym wczoraj nie spalam chyba 4 w nocy (i bylo juz chlodniej).... i nic... jak zasnela popoludniu tak z krotkimi przerwami dalej spi , ale tak slodko ze tylko siedze i sie gapie ;)

ona jest jeszcze mlodziutka, ale ciezko mi okreslic... w kazdym badz razie w sklepie byly z mama :) gromadka malych kochanych szczuraskow :} moze ona po prostu taka mloda jeszcze jest ?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Ciagle spi ...

Post autor: Ania »

Szybciu - to naturalne, ze maly szczurek ciagle spi (kiedy ja dostalam swoje szczurki - potrafily przesypiac nawet 20 godzin na dobe!). To tez zalezy od liczby zajec - jesli zwierzak sie nudzi - to wlasnie kladzie sie spac . Z doswiadczenia jednak wiem, ze u malego szczurka ciazko o nude - a to wlasciciel zaczepi, a to sam sie zacznie bawic chociazby wlasnym ogonem ;)

Jesli interesuje Cie wiek Twojego futrzaka - a ma mniej niz 3-4 miesiace - podaj 'na oko' ile mierzy cm na dlugosc cialka bez ogona a ile mierzy ogonek. Bedzie mozna okreslic wiek szczurzycy z dokladnoscia do tygodnia.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
szybcia

Ciagle spi ...

Post autor: szybcia »

wlasnie tak czulam ze maluchy lubia spac, ale zawsze lepiej spytac, bo nigdzie tego nie wyczytalam ;)

a jesli chodzi o wymiary to ogonek ma 12 centymetrow (od nasady do koniuszka)
a cialko to juz w zaleznosci od stopnia 'wyciagniecia' ;) mniej wiecej 10 :)
niestety odkrylam dzis jakies robaczki w futerku wiec w pn i tak pojde do weta, to moze on mi powie od razu ;)

dziekuje za odpowiedz :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Ciagle spi ...

Post autor: Ania »

Twoje malenstwo jest w wieku (w zaleznosci od ilosci mlodych, ktore urodzila samica):

- miot duzy - 7 tygodni
- miot sredni - 6 tygodni
- miot maly - 5 tygodni
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Ellendil

mój szczur ci?gle ?pi!

Post autor: Ellendil »

jest juz inny temat o spaniu ale to o mlodych szczurach. moj szczur ma 3 miesiace i odkad go miesiac temu kupilem prawie non stop spi! robi przerwy tylko na jedzenie, pare razy sie zdarzylo ze w ciagu dnia do mnie przyszedl. tak to spi, a za to w nocy slysze halasy. co zrobic? ja sie chce z nim bawic, a on spi! a w nocy przesiaduje do 2. zeby sie z nim bawic... czy takie spanie jest normalne?
neris

mój szczur ci?gle ?pi!

Post autor: neris »

Widocznie twój szczurek prowadzi nocny tryb życia.
czasami szczurki zasypiaja też poprostu z nudów. Może spróbuj czasem przebudzić delikatnie szczurka i się z nim pobawić. To nie powinno mu zaszkodzić :)
Ja tak robię ze swoją Neris, przez to mała przerzuciła się na dzienno-nocny tryb życia :P
W dzień śpi i trochę się z nia bawie - najczęściej wieczorami potem ona znowu idzie spać i wstaje w środku nocy i dalej buszuje :)
AMStafF

mój szczur ci?gle ?pi!

Post autor: AMStafF »

to jest normalne ze szczur spi w dzien a w nocy buszuje
mozna go tego oduczyc biorac go na rece na wieksza czesc dnia
lub zamontowac mu w klatce rozne "zabawki" oczywiscie oprocz karuzeli
bo szczur nie zabardzo chce po niej biegac ( nie jest glupi zeby latac w kolko )
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

mój szczur ci?gle ?pi!

Post autor: Mycha »

No właśnie- szczurek jest jeszcze maleńki i to dlatego. Jeśli będziesz z nim spędziała cały dzień to się "przestawi" :P Szczur to nocne zwierzę dlatego nie masz się co dziwić że śpi w dzień. Do tego jest jeszcze mały :wink:

Co do zabawek to nie najlepszy pomysł jeśli chcemy by się przestawił, bo szczury no właśnie są mądre i wszystko im się nudzi, ale co do kółka AMStafF ma rację- zapomnij :)

Pozdrawiam
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Izaa

mój szczur ci?gle ?pi!

Post autor: Izaa »

Spróbuj zrobić tak: Kiedy szczur budzi się, aby coś zjeść, pozwól mu skończyć posiłek i kiedy jeszcze będzie na nogach, po prostu zacznij sie z nim bawić. Ja - jeśli bawię się z Dexterem w dzień (zachęcam go do tego), to w nocy sobie smaczni śpi, bo jest wymęczony ;)
Gremlin

mój szczur ci?gle ?pi!

Post autor: Gremlin »

Mój szczur to też niezły śpioch za to w nocy by klatkę przestawił - mój sposób to wyciąganie go z klatki w czasie dnioa na około 1h "spacery" jak najczęściej i potem mam spokuj w nocy gdyż Squikol odsypia :>
qxik

mój szczur ci?gle ?pi!

Post autor: qxik »

to normalne zachowanie ... szczuraski zazwyczaj prowadzą nocy tryb życia .. są z natury śpiochami
Koornel
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:29 am

caly czas spi

Post autor: Koornel »

Mam pewien kłopot- a mianowicie szczurka, który przez CALUTKI czas śpi !!!!
Zaczyna mnie to niepokoić. Szczura kupiłem trzy dni temu, jest mały(coś około 2,5 miesiąca) i jak go nie obudzę to sam się budzi aby zjeść , napić się i załatwić :D. Jak zmusić szczurasa do większej aktywności ????
Ostatnio zmieniony czw paź 12, 2006 6:45 pm przez Koornel, łącznie zmieniany 1 raz.
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

caly czas spi

Post autor: GoHa »

2,5 miesiaca? To dosc spory szczurek... Ale wez pod uwage ze jest u ciebie 3 dni... wiec sie jeszcze nie zaaklimatyzowal. Poza tym zastanow sie, czy aby szczurek nie szaleje w nocy? W koncu to nocne stwory... Moj pierwszy szczurek tez przez kilka dni na poczatku tylko spal i spal... Daj mu troche czasu jeszcze. A jak sie budzi zeby cos przekasic i sie nie boi za bardzo to go wyciagnij i sprobuj sie cos z nim pobawic... :lol:
Dobrze jest być kochanym... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”