[SEN] ciągle śpi? za mało śpi?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: POMOCY! Co robić?

Post autor: alken »

ja nawet gdzieś na forum czytałam, że można przewieźć normalnie bez żadnych papierów do 5 szczurów.
poza tym na granicy nikt nikogo nie zatrzymuje, bo granicy z Niemcami nie ma ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: POMOCY! Co robić?

Post autor: IHime »

alken pisze:ja nawet gdzieś na forum czytałam, że można przewieźć normalnie bez żadnych papierów do 5 szczurów.
poza tym na granicy nikt nikogo nie zatrzymuje, bo granicy z Niemcami nie ma ;)
Też prawda, w końcu strefa Schengen. Czyli papiery można załatwić tylko dla własnego spokoju sumienia. :)
gadu8
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 02, 2010 12:11 pm

Re: POMOCY! Co robić?

Post autor: gadu8 »

co do hodowcy o którym wspomniałem to raczej dobry hodowca bo polecany od właścicielki 3 szczurów który jeden ma już prawie 3 lata drugi niecałe 2 a trzeci nie wiem ile ma ale chyba jest zbliżony wiekiem do drugiego i wszystko od tego właśnie hodowcy... a co do "przemycenia" szcuraska to problem w tym że to 17 godzin jazdy i duży stres dla szczurka...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: POMOCY! Co robić?

Post autor: alken »

IHime pisze: Też prawda, w końcu strefa Schengen. Czyli papiery można załatwić tylko dla własnego spokoju sumienia. :)
no, można, na wszelki wypadek. pewnie nawet zwykłe zaświadczenie od weta, niekoniecznie z powiatowego.
a dwa szczurki zdecydowanie lepiej zniosą podróż niż jeden, będą sobie spały przytulone.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: POMOCY! Co robić?

Post autor: dusiaczek »

Stres na pewno większy dla 1 niż dla 2 bo we 2 zawsze raźniej, można się przytulić, postresowac się razem.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: POMOCY! Co robić?

Post autor: Blanny »

Kiedy adoptowałam swoje szczurki, musiałam wracać z nimi autobusem do domu. Miałam je w transporterku.. I ciągle leżały przytulone do siebie! Dwa szczurki lepiej znoszą taką podróż niż jeden samotny. Mogą się wesprzeć z tym drugim, przytulić.. To większe poczucie bezpieczeństwa. :)

Super, że przekonałeś się do szczurków. :) Mam nadzieję, że zostaniesz z nami dłużej na forum!
Skoro zamierzasz zaadoptować szczurki dla siebie samego, tu możesz sprawdzić dla ilu ogonów starczy Twoja klatka: http://www.fancy-rats.co.uk/information ... alculator/
Pamiętaj, żeby poczytać tematy o oswajaniu zwierzaków ze sobą, ich karmieniu, ściółkach, o tym, dlaczego nie wolno trzymać parek, a jedynie szczurki tej samej płci.. Jak masz wątpliwości, nie bój się zapytać! Wiele osób z forum ma szczury od lat i chętnie posłuży Ci radą czy pomocą. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Śpią bo śpią czy śpią bo im się nudzi?

Post autor: Idusia »

Zastanawiam się czy ciury śpią czasem z nudów.Ja czasem jak się nudzę to się kładę na kanapie i zasypiam.Szczury też tak mają?Jeśli tak, to jak to rozpoznać?Już jest pora na wypuszczenie ich a one sobie śpią!Co to ma być?! ;D
Zaszczurzona o__O
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śpią bo śpią czy śpią bo im się nudzi?

Post autor: Paul_Julian »

Jest ciepło, więc śpią . Duzo zwierząt przesypia dzien. Moje szczury mają kilka drzemek w ciągu dnia. ja mam teorię , że skoro ich rok życia to kilka -kilkanascie lat ludzkich, to taki 1 ludzki dzien , to np. szczurzy tydzień. Wiec i spać musza kilka razy więcej :D

Jak jest czas na wypuszczenie, a one spią to otwórz klatkę . Wylezą albo i nie.
Pomysł o spaniu z nudów też dobry :)Coś w tym jest , szczególnie pewnie samczyki-leniuszki:D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Re: Śpią bo śpią czy śpią bo im się nudzi?

Post autor: Idusia »

Jak otworzyłam klatkę, od razu się obudziły :D
Zaszczurzona o__O
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Śpią bo śpią czy śpią bo im się nudzi?

Post autor: Jessica »

moje chlopaki też spia duzo :) nawet jak otwieraam klatke to nie zawsze wyjda. (Cekin zawsze 8) )
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śpią bo śpią czy śpią bo im się nudzi?

Post autor: alken »

z nudów też pewnie śpią, np w nocy teoretycznie powinny cały czas buszować a jak się budzę nieraz to cisza w klatce.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śpią bo śpią czy śpią bo im się nudzi?

Post autor: Paul_Julian »

I tu się potwierdza moja teoria :D Ludzka noc składa sie na kilka szczurzych nocy :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Re: Śpią bo śpią czy śpią bo im się nudzi?

Post autor: Idusia »

I dni ;)
Zaszczurzona o__O
Szczurkowa13
Posty: 17
Rejestracja: sob lis 06, 2010 3:22 pm

Śpiące , leniwe, nie okazujace zainteresowania.

Post autor: Szczurkowa13 »

Witam jesli jest juz podobny temat to prosze o zamkniecie tego. Lecz zalezalo by mi na konkretnych odpowiedziach wlasnie tu.
Mam szczurki <co prawda sa u mnie dopiero 1 dzien i 3 godziny no ale>...
Sa to samczyki, masci hasky , odebralam je od pewnej wlascicielki ktora nie miala czasu sie nimi zajmowac.
Nie gryza sie, nie wariuja, spokojne ogolnie.....maja okolo roku, stara wlascicielka dala mi sciolke od nich, karme ktora jadly.
Ale u mnie ? Nie robia nic...od wczoraj jak przyjechaly to tylko by spaly, czasem cos pojda zjesc <nie tkna tej karmy...wygrzebaly moze raz , dwa cos z niej i tyle> dalam im pare warzywek <czystych oczywiscie> salata, rzodkiewka. Dzis szukalam po miescie karm ktore sa polecane.... nie znalazlam zadnej....kupilam im za to te "smakolyki" to tez wydziobaly cos z nich i dalej spac...
Niepokoi mnie to i rowniez to jak one spia o.O niekiedy to myslalam ze zdechly ale oddychaja...na cale szczescie.
Wczoraj to jedynie jak otwieralam klatke zeby im te warzywka dac to przychodzily braly i uciekly w katy klatki, a jak otwieram klatke tak zeby zareagowaly chociaz...podejda powachaja zobacza ze nic nie mam i sobie ida, potrafia stanac w klatce nie ruchomo w byle jakim miejscu i zasypiaja...
Zdjecie jak jeden z nich spal... i nawet otwieralam klatke nie obwachal reki tylko sie przeciagnal i dalej poszedl spac...
<on sie nie myje on spi> Obrazek
Czym moze byc to spowodowane ? Nie oswojeniem ? Lenistwem ? <tfu tfu> Chorobą ? :'(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śpiące , leniwe, nie okazujace zainteresowania.

Post autor: Paul_Julian »

Samce to leniuchy. Mogą spać do góry łapkami (na plecach) , na boczku ( jakby martwe) , czółkiem na dół (tak jak na fotce), i w wielu innych wygodnych pozach. Moje tez tak śpią. Niektore to nawet wiszą prawie z hamaka głową w dół. Albo łapki do przodu i łepek na łapkach.

Być moze u poprzedniej włascicielki nie były na wybiegach , i sa przyzwyczajone do tego, ze ich życie to jesc i spać. Karmę mozesz zamówić w sklepie internetowym, mozesz sie z kims ze swojego miasta umówić i wtedy jest np. darmowa przesylka.

Wypuśc chłopców np. na łózko albo biurko. Obserwuj jak się zachowują, czy nie mają jakiś wycieków z oczek i noska, czy futerko nie jest nastroszone. Pomacaj czy nie mają gdzies jakiś guzków. Podejrzewam, ze troche się rozruszają na wybiegu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”