Reakcja na wodę?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Reakcja na wodę?

Post autor: dolby_surround »

W związku z upałami postanowiłam trochę schłodzić moje małe, bo było wyraźnie widać, że im gorąco (pozycje do snu miały po prostu prześmieszne - jeszcze nigdy nie widziałam, żeby szczur się tak rozpłaszczył na plecach :P). No i przygotowałam im miskę letniej wody, żeby mogły się trochę pobawić. Nie sądziłam, że wyniknie z tego problem (albo ewentualnie moja niewiedza). A mianowicie: po zabawie, przy wycieraniu zauważyłam czerwono - rude ślady na ich futrze (obie tak samo - na grzbiecie). Pomyślałam, że to porfiryna, ale nie zauważyłam, żeby się myły w międzyczasie. Nawet specjalnie powtórzyłam im chłodzenie, tym razem spryskiwaczem do roślin, ale rezultat był taki sam. Stąd moje pytanie: czy to rodzaj reakcji alergicznej, czy może mają inny kolor futra w tych miejscach i widać to dopiero jak sierść w tym miejscu jest "sklejona" od wody (dodam, że Toki jest czarno-biała, a Buba biała). To w ogóle możliwe? Bo nie wiem czy iść z tym do weta, czy po prostu zaprzestać dalszych kąpieli.
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reakcja na wodę?

Post autor: Ogoniasta »

hmm...wg mnie to porfiryna ;) Jak wyglądają te "kąpiele"? :) szczurki same wchodzą do wody czy Ty je wkładasz i moczysz? :)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reakcja na wodę?

Post autor: Ogoniasta »

cd (przepraszam, wcisnęłam niechcący "wyślij" :P )

Jeżeli wkładasz je sam/a, to może stresują się po prostu.. ;) Spróbuj wrzucić do płytkiej wody jakieś przysmaki, niech same wyławiają łapeczkami i przy okazji się chłodzą. :)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Reakcja na wodę?

Post autor: dolby_surround »

Kąpiele wyglądają tak, że nalewam wodę do wanny tak, żeby powstała strefa bez wody, z płytką wodą i głębszą, takie niby jeziorko z twardą plażą ;) Wkładam je na tę suchą powierzchnię i same decydują jak głęboko wejść, ale możliwe, że się stresują, bo w łazience się strasznie niesie i może im głośno. No i nie ukrywam, że w ramach przyzwyczajania kapałam im trochę na ogon i grzbiet, postaram się już tego nie robić. A sposób z przysmakami wypróbuję, chociaż jak moje małe się zrobią ciekawskie, to nawet na największe przysmaki nie zwrócą uwagi :D
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reakcja na wodę?

Post autor: Ogoniasta »

Łazienka i wanna może być dość stresująca. ;)
Spróbuj nalać wody np do kuwety od małej klatki, płytkiej miski, niskiego pojemnika - takie coś zeby spokojnie z "brzegu" mogły sięgać łapkami do wody i wyławiać to co tam nawrzucasz. :) Taki basenik postaw na terenie ich wybiegów, tam gdzie czują się pewnie i bezpiecznie. :)

Np: ObrazekObrazek

:)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Reakcja na wodę?

Post autor: dolby_surround »

Dzięki za rady, zobaczę czy takie coś zadziała w przypadku moich małych. Bo jak tak dalej pójdzie z pogodą, to bez wody będzie im ciężko.
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”