POMOCY!!!Wywala ziemię z doniczki.

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

?r? kwiatki... oro O_o

Post autor: Nakasha »

Aaa!! Wasze szczury też jedzą kwiatki? Moje uwielbiają siedzieć w doniczce, wykopywać paprotki, gryźć ich korzenie i zjadać liście innych zielonych roślinek. Mam już oskubane z końcówek liści 3 ładne... kiedyś... roślinki :/

Jak temu zaradzić? Już osiągnęłam to, że gdy ja patrzę, są grzeczne. Ale jak nie patrzę :/.....

I wstawienie doniczki nie pomaga. One nie chcą po prostu kopać w ziemi. One chcą wykopywać kwiatki!! Wykopują je i zjadają!! -_-

Są jakieś środki odstraszające? Takie jak dla kotów, by nie robiły w kwiatki, nie skutkują :/

Może przerzucić się na kaktusy :twisted: ?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Żrą kwiatki... oro O_o

Post autor: lajla »

a nie lepiej kwiatki ustawic tak aby szczurzyska nie mialy do nich dostepu... zjadanie kwiatkow jest dosc niebezpieczne dla szczurow, szczegolnie jesli wezmna sie za roslinke szkodliwa dla nich, dlatego najlepszym sposobem jest przelozenie kwiatka... moj kwaiatek dosc duzy, bardzo dlugo stal na szafce, gdzie floyd nie mial dostepu, teraz milosci moja sie oduczyla kopac w kwaitkach i kwiatek wrocil na parapet...
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Żrą kwiatki... oro O_o

Post autor: Nakasha »

Ale nie mam gdzie ich inaczej ustawić :/ i tak już kombinuję jak mogę, przecież kwiatów nie wyrzucę, a i nikt ich ode mnie nie chce brać :P

Dlatego pytam najpierw.

I tak już zabieram kwiatki z parapetu jak one biegają, ale to kłopot no i szczurki czasem są na tyle pomysłowe, że jak mnie nie na w pokoju (idę do wc, choćby...) one wskakują na półki, na szafę - i wiadomo. :/
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Żrą kwiatki... oro O_o

Post autor: Dixi »

A może kup Nakshka takie wiszące koszyki i powieś kwiaty na ścianie dość wysoko.
Pozdrawiam,
Aguśka
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

Żrą kwiatki... oro O_o

Post autor: martwa »

..właśnie z powodu nieustannego zżerania zarówno listków jak i kwiatków (szczególnie fiołka), pozbyłam się wszystkich roślin z pokoju ;D za to w innych pokojach jest ich nadmiar :>
czasami po prostu brakuje kamieni
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Żrą kwiatki... oro O_o

Post autor: Nakasha »

Ale nie mam gdzie ich zawiesić :P W poprzednim mieszkanku tam było :] a ja tak lubię kwiatki :/... coś na pewno z tym zrobie, ale mi chodzi głównie o jakiś środek odstraszajacy :P :P

Jak ni ma, to wyniosę kwaitki :/

Albo nauczę szczury nie włazić do doniczek :] dzisiaj np. nie było mnie 20 nim, wracam - szczury na parapecie... ale nie siedzą w kwiatkach!!! Spały sobie nad kaloryferkiem!! Szok :P i nie było nigdzie wykopanej ziemi :P
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Żrą kwiatki... oro O_o

Post autor: falka »

Ja się sukcesywnie pozbywam moich kwiatków - na parapecie zostały tylko 2 z 6. Przerzucenie się na kaktusy nic nie pomoże - ja właśnie mam kaktusy i na Iset nie robią one wrażenia - ciach w łapki i wcinać kolce :P. Ziemię tez wykopuje, można poodkurzać - ja na Twoim miejscu bałabym się o szczurki, bo paprotki są trujące.
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Żrą kwiatki... oro O_o

Post autor: Masterton »

Podobnie jest i u mnie, jak wypuszczę gromadkę na spacer, to żadne kwiatki szans nie miały. Z zielonego pokoju został mi tylko stojący w niedostępnym miejscu cissus i benajminek w wysokim kwietniku.
Kaktusy? To rarytas, chodzenie po kolcach jest dla moich ogonów super rozrywką, oczywiście jak to zobaczyłam te rośliny zniknęły z pokoju.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Żrą kwiatki... oro O_o

Post autor: lajla »

hehe wiec moze rozwiazaniem by byla mini szklarnia na polce z kwiatkami :lol:
vega
Posty: 249
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 10:16 pm

Żrą kwiatki... oro O_o

Post autor: vega »

zawieszenie kwiatka nic nie pomoze :evil: moja Majka i Gucio poobgryzaly juz wszystkie liscie, ktore byly w zasiegu ich lapek i pyszka. Myslalam ze to juz koniec, ale gdzie tam !!!!!!!!!!!!!! teraz rozpedzaja sie, wskakuja na liscia i ciagna dopoki nie spadna razem z nim. A maluchy zaczynaja ich nasladowac :roll: Chyba jedyne wyjscie to podlaczyc kwiatka do pradu, jak go kopnie to zapamieta :wink: :wink:
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Żrą kwiatki... oro O_o

Post autor: limba »

A moze zrobic im digging box...moze to jakos zmniejszy ich zaped do atakowania kwiatkow?? http://www.dapper.com.au/toys.htm#diggingbox
ja wlasnie planuje zeby taki zrobic :P
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Żrą kwiatki... oro O_o

Post autor: Czarna20 »

a czym najlepiej to zasiać?? jakieś zboże?? bo kociej trawki to się chyba tak w nasionkach nie kupi.....
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Żrą kwiatki... oro O_o

Post autor: lajla »

pszenica i takie tam ;) najlepsze i bezpieczne ;)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Żrą kwiatki... oro O_o

Post autor: Nakasha »

Ohohoho to mógłby być dobry pomysł :P Albo zainwestować w szklarnię :P :P :P

Popróbuję z tym pudełkiem z trawą :P :P :P (ale mam wrażenie, że szczurom chodzi o MOJE kwiatki :P :P :P a nie o grzebanie w ziemi czy trawce :P bo miały doniczkę pustą z ziemią i ją ignorowały :P ale popróbuję :))
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Żrą kwiatki... oro O_o

Post autor: falka »

Ja zawsze odkładam owies z karmy (woli umrzeć z głodu niż go zjeść) i go sadzę - mysza lubi tą trawkę zajadać a przy okazji trochę kopie, ale nie ma to nic wspólnego z zaprzestaniem kopania w doniczkach :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”