POMOCY!!!Wywala ziemię z doniczki.

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Majtek
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 07, 2016 3:25 pm

Re: POMOCY!!!Wywala ziemię z doniczki.

Post autor: Majtek »

Mam problem podobny jak powyższe. Niestety większość rozwiązań nie sprawdzi się w moim wypadku. O wynoszeniu kwiatków nie ma nawet mowy (donica ma średnicę jakichś 40 cm, drzewko jest wyższe ode mnie). Na parapecie mam trochę kaktusów w malutkich doniczkach, tak małych, że siatka nie ma sensu. Przy mnie panienki zachowują się doskonale, tylko wspinają się po drzewku na parapet, nawet nie zaglądają do kwiatków. Ale wystarczy, że wyjdą na chwilę, zaczynają kopać. Wywalają na prawdę dużo ziemi, zarówno z dużej donicy, jak i z małych. Nie wiem, co zrobić, by je tego oduczyć. Może są jakieś zapachy, za którymi szczury nie przepadają, a które nie są szkodliwe? W dziedzinie wychowania ogonków jestem dość początkująca, więc każda pomoc się przyda. :)
Ogonki ze mną ~ Tessia i Viana
Za TM ~ Inka
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: POMOCY!!!Wywala ziemię z doniczki.

Post autor: olgapsiara »

Ja mam w donicach kamyki z drogo wyparzone i od dawna nie było ziemi poza doniczką :-) A tak to codziennie była ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Majtek
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 07, 2016 3:25 pm

Re: POMOCY!!!Wywala ziemię z doniczki.

Post autor: Majtek »

W dużej może zadziałać, bardzo dziękuję! :D
Niestety z małymi kwiatkami raczej muszę się pożegnać, zaczynają obgryzać liście, to może im zaszkodzić....
Ogonki ze mną ~ Tessia i Viana
Za TM ~ Inka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: POMOCY!!!Wywala ziemię z doniczki.

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz przenosic kwiatki na czas wybiegu. Ja moje przekładam na półkę, ew. nakładam na kwiatki duże wiaderko :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”