Tresura Szczura

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lupushia
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 02, 2011 3:36 pm

Tresura Szczura

Post autor: Lupushia »

Tagi: szczury, szczur, tresować, tresura, sposoby, tresowanie

Na forum znalazłam tylko temat o tym, czego nauczyliście swoich podopiecznych. Szukałam tematu - JAK, ale nie znalazłam. Jeśli jest, proszę o odnośnik - Będę wdzięczna.
Poproszę o jakiś tutorial, o to, w jaki sposób, krok po kroku, nauczyć ogona jakichś sztuczek poza przywołaniem szczurka do siebie.
Serdecznie dziękuję za wszelkie porady i wskazówki :)
Jeszcze niedoświadczona, ale pełna zapału i entuzjastycznie nastawiona do posiadania ogonka forumowiczka
Bardzo dziękuję za wszelkie porady i sugestie :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tresura Szczura

Post autor: alken »

jak znasz angielski to możesz poczytać http://www.amazon.co.uk/Training-Your-P ... 126&sr=1-4
poszukaj tez na youtube

tu raczej mało osób tresuje szczury więc nie wiem czy uzyskasz satysfakcjonujące odpowiedzi.

i a propos Twojego podpisu: nie jeden ogonek, a MINIMUM dwa.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Tresura Szczura

Post autor: Pająk »

Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
Lupushia
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 02, 2011 3:36 pm

Re: Tresura Szczura

Post autor: Lupushia »

alken pisze:jak znasz angielski to możesz poczytać http://www.amazon.co.uk/Training-Your-P ... 126&sr=1-4
poszukaj tez na youtube

tu raczej mało osób tresuje szczury więc nie wiem czy uzyskasz satysfakcjonujące odpowiedzi.

i a propos Twojego podpisu: nie jeden ogonek, a MINIMUM dwa.
Wiem, wiem, wiem, wiem... Ale nie po to w słowniku występuje słowo SZCZUR w formie pojedynczej (w przeciwieństwie do spodni, nożyczek czy drzwi), żeby go używać.
Zamierzam zaadoptować męskie rodzeństwo, oczywiście po zaopatrzeniu się we wszelkie potrzebne akcesoria ;d

Wracając do tematu - dziękuję za linki
Jeszcze niedoświadczona, ale pełna zapału i entuzjastycznie nastawiona do posiadania ogonka forumowiczka
Bardzo dziękuję za wszelkie porady i sugestie :)
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Tresura Szczura

Post autor: `naatka »

a ja nic nie rozumiem z filmiku :<
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
Lupushia
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 02, 2011 3:36 pm

Re: Tresura Szczura

Post autor: Lupushia »

Jak nauczyć szczurka chodzenia na tylnych łapkach:
http://www.youtube.com/watch?v=nNOgpQLDZH8

Jak nauczyć szczurka wyciągania piłeczki z jednego kubka i przekładania do innego:
http://www.youtube.com/watch?v=33oTNBOI ... re=related

Jak nauczyć szczurka wyciągania piłeczki z tunelu:
http://www.youtube.com/watch?v=nbkD-oL-3-w

Wielkie podziękowania dla Pająka - te filmiki są z jednego kanału na YT. Można tam znaleźć więcej ciekawych historyjek z dwoma pięknymi ogonkami :)

A co do ludzi, którzy nie pochwalają tresury szczura - przecież nic na siłę. Nie chcemy przecież, żeby ogonkom stała się krzywda! Nauczyłam kiedyś psa babci komendy - siad! i podaj łapę. Nie biłam go, nie krzyczałam, a pies miał radochę - bo dostawał jakiś smakołyk tylko po okazaniu odpowiedniej sztuczki.
Ze szczurkami można podobnie - żeby nie dawać smakołyków całkiem darmo i zapewnić szczurkom trochę rozrywki, można nauczyć ich paru trików. Jeśli nie będą skore do nauki - nie można ich przecież zmuszać. Wszystko zależy od nastawienia obu stron ;)

Może ktoś podejmie się przetłumaczenia i spisania instrukcji zawartych w filmikach?
Jeszcze niedoświadczona, ale pełna zapału i entuzjastycznie nastawiona do posiadania ogonka forumowiczka
Bardzo dziękuję za wszelkie porady i sugestie :)
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Tresura Szczura

Post autor: szczuruleczka »

Moje śmierdziele umieją popularną sztuczkę "obrót" :D
Tzn. Klarę tylko uczyłam (brałam smakołyk, np. kawałek dropsa i kręciłam wokół niej tak, żeby się obróciła i jak to zrobiła dostawała dropsa, i tak ile się da) ale jak Luna podpatrzyła, że jak tamta zrobi "obrót" to dostaje coś smakowitego więc sama też robi obrót.
Myślę, czego tu jeszcze je nauczyć :)
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Tresura Szczura

Post autor: ^Yuuhi^ »

odswieze troche watek. znalazlam na you tube ten oto filmik http://www.youtube.com/watch?v=drnnulHw ... re=related czy uczyliscie czegos podobnego wasze ogony? jak tak to w jaki sposob?
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tresura Szczura

Post autor: whisky »

Myślę, ze zacząć trzeba od tej sztuczki z przenoszeniem pileczki z jednej szklanki do drugiej, potem pewnie z podłogi do szklanki, a potem na dwa szczury ;)
Link do filmiki ze szklankami masz powyżej.
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tresura Szczura

Post autor: Kluska123 »

Ja podziwiam osoby, które potrafią nauczyć ogona pewnych sztuczek. Moje są zbyt leniwe... :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tresura Szczura

Post autor: whisky »

Ja chyba też. Paragraf jak mu pokazałam piłeczke to obszedl ją szerokim łukiem, a w klatce próbowal ją zjeść :D Początki są chyba bardzo ciężkie...
No ale, udało mi się z psem, może i z misiakami spróbuje :)
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tresura Szczura

Post autor: Kluska123 »

Jak Ci się z psem udało - chylę czoła! :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Tresura Szczura

Post autor: KITEgirl »

kiedyś miałam szczurka który robił obrót ale tylko za robaka ::)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Tresura Szczura

Post autor: smeg »

Kluska123 pisze:Ja podziwiam osoby, które potrafią nauczyć ogona pewnych sztuczek. Moje są zbyt leniwe... :D
Myślę, że to właściciele są zbyt leniwi, żeby spędzić ze szczurem tyle czasu, żeby załapał jakąś sztuczkę ;) Ja np. chyba nie miałabym cierpliwości :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tresura Szczura

Post autor: Kluska123 »

smeg masz rację, trzeba naprawdę duuuużo czasu poświęcić na tego typu czynność, zresztą... ja nie należę do cierpliwych osób, wolę jednak patrzeć jak ogony biegają po kuchni i się z nimi pobawić (choć te grubasy to by najchętniej albo się przytulały, albo biegały, same oczywiście) :D
KITEgirl za robaka? Cóż za upodobanie :) Ciekawe czy moje by zjadły taką larwę, ostatnio czytałam o tym wątek na forum, bleeee.....
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”