Zachowania kopulacyjne, krycie

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Samiczka kryje samiczkę + rana

Post autor: Kameliowa »

Kluska123 pisze:Dobrze by bylo gdybys obserwowal dziewuchy. Nie pozwol na przejaw agresji. Jesli mala ma ranke na szyi to niedobrze.
Staraj sie je rozdzielac, gdy takie sytuacje maja miejsce. Obecnie mam niemalze identyczna sytuacje. Moj brat ma dwa samce i ciagle ustalaja, kto jest alfa. Jeden z nich jest juz dotkliwie pogryziony, a wszystko sie zaczelo od banana. Aktualnie agresor jest oddzielony od ofiary, pozwole sobie to tak nazwac. Wybiegi maja osobno, w klatce sa juz razem, na razie jest wszystko ok, ale ciagle je obserwuje.
No ja bym się z tym nie do końca zgodziła. Bójki w stadzie są normalne, zdarzają się i zdarzać się będą, nic na to nie poradzisz. Niepotzrebne mieszanie się w konflikt może tylko zaostrzyć sytuację. Ranki też się zdarzaja, zauważ przecież, ze szczurki maja pazury. ;) Nadopiekuńczość, niezależnie czy wśród ludzi, cz wśród zwierząt zawsze szkodzi, więc nie należy popadać w paranoję cz nic się nie stanie. Mozesz pilnować czy bójki nie wyglądają na baardzo agresywne ( duzo krwi ogólnie ) i tyle.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Samiczka kryje samiczkę + rana

Post autor: Nakasha »

Dokładnie. Nie ma sensu rozdzielać samiczek. Pewnie po prostu kryją się gdy mają rujki - samiczki rozładowują w ten sposób napięcie. ;)

Jeśli samce są agresywne, warto pomyśleć o kastracji.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samiczka kryje samiczkę + rana

Post autor: Kluska123 »

Chodzilo mi w momencie, gdy jest agresja ;) Czytanie ze zrozumieniem ;)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Samiczka kryje samiczkę + rana

Post autor: Kameliowa »

Dobrze by bylo gdybys obserwowal dziewuchy. Nie pozwol na przejaw agresji. Jesli mala ma ranke na szyi to niedobrze.
Staraj sie je rozdzielac, gdy takie sytuacje maja miejsce.
Pisanie ze zrozumieniem? Mała ranka na szyi nie jest przejawem cięzkiej agresji Kluska. Ataki podczas rujki też nie, dlatego się nie należy mieszać.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samiczka kryje samiczkę + rana

Post autor: Kluska123 »

A zastanawialas sie nad tym, jak ta rana moze wygladac? Ja nie rozdzielilam w czasie bojki chlopakow i nastepnego dnia jeden z nich mial kolejna. Uwazasz, ze ma czekac az bedzie podziurawiona jak ser szwajcarski?
Z powodu pisku nikt nie rozdziela szczurow, przeciez wiadomo, ale przy ranach waro obserwowac szczury.
Przeciez moje pierwsze zdanie brzmialo, zeby obserwowal szczury, nie lap mnie za kazde slowko, blagam ::)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Samiczka kryje samiczkę + rana

Post autor: Kameliowa »

To ty lapiesz za słówka póki co, a ja wyrażam swoją opinię tak jak to sie przeważnie na forach robi.
Popadanie w przesadę też nie jest rozwiązaniem i o tym napisałam. Nie bierz wszystkiego co na forach piszą jak na atak na siebie, czy twoje zdanie bo to bez sensu.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samiczka kryje samiczkę + rana

Post autor: Kluska123 »

nic nie bralam jako atak :D co jak co, ale ja jestem wyloozowana jak zawsze zreszta
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”