Zachowania kopulacyjne, krycie

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Luthien
Posty: 27
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:31 pm

Zachowania kopulacyjne, krycie

Post autor: Luthien »

Mojej Marylin odbija. Co prawda na razie dwa razy ale...od rzeczy, zaczyna gonić Monroe,ta ucieka z przeraźliwym piskiem,jednak w końcu ją dopada. Robi to co facet robi i najspokojniej w świecie odchodzi. Może to jakiś instynkt,żeby mieć młode? ale na nie nie mogę sobie pozwolić, bo skończyły by w zoologicznym jako śniadanie. Brr
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: Ania »

Druga szczurka ma ruję. W te dni samica zastępuje drugiej samca.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: jokada »

Dwie samiczki ? - takie zachowanie to norma
cóż... Monroe ma rujke
nic sie na to nie poradzi

a dlaczego miały bys kończyć w zoologicznym
troche hałasu, i molestowania się po katach
nie jest to coś strasznego :roll:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: krwiopij »

mef i kida tez tak robia... z tym, ze im to sprawia wyrazna radoche... :lol: codziennie sie tak zabawiaja (codziennie chyba rujki nie maja, prawda? ;))... juz nawet diabel nie jest im potrzebny... :lol:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
RATtamahatta
Posty: 95
Rejestracja: czw mar 11, 2004 2:16 pm

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: RATtamahatta »

ati i fetka tez tak robia...ale martwi mnie jedna rzecz...fetka ma ruje co i rusz,taka bidula wiecznie napalona chodzi,natomiast ati nic nie rusza, z raz moze miala cos co by mozna podciagnac do lekkiej rujki....zastanawiam sie czy nie ma moze jakichs problemow hormonalnych czy cos??moze mi ktos cos doradzic??
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: Ania »

U szczurów różnie bywa - czasem zależy to od tego czy samiec jest w pobliżu - jeśli tak, zazwyczaj wszystkie panny mają ruję jak w zegarku co 3 dni albo i częściej, jesli nie ma - mogą mieć ruję raz na dwa tygodnie albo wcale...
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: sachma »

czy takie zachowanie jest tez u samcow? :lol: czy oni sobie zastepuja samiczki ? :lol: czy to tylko samiczki sa takie samowystarczalne? :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: Ania »

Zastępują sobie samiczki i różnie z tym bywa. Najczęściej ofiarą jest najsłabszy - często jednak bywa, że zamieniają się rolami, jednego dnia jeden jest goniony przez stado, innego dnia drugi.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: Angua »

[quote="RATtamahatta"]ati i fetka tez tak robia...ale martwi mnie jedna rzecz...fetka ma ruje co i rusz,taka bidula wiecznie napalona chodzi,natomiast ati nic nie rusza, z raz moze miala cos co by mozna podciagnac do lekkiej rujki....zastanawiam sie czy nie ma moze jakichs problemow hormonalnych czy cos??moze mi ktos cos doradzic??[/quote]
U mnie jest tak, ze tylko po Miłce widać, kiedy ma ruje, wtedy młodsza przejmuje rolę samca - jest to bardzo dziwne, bo normalnie to Miłka jest dominująca. nigdy nie widziałam, zeby było odwrotnie. Też sie zastanawiałam dlaczego tak jest, mam teorię, ze dominujaca samiczka wydziela silniejsze feromony, dlatego jej ruja jest "bardziej widoczna" i sąsiadka silniej na to reaguje.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: martwa »

..w przypadku moich dziewuszek dzieje się to samo - 4 miesięczna Bijen dominuje nad 6 miesięczną Bej-bi i 10 miesięczną Biżu - tylko Bijen dobiera się do pozostałych podczas rui, co nawet sfotografowałam; Biżu zwykle uda się czmychnąć, natomiast łagodna Bej-bi przystaje na wszystko; ale najbardziej podczas rujki lubią zalecać się do Docenta i skakać po jego klatce trzęsąc uszami :} facet czasami nie wytrzymuje już napięcia i wygląda na to, że sam siebie potrafi zaspokoić : > tak to w każdym bądź razie wygląda :D
czasami po prostu brakuje kamieni
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: myszka »

Moje samiczki niestety też tak robią..zboczuchy ;)
PALATINA

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: PALATINA »

A moje obecne nie kopulują ze sobą!
Poprzednie owszem, ale Zura i Gratka -nie!
Teraz mają Antosia w klatce, więc same sobie dogadzać nie muszą -Antoś jeszcze pamięta, jak to jest być facetem, ale gdy Antosia nie było, to był spokój!

A co do samców -Nigdy tego u swoich nie zaobserwowałam, żeby 2 gości na siebie skakało - Kiedyś tylko Benjamin molestował piłeczkę tenisową! :shock:
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: lajla »

haha pileczke :D to musialo komicznie wygladac! :D
ja widzalam jak pies molestowal pluszowa foczke ale cos mi niewychodzilo bo sobie strony pomylil ;)
PALATINA

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: PALATINA »

Z piłeczką było łatwiej -ona nie ma stron! :wink:
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: ania85 »

piłeczkę :D super ;)
Z kolei mój pies upodobał sobie pluszaki ;) Ale ciężko bylo bo to dog niemiecki, a ja nie mam zbyt wielu pluszaków w tym rozmiarze ;)
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”