Nadpobudliwość, nadmierna ruchliwość, ADHD

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: valhalla »

No jak kupowałeś w sklepie albo od pseudohodowców, to na pewno nie udzielili Ci sensownych rad.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Nakasha »

To nie jest kwestia charakteru szczurów. ::) Szczury samotne są nieszczęśliwe, chociaż nie zawsze okazują to w "dramatyczny" sposób...

Ja mam teraz w stadzie 27 szczurów, wszystkie są do mnie przywiązane, wybieg spędzają głównie łażąc po mnie i nie mam problemów z ich ogarnięciem. ::)

Wiele osób, w tym sprzedawców, nie ma pojęcia o szczurach. Można mieć u siebie dane zwierzęta przez kilkanaście lat i nic nie wiedzieć o ich potrzebach. To żaden argument...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Flaumel »

Przejrzałeś chociaż podlinkowany temat, czy Ci się nie chce, bo wiesz lepiej i będziesz krzywdził szczura...?
Obrazek
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Izold »

Daante pisze:Pierwszy raz jestem na takim forum ale ile razy bralem od kogos szczury, badź kupowałem to słyszałem co innego niż Wy tu piszecie . Nie chce żadnych kwasów więc prosze, nie wtrącajcie się ale dzięki za rady ;)
Jak kupujesz szczury, sprzedawca wciśnie ci każdą ciemnotę. Ja kupowałam kiedyś małą Burą ze sklepu. wiesz co powiedział mi sprzedawca jak się dowiedział że oprócz Burej w domu mam też dwa samce? "Wsadź samiczke do klatki samców, bo samice dobrze sie czuja tylko z samcami. a jak samica zajdzie w ciąze chętnie weźmiemy do sprzedaży TWOJĄ WŁASNĄ HODOWLĘ!" - plus uśmiech krokodyla. Chciał zrobić interes na dwunastoletniej dziewczynce. nie po raz pierwszy zreszta, nie raz słyszałam podobne durnoty od niego.

Niedawno zastanawiałam się nad wzięciem jednego szczurka, tak, wiem, chore, ale bałam się kłótni i łączenia - niepotrzebnie, adoptowałam trzy szczurki z forum, I nie ma dla mnie nic lepszego jak wrócenie ze szkoły i zobaczyc trzy pyszczki wystające z hamaczka, jeden na drugim. :) Szczurowi nie zastąpisz szczura. Szczur chce się mieć do kogoś przytulić, poiskać go... Wejdziesz szczurowi do klatki? poiskasz go ząbkami? zjesz z nim karmę? będziesz z nim pil z poidełka? NIE.
to tak jakby twoja mama powiedziała gdy byłes mały:
"Dzieciak nie potrzebuje towarzystwa swojego gatunku. zamknijmy go na strychu, razem z psem, nie będzie się nudzić."
Wyobrażasz sobie co czuje taki szczur? Koszmarną samotność kiedy jesteś w szkole/pracy, samotnośc w nocy kiedy śpisz [szczury są bardziej żywotne nocą. wtedy chcą się bawić, wtedy potrzebują towarzystwa] - wyobraź sobie - jestes zamknięty w klatce, i nie masz w niej co robić. Co ci da jakaś zabawka? szybko się znudzi. chciałoby się w końcu z kimś pogadać. Szczur też chce, w swoim własnym języku.

Kwestia gustu to nie ilośc szczurów. kwestia gustu to kolor szczura, czy kolor domku dla szczura- szczurów musi być dwa. taka szczurza natura - szczur potrzebuje szczura.
Tyle. Ja musze stąd wyjść, bo się wnerwie zaraz...
gyal
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 11:42 am

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: gyal »

Witam :)
chyba troche odbiegam od obecnego tematu ale mam problem z dziwnym((tak mi sie wydaje ;) ) zachowaniem Bogusia.Jest u mnie 4 tydzien ma ok 3 miesiecy...Od poczatku byłstrachliwy i praktycznie wgl sie mna nie interesowal i tak jest nadal.Praktycznie zawsze musze sporo czasu zachecac go do wyjscia z klatki,nigdy nie przychodzi od razu do mnie tylko ucieka za klatke i zaczyna od nowa zwiedzac pokoj.Dopiero po dluzszym czasie przychodzi do mnie pochodzic troche i znowu na pokoj.Nie daje sie złapać,ucieka gdy tylko probuje go zlapac ,czasem da sie poglaskac ale wyglada jakby tego nie lubil...Do tego atakuje palce czasami np jak go probuje zachecic zeby przyszedl i nie zdaze zabrac reki w odpowiednim momencie.Do krwi ani bardzo mocno mnie jeszcze nie ugryzl ale moja siostre juz dwa razy i troche sie tym martwie...czy takie zachowanie jest normalane?czy on sie jeszcze oswaja i dlatego?a moze taki juz ma charakter?czy ja cos robie zle..pomozcie!:)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Kluska123 »

Jest dość młody, takie ogony mają to do siebie, że są najczęściej niedotykalskie i zaciekawione wszystkim, tylko nie właścicielem ;) Na pewno Cię gryzie ze strachu, tak jak i Twoją siostrę. Jeśli po jakimś czasie mu to nie minie, to zalecałabym kastrację. Ale oswajaj cały czas, spędzaj z nim dużo czasu, możesz go też dominować, jeśli będziesz widziała, że to on próbuje Tobą rządzić.
Tak w ogóle to masz tylko jednego ogona? Szczury powinny mieć towarzysza, samotne są nieszczęśliwe.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
gyal
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 11:42 am

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: gyal »

Mam nadzieje ze to jeszcze kwestia oswojenia bo chcialabym mimo wszystko zeby czasem sie mna zainteresowal a przede wszystkim czasami musze szybko zamknac go w klatce a zagonienie go tam zajmuje sporo czasu;//ma juz przyjeciela ale jeszcze sa w trakcie łączenia ;) spedzam z nim praktycznie całe dnie,co najmniej kilka godzin dziennie biega po pokoju,staram sie jak najwiecej z nim bawic mimo ze rzadko go to interesuje ;) mam nadzieje ze w koncu przyniesie to lepsze efekty;))
gyal
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 11:42 am

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: gyal »

aaa i zapomnialabym,niebardzo wiem jak mam go dominowac?to moje pierwsze szczurki i nie ma o tym pojecia ;)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Kameliowa »

przewrócić na plecki i przytrzymac chwile
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”