Nadpobudliwość, nadmierna ruchliwość, ADHD

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Myrfia
Posty: 22
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 3:30 pm
Lokalizacja: Śląskie

Nadpobudliwość, nadmierna ruchliwość, ADHD

Post autor: Myrfia »

Witam.
Jestem tu nowa. Mam parę pytań w stosunku to dziwnego zachowania mojego szczurka. Ma on 8 tygodni. I szczerze mówiąc nie wiem, czy to on czy ona. Mój szczurek zaczął dzisiaj być bardzo nabuzowany. Cały czas obgryzał klatkę (wcześniej tego nie robił), więc przyniosłam mu/jej gałązkę. Cały czas chce wyjść z klatki, a jak go wypuszczam to cały czas siedzi w mojej kieszeni. Czy wiecie, czemu jest taki nadpobudliwy? I jak sprawdzić jego/jej płeć?
Hekate i Mia<3

Dafne [*]
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: mini »

1 - szczur nie może być sam!
2 - to zachowanie może wynikać właśnie z samotności, frustracji i zagubienia. Jeśli chce siedzieć w Twojej kieszeni to mu na to pozwól. Ale zaadoptuj mu/jej 2 szczura.
3 - U 8 tygodniowego szczura można bez problemu rozpoznać płeć. Samce mają spore jądra, u samic ich brak ::)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Paul_Julian »

Tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t=110 masz jak rozpoznac płeć. Szczurki musza byc dwa, bo to stadne zwierzaki. Ale najpierw koniecznie trzeba uzgodnić płeć. Potem możesz zajrzec tu http://szczury.org/viewforum.php?f=163 i adoptowac za darmo szczurka, zeby nie kupowac. A tu http://szczury.org/viewtopic.php?p=590060#p590060 dlaczego nie kupowac.

Kazdy młody szczurek jest nadpobudliwy, bo musi gdzieś stracić całą energię . Człowiek mu tego nie zastapi, dlatego jest też potrzebny szczurzy kompan :) Po prostu mu sie nudzi , a jest już w wieku, kiedy potrzebuje ruchu jak dzieciak, musi byc w 5ciu miejscach naraz.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Myrfia
Posty: 22
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 3:30 pm
Lokalizacja: Śląskie

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Myrfia »

Niestety nie mam za bardzo warunków na drugiego szczurka. Mam dość małą klatkę, bo MOJA SZCZURZYCA (właśnie sprawdziłam) jest młoda. Jak urośnie to jej kupię większą. Dzięki za pomoc:)
Hekate i Mia<3

Dafne [*]
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: mini »

Różnica między jednym szczurem, a dwoma jest minimalna. A szczur potrzebuje towarzystwa swojego gatunku bardziej niż może się wydawać.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Myrfia
Posty: 22
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 3:30 pm
Lokalizacja: Śląskie

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Myrfia »

Ale boję się, że się nie pomieszczą w tej klatce. I, że się nie polubią czy coś.
Hekate i Mia<3

Dafne [*]
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Niamey »

Jak będzie siedzieć w małej klatkce, to nie urośnie za bardzo ;) Nawet mały i młody szczur potrzebuję sporej klatki, żeby móc się prawidłowo rozwijać.
Po drugie, posiadanie towarzystwa, to podstawowa potrzeba szczura. Szczury są wybitnie stadne i jeśli się nie chce mieć dwóch to lepiej nie mieć żadnego. I tak, wielu ludzi trzyma szczury pojedynczo. Wielu ludzi trzyma też psy na łańcuchach, ale lepiej nie brać z nich przykładu.
Po trzecie, opieka nad dwoma szczurami jest w praktyce prostsza, niż nad jednym - maluchy mają siebie nawzajem i pozostawione same, nie cierpią w samotności. Jest to też ciekawsze doświadczenie dla właściciela, który może obserwować stadne zachowania zwierzaków.
Zacznij zbierać na nową klatkę (można kupić niedrogo używaną) i przeczytaj o zapoznawaniu ze sobą szczurów. Młode szczury powinny się zaakceptować bez problemu.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Paul_Julian »

Bedziesz musiała kupić większa klatkę.Podejrzewam, ze ta klatka co masz teraz jest zbyt mała nawet na jedna szczurzycę. Az sie boję spytać o wymiary ....
Zajrzyj w ten dział http://szczury.org/viewforum.php?f=165 , tu są rózne klatki i kalkulator klatkowy. Są opisane różne modele , na 2 ogony tez , i możesz szukac na allegro uzywanej taniej klatki.

A tu http://szczury.org/viewforum.php?f=16 jest dział, gdzie pisze o prawidlowym połaczeniu ogonów , zeby sie polubiły. Bo jak wrzucisz je razem do jednej klatki, to pewne , ze sie wkurzą. Ty byś sie tez wkurzyła, jakby ktos nagle dorzucił Ci nieznaną współlokatorkę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Myrfia
Posty: 22
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 3:30 pm
Lokalizacja: Śląskie

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Myrfia »

Wymiary klatki to 31x20x23 (szerokość/ długość/ wysokość)
Hekate i Mia<3

Dafne [*]
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: KITEgirl »

jeeeezu! kup szybko większą klatkę! przecież w tym czymś to szkoda myszy trzymać ::)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: mini »

Klatka jest ZDECYDOWANIE za mała. Nic dziwnego, że szczur zachowuje się w tan sposób..
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: KITEgirl »

może ktoś mógłby wziąć małą na dt zanim Myrfia nie załatwi większej klatki? co to w ogóle za pomysł hodować zwierzę nie mając na to warunków i kasy? czyżby egoizm?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Paul_Julian »

Myrfia pisze:Wymiary klatki to 31x20x23 (szerokość/ długość/ wysokość)
Do 20 cm to potrafi szczur-samiec urosnąc. Dobra na 2 szczury to 40x50x50 . I zacznij szukać takiej już teraz, najlepiej na allegro, bo w sklepie sa za drogie .
Twoja klatka obecnie jest taka, jakbys chciała zamieszkac w toalecie w bloku i tam jeszcez chciała zmieścic meble.
KITEgirl pisze: co to w ogóle za pomysł hodować zwierzę nie mając na to warunków i kasy? czyżby egoizm?
KITEgirl - bardzo Cie prosze o powstrzymanie sie od takich uwag. Wiele osób nawet nie wie o istnieniu forum , a w sklepach często ludzie po prostu kłamią twierdzając , ze taka klatka będzie dobra.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: KITEgirl »

klatkę większą jak się sprężyć to za 50-60 zł czasem można dostać. tylko musisz szukać. i to najlepiej od teraz
Myrfia
Posty: 22
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 3:30 pm
Lokalizacja: Śląskie

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Myrfia »

Powiedzieli mi, że taka klatka jest dobra. Już szukam większej.
Hekate i Mia<3

Dafne [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”