nie chcą chodzić po podłodze!

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
wikczi
Posty: 127
Rejestracja: sob lip 02, 2011 10:10 pm

nie chcą chodzić po podłodze!

Post autor: wikczi »

Witam.
Jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch ogonów płci męskiej - Timona i Pumby. Zaadoptowałam je ok. miesiąc temu, są jeszcze młodziutkie, ale bardzo zakochane w swojej pani :).
Mam taki problem, mianowicie nie chcą chodzić po podłodze, i wdrapują mi się po nodze, przez całe ciało, na ramię, jak tylko je tam położę. Wypuszczam je więc na łóżko tylko, i trochę mi ich szkoda że nie chcą się wybiegać na dłuższą mete.
Nie wiem, czy to się już kiedyś komuś zdażyło ? Jeśli jest już ten temat, to przepraszam - nie mogłam znaleźć. Liczę na odpowiedź !


Pozdrawiam :)
Timon, Pumba[*], Toffi :)
Obrazek
By wikczi


Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: nie chcą chodzić po podłodze!

Post autor: noovaa »

Jak przyjdzie na to czas, to pójdą :). Nie ma co zmuszać ... jedne lecą na podłogę od razu, inne potrzebują czasu by się przekonać. Prędzej czy później ciekawość szczurza zawsze wygrywa.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: nie chcą chodzić po podłodze!

Post autor: Kluska123 »

Po prostu się boją i się wspinają po Tobie - bo wiedzą, że przy Tobie są bezpieczne ;)
Pomalutku, dużo cierpliwości przede wszystkim, daj im trochę czasu na oswojenie się z podłogą, nowym otoczeniem - a zobaczysz, jak zaczną hasać, wtedy już będziesz je musiała zapędzać do klatki :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: nie chcą chodzić po podłodze!

Post autor: valhalla »

Nie zmuszaj... bo zaczną się bać bardziej.
Jaką masz podłogę? Wykładzinę, parkiet? Możliwe, że po śliskich powierzchniach nie chcą chodzi, bo im się łapki ślizgają. Zaczynam podejrzewać, że u moich kanapowców to jest ten problem (bo moje wręcz panikują, jak je postawić na podłodze). Może rozłóż jakiś kocyk czy dywanik na podłodze, jeśli też masz śliską, i zobacz, czy zadziała.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: nie chcą chodzić po podłodze!

Post autor: Entreen »

Dwóch z moich panów namawiać nie trzeba było. Ba, wręcz mimo moich protestów zleźli. Zrezygnowałam i siadłam na podłodze z dwójką pozostałych. Jeden pobiegł za tamtymi, a czwarty długo siedział mi na kolanach. I to był na niego sposób - biegał sobie mi po kolanach, patrzył na buszujących wokół mnie kolegów i się przemógł. Co chwila do mnie wracał, ale jak już się przekonał, że podłoga nie gryzie, to wręcz odmawia spania w klatce i włazi pod jakąś szafę, żeby tam przekimać ;). Nie próbowałam go zmuszać, bo od razu wskakiwał mi na nogawkę z takim wyrazem pyszczka, jakby chciał mi powiedzieć "Jaja sobie ze mnie robisz?! Oszalała...?! Już mi tu wracaj, ja nigdzie nie idę!!!" :)
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: nie chcą chodzić po podłodze!

Post autor: Paul_Julian »

Kluska123 pisze:Po prostu się boją i się wspinają po Tobie - bo wiedzą, że przy Tobie są bezpieczne ;)
Pomalutku, dużo cierpliwości przede wszystkim, daj im trochę czasu na oswojenie się z podłogą, nowym otoczeniem - a zobaczysz, jak zaczną hasać, wtedy już będziesz je musiała zapędzać do klatki :D

Dokładnie :D Jeszcze sie zatęskni za czasami, jak bały sie odejśc na poł kroku :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
wikczi
Posty: 127
Rejestracja: sob lip 02, 2011 10:10 pm

Re: nie chcą chodzić po podłodze!

Post autor: wikczi »

Dokładnie :D Jeszcze sie zatęskni za czasami, jak bały sie odejśc na poł kroku :)



już tęsknie :))
Timon, Pumba[*], Toffi :)
Obrazek
By wikczi


Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.
JoannaB.
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 14, 2011 9:17 am

Re: nie chcą chodzić po podłodze!

Post autor: JoannaB. »

wikczi pisze:Witam.
Jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch ogonów płci męskiej - Timona i Pumby. Zaadoptowałam je ok. miesiąc temu, są jeszcze młodziutkie, ale bardzo zakochane w swojej pani :).
Mam taki problem, mianowicie nie chcą chodzić po podłodze, i wdrapują mi się po nodze, przez całe ciało, na ramię, jak tylko je tam położę. Wypuszczam je więc na łóżko tylko, i trochę mi ich szkoda że nie chcą się wybiegać na dłuższą mete.
Nie wiem, czy to się już kiedyś komuś zdażyło ? Jeśli jest już ten temat, to przepraszam - nie mogłam znaleźć. Liczę na odpowiedź !


Pozdrawiam :)
Witam moja Luna na początku też nie chciała chodzić po podłodze wiec nie zamykałam jej klatki a od paru dni przychodzi do mnie do łóżka nocą i też nie wiem dlaczego kto zna odpowiedz?
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: nie chcą chodzić po podłodze!

Post autor: Kluska123 »

JoannaB. odpowiedź masz w swoim wątku - odpisałam Ci ;)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: nie chcą chodzić po podłodze!

Post autor: Iguta87 »

U mnie jest to samo :) na początku wypuszczałam je na łóżko, żeby się trochę oswoiły i nie pochowały sie pod meblami. Czas mijał, szczurki oswojone na tyle żeby je wypuścić- i nic. Same z łóżka za nic nie zejdą, najwyżej chodzą po meblach i parapecie które są koło łóżka. Jak sama puszczam je po podłodze, robią wszystko by wrócić na łóżko ;)
Jak się martwisz o łóżko to kup ceratę (taką ,jak na stół do kuchni niektórzy dają) na nią dwa kocyki i mogą sikać ile chcą ;D tylko koce trzeba prać.
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
wikczi
Posty: 127
Rejestracja: sob lip 02, 2011 10:10 pm

Re: nie chcą chodzić po podłodze!

Post autor: wikczi »

A tam, o łóżko się nie martwię. Ale za nic w świecie nie chcą zejść poza nie ! I to mnie trochę martwi. Może postawię klatkę na podłodzę na całą noc żeby się trochę przyzwyczaiły, nie wiem..
Timon, Pumba[*], Toffi :)
Obrazek
By wikczi


Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.
Awatar użytkownika
paczekpaczek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 25, 2011 4:10 pm

Re: nie chcą chodzić po podłodze!

Post autor: paczekpaczek »

Mam DOKŁADNIE to samo! Jak się je postawi na podłodze w pokoju z łóżkiem, to najpierw zastygają w bezruchu a potem puszczają się PĘDEM w stronę łóżka, szybko wspinają, a potem odwracają i patrzą na mnie z dumą w oczach i najpewniej oczekują pochwał... ::) W jakimkolwiek innym pomieszczeniu nie ma mowy, żeby je zostawić na podłodze - momentalnie włażą mi na stopy i dalej w górę po nodze... spryciarze 8) a kocyki i dywaniki - nie działają, próbowałam już m.in. rozłozyc sie na kocyku, poczytać książkę, a je wypuścić na wybieg, ale nie było mowy o żadnym wybiegu, bo się pochowały pod bluzką i nie chciały wylezć, i tyle z tego bylo ;) i tak od półtorej miesiąca już. ale mają 2,5 w sumie, młode zwierzaki i pewnie się jeszcze nauczą...
Martasz
Posty: 295
Rejestracja: śr paź 19, 2011 2:19 pm
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: nie chcą chodzić po podłodze!

Post autor: Martasz »

wychodzę z założenia że nie wszystko na raz, Ty jesteś całym ich światem i te "kręgi" powoli będa się rozszerzać, moje panienki też na początku nie odstępowały mnie nawet na 5 cm, a teraz są już władcami moje łóżka i powoli, powoli wychodzą dalej, ale zawsze przy nich jestem,b o jak czegoś wystraszą to od razu na mnie włażą
Awatar użytkownika
AnkaES
Posty: 84
Rejestracja: czw cze 16, 2011 7:24 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: nie chcą chodzić po podłodze!

Post autor: AnkaES »

Moze podloga jest zimna? :)
Moje dziewczyny poczatkowo wychodzily z bluzy na kilka krokow i zaraz wracaly , zebym im nie uciekla O0 Minelo kilka tygodni zanim zaczely biegac po calym pokoju.
Mała Mi & Migotka
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: nie chcą chodzić po podłodze!

Post autor: dusiaczek »

daj im czas. Pwoiem Ci z doświadczenia - przy pierwszych chłopakach problem był wielki, bo chodzili oni po podłodze tylko "jesli musieli" przejść na inny mebel. Nie wiem, jakiś strach przed przestrzenią czy coś. Nowe szczury za to chodzą, ale też minęło dobre 6 tygodni zanim zeszły same na podłogę z łóżka.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”