[SPANIE]dziwne pozycje,miejsca, upodobania

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

Smiesznie lezy.

Post autor: Mimysia »

Moja Mima gdy jest zaspana to śpi na głowie!Kładzie głowę czołem do tego na czym śpi,lapkami za kark i śpi!Nawet trudno ją obudzic.Je też dziwnie śpie.W poprzek ale w skos,głowa pod kołdrą a nogi często wystają :wink:
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Smiesznie lezy.

Post autor: Fam »

wiekszasc szurow spi z glawa pod siebie skulana
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Spanie na ściółce (żwirek)

Post autor: Ausaya »

Wzielam z zoologa roczna samice i ona zawsze spala w klatce bez zadnych pieterek hamaczkow itp, miala tylko sciolke tyle ze to byla sciolka bawelniana wiec dosc miekka no a ja mam u siebie zwirek koci wiec troche glupio jak tam bedzie spala :/
W klatce sa dwa hamaczki i jeden z nich jest wolny bo Ebloa z Fiśka spia na jednym, tylko ze Helena jest za gruba zeby na niego wejsc :P Poza tym chyba nie wspinala sie nigdy
Zrobilam jej dzisiaj pieterko na takiej wysokosci zeby spokojnie mogla sobie wejsc z ziemi no ale niestety nie przypadlo jej do gustu i dalej lezala na zwirku to polozylam jej maly reczniczek na tym zwirku. No jak na razie to sobie na nim spi ale nie wiem czy tak zostawic czy wymyslec jej cos innego.
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Spanie na ściółce (żwirek)

Post autor: Ausaya »

Hela zaczela chyba kichac od tego ze spi na tym zwirku :/ kurcze, jak ja nauczyc zeby spala na polce?? Kilka razy juz ja tam kladlam ale od razu schodzila i szla na swoje miejsce. Dzisiaj odgarnela sobie caly zwirek i polozyla sie na golej kuwecie wiec wydaje mi sie ze raczej jej to przeszkadza. No i co tu zrobic? Sciolki nie moge zmienic bo na trociny Fiśka jest uczulona a inne nie pochlaniaja zapachu tak dobrze jak zwirek a nie za bardzo mnie stac zeby codziennie zmieniac im :/
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Spanie na ściółce (żwirek)

Post autor: Polaczka »

Proponuje zachwalany no-smell, ja zaraz go zamawiam i bede dawac na granulki, jest przyjemny i szczurek moze sobie spokojnie na nim spac
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Spanie na ściółce (żwirek)

Post autor: Ausaya »

ten bawelniany?? bo jezeli o ten chodzi to nie za bardzo tez pasuje bo Ebola i Fiśka zaczely go wcinac jak wlozylam troche do klatki jak Helene przynioslam bo miala w pudelku zeby troche jej zapachu bylo. No i jak sie we dwie dorwaly to nie wiedzialam za bardzo co mam zrobic ;] troszke mnie zaskoczyly.
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Odp: Spanie na ściółce (żwirek)

Post autor: Nakasha »

A może spróbujesz "Cats Best Natura"? to nie jest żwirek, a drewniane kołeczki. Są super, dobrze pochłaniają zapach i jeśli je wymieniasz często, nie pylą. Pigwa jest podobna, ale szybciej się używa i mocniej pyli. Ta podściółka jest dostępna w Auchan, ale w innych miejscach pewnie też.

I proponuję kupno domku. Takiego większego, by 3 dorosłe paskudki się w nim zmieściły i by jeszcze zostało miejsce. I sianka, proponuję Zuzala - sianko melisowe. Ładnie pachnie, a szczurki będą sobie z niego robić gniazda. Ja moim wkładam do klatek bardzo dużo - robią sobie w nim tunele i wyściełają nim wnętrze domku i wszystkie miejsca, gdzie śpią.

Mając tak urządzoną klatkę na pewno wszystkie znajdą sobie miejsca do spania :). Poza tym na oswojenie się z wystrojem wnętrza i jego możliwościami potrzeba czasu ;).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Villemoo
Posty: 111
Rejestracja: sob lip 21, 2007 1:46 pm
Lokalizacja: Kraków

Odp: Spanie na ściółce (żwirek)

Post autor: Villemoo »

A może włóż do klatki trochę szmatek?? Papieru toaletowego?? Ja zawsze wrzucam i to i to i Luna robi sobie legowiska z nich sama (dziwne - nie przepada za spaniem w domq :P) Może z czasem podpatrzy od pozostałych szczurków, gdzie się fajnie śpi xDxD
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.
Awatar użytkownika
Orvokki
Posty: 97
Rejestracja: sob gru 30, 2006 9:50 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nagła zmiana - chowanie jedzenia

Post autor: Orvokki »

Jakiś tydzień temu zauważyłam, że moje szczurki zaczęły wynosić całe jedzenie z miski i zanosić do domu (nawet ziarna, które wcześniej nie za bardzo jadły).
I nie wiem, czym może być spowodowana taka nagła zmiana zachowania. Jedzenia im nigdy nie brakowało, a wątpię, żeby ukrywały same przed sobą, bo nie dochodzi między nimi do kłótni, poza tym wspólny domek to trochę kiepska kryjówka przed drugą szczurzycą (;
Chily (*), Rurka (*), Śnieżka (*), Gwiazdka(*), Moka(*), Karmelek
Awatar użytkownika
Nazumi
Posty: 140
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 7:46 pm
Lokalizacja: Ełk

Odp: Nagła zmiana - chowanie jedzenia

Post autor: Nazumi »

Może im jedzenie już nie smakuje? Albo zaczęły chomikować ;)
Chiba & Chichiro Emerald Moon :D
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Nagła zmiana - chowanie jedzenia

Post autor: yss »

może wyczuły, że idzie zima? jakiś ślad instynktu dzikiego szczura :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Świstak
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 09, 2007 3:45 pm

Odp: Nagła zmiana - chowanie jedzenia

Post autor: Świstak »

Moja albinoska ma tak od małego  ;)

Może to od chomika podpatrzyła?  :P
Awatar użytkownika
huka
Posty: 76
Rejestracja: czw sie 30, 2007 1:21 am
Lokalizacja: krakow

Odp: Nagła zmiana - chowanie jedzenia

Post autor: huka »

Jeden z moich szczurków,potrafił calą miseczkę zaciągnąć do domku
Taki był wygodny!
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Odp: Nagła zmiana - chowanie jedzenia

Post autor: Nakasha »

Samiczki mają silny instynkt budowania gniazda, nawet jak nie są w ciąży ;p niektóre całe życie uparcie budują gniazda, zaciągając tam wszystko, co im się spodoba, z jedzonkiem na czele :D. Jest to całkiem normalne :) taki już ich urok :).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Świstak
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 09, 2007 3:45 pm

Odp: Nagła zmiana - chowanie jedzenia

Post autor: Świstak »

Danuśka zaczęła chować jedzenie do szafy ::)
Nie dość, że cała szafa jest w jedzeniu, to jeszcze do niej biegnąc wysypuje je na podłogę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”