Odgłosy wydawane przez szczury

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Guest

"Strzelanie" z?bami

Post autor: Guest »

Co oznacza "strzelanie" czy też pocieranie zębami przez szczura? Jest to oznak zadowolenia, niezadowolenia czy też odruch umożliwiający ścieranie zębów?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

"Strzelanie" z?bami

Post autor: Ania »

Dokladnie to trzecie: scieranie zebow tak samo jak czeste gryzienie przez szczura metalowych czesci klatki.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

"Strzelanie" z?bami

Post autor: Mycha »

Mi się wydaje że nie, kiedy mojim szczurkom się coś nie podoba to trykaja ząbkami.

Kiedy na przykład nie odpowiada im karma i podchodzą do miski to słychać już trykanie, a kiedy siedzą mi na ramieniu i chce im się siku to też zaczynają trykać. To samo jest kiedy chcą wyjść z klatki bo im sie nudzi, albo nie mogą gdzieś wejść :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
JaszczurkA

"Strzelanie" z?bami

Post autor: JaszczurkA »

Mi pani weterynarz powiedziała, że szczury robią to gdy się źle czują, gdy coś je boli. Myślę, że to prawdopodobne - mój szczur robił tak niemal bez przerwy a poza tym widać było, że źle się czuje. Siedział ciągle osowiały. Teraz jego stan zdrowia się poprawił - już tak nie kicha, zrobił się żywszy, biegunka zaczeła przechodzić - no i zgrzyta też bardzo rzadko.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

"Strzelanie" z?bami

Post autor: Mycha »

Dokładnie, fakt ten potwierdza tez to że jak moja Shaidi umierała na mojich rękach to przytulona tez trykała zębami. Napewno płakała razem ze mną...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
cos

"Strzelanie" z?bami

Post autor: cos »

Trykanie zębami u każdego szczura oznacza co innego. U mojego Iga niekiedy oznacza to że ma ochotę na jakiś smakołyk.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Atomic_waste
Posty: 47
Rejestracja: wt lis 18, 2003 11:38 pm

"Strzelanie" z?bami

Post autor: Atomic_waste »

możliwe, bo moja Mafia tryka zawsze gdy sie chce bawić, wchodzi mi wtedy na kolana, tryka zębami i zaczepia mnie pazurkami, prowokując żebym za nią gonił, bo natychmiast ucieka, a jak widzi że nie reaguje, to zatrzymuje się, patrzy z taką dziwną minką i znowu atakuje:)
Obrazek
Kamil (milka)

"Strzelanie" z?bami

Post autor: Kamil (milka) »

z Powyzszego mozna wyciagnac wniosek ze szczur tryka zabkami kiedy chce zwrocic na siebie uwage lub cos nam przekazac/powiedziec :roll:
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

"Strzelanie" z?bami

Post autor: oliwi@ »

''z Powyzszego mozna wyciagnac wniosek ze szczur tryka zabkami kiedy chce zwrocic na siebie uwage lub cos nam przekazac/powiedziec''

Z powyższego wynika że każdy szczur odbiera reaguje tym tyrkaniem na swój sposób. Trzeba obserwować szczura kiedy tyrka i wtedy wywnioskuje sie czy robi to jak jest zdowolony czy też nie :)
Kamil (milka)

"Strzelanie" z?bami

Post autor: Kamil (milka) »

No przeciez pisze powyzej wyraznie - kazdy szczur mowi co chce a nie wszystkie to samo tak jak ludzi jak podchodzisz do czlowieka i zaczynasz z nim dialog to to jest wymiana roznych zdan i kazdy czlowiek np. inaczej sie wita bo jedno mowia "YO!" inni "Cześć" a inni "Dzień dobry!" a szczur mowi to co chce powiedziec/przekazac a co on chce powiedziec to zapewne zalezy od sytuacji czy jest chory, skory do zabawy, w ciazy, smutny itp...


ja chyba jednak nie pisze zdaniami zrozumialymi dla kazdego...
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

"Strzelanie" z?bami

Post autor: OlaA »

Pola zgrzyta zebami, jak jej cos nie odpowieda, jak sie zlosci. Ludzie krzycza, a ona zgrzyta :P
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
cechor
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 07, 2004 8:27 pm

"Strzelanie" z?bami

Post autor: cechor »

Mialem kiedys swinke morska samca i "trykal" zebami gdy czul sie zagrozony np. zblizyl sie do niego pies lub inny samiec, w tym przypadku gdy dawal odglosy zebami oznaczalo ze zaraz bedzie walka. Zaowazylem ze szczurek zachowuje sie podobnie, gdy cos mu nie pasuje lub jest zdenerwowany. Czy moze to robic w oznace radosci jeszcze niewiem :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

"Strzelanie" z?bami

Post autor: sachma »

Bandyta tryka jak cos chce.... np jak chce siku, a siedzi na mnie... albo jak chce skads wyjsc... albo jak chce cos zjesc.... ale Sal trykal jak sie bal.. albo jak widzial strzykawke... czy jak wchodzilismy do weta... jak zdychal najpierw trykal, a potem piszczal... potem juz tylko glosna sapal... nie mogl biedaczek zlapac oddechu :cry:
Obrazek
Monia

"Strzelanie" z?bami

Post autor: Monia »

Natusia zgrzyta zabkami kiedy ja głaszcze lub drapie za uszkami. mysle ze jest to zadowolenie...
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

"Strzelanie" z?bami

Post autor: Sandrex »

Moja szczurzynka, która jest u mnie 4-ty dzień zgrzyta ząbkami wteydgdy jest jej u mnie ciepło ( w dłoni ) i przed zasnięciem:)
Weszłan tu by sie dowiedzieć co to oznacza ale już wiem, dzięki;)
Wake Up Little Sparrow
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”