jak sprawdzić czy szczur jest szczęśliwy

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: jak sprawdzić czy szczur jest szczęśliwy

Post autor: sisay »

PS. Hiao-he jestem terytorialna jak jasna cholera :P nie przeszkadzało mi to jednak w założeniu własnego stada w którym jedynym osobnikiem decydującym o losie tego stada jestem JA :D Myślę że moje dzieci jako te "słabsze" mają ze mną całkiem nieźle :)
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: jak sprawdzić czy szczur jest szczęśliwy

Post autor: xiao-he »

sisay pisze:PS. Hiao-he jestem terytorialna jak jasna cholera :P nie przeszkadzało mi to jednak w założeniu własnego stada w którym jedynym osobnikiem decydującym o losie tego stada jestem JA :D Myślę że moje dzieci jako te "słabsze" mają ze mną całkiem nieźle :)
Hihihi, jak tak to przepraszam i zwracam honor :P

Jak już mówiłam, to że się tłuką zwykle wynika z nieumiejętnego połączenia. Ale przyznam też że są takie przypadki szczurów gdzie są one samotnikami i nie chcą się połączyć z nikim. Może by się i nie wykastrowały, ale klatka i dom to też nie do końca trzeba postępować tak jak w naturze... ja jakby mi protestowały to jejcięcie i po sprwaie ;)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: jak sprawdzić czy szczur jest szczęśliwy

Post autor: sisay »

No własnie może nie z nikim, tylko z jakimś innym. Tak jak ludzie, skoro już porównujemy :P z jednymi się dogadujemy a z innymi nie, ale nikt nas nie zmusza z nimi mieszkać.
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: jak sprawdzić czy szczur jest szczęśliwy

Post autor: xiao-he »

No tak, ale nie można go z tego powodu zostawić samego i nie brać mu towarzysza ;)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: jak sprawdzić czy szczur jest szczęśliwy

Post autor: Wilczek777 »

A ja się wtrącę co do tego zagryzania. Bibs kiedy zaczęłam łączyć go z destruktorami był wielkości dużej myszy. Chłopy mają 450 i 600 gram. Lżejszy dominował smarkacza, tłukł go, gryzł etc. całe jego zachowanie (w tym gryzienie mnie) zakwalifikowane zostało do kastracji. Po kastracji aniołek i kochany wujek dla wszystkich małolatów. Drugi samiec - alfa rozerwał Bibsowi ucho, zrzucił smarkacza z górnej półki, powyrywał futro, lał krew i ogólnie nienawidził. Włożyłam wiele czasu i nerwów żeby połączyć teoretycznie łatwy mix bo młode są zazwyczaj bez problemu tolerowane. Jeśli iść tokiem myślenia, że skoro się tłuką to nie powinny być razem - miałabym 3 osobne klatki. Mija 9 miesięcy od przerobieniu poprawnego łączenia. Na początku trochę mnie martwiło, że alfa unika młodego ale to był krótki czas. Wielka nienawiść z powodu nowego osobnika w stadzie zmieniła się w akceptację i sympatię. Kiedy widzę 3 szczury leżące jeden na drugim przy czym zmarźlak Bibs zawsze leży pod grubasami aż ciepło sie robi na sercu.
Podsumowując, każdy szczur jest inny i przez to każdy może mieć inne powody swojego zachowania. Jeśli jakiś osobnik jest dręczony to w normalnym dużym stadzie znajdują się osobniki ratujące takie popychadło. Szczury są stadne i 2 to niezbędne minimum. Posiadam 3 samcole a mój TŻ 4 i dopiero u niego widać jak wygląda POPRAWNA grupa szczurza, jak rozwiązywane sa konflikty i jak wyraźna jest hierarchia.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”