samiec buduje gniazdo

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
PALATINA

samiec buduje gniazdo

Post autor: PALATINA »

Uważam, że to normalne, że szczurki znoszą do domków rożne szmatki lub inne przadmioty...
Nie pisałabym tu o tym, gdybym uważała, że zachowanie Benjamina mieści się w nomie!

On buduje gniazdko w domku, ale baaardrzo się do tego przykłada!!!
Robi tak od kilku tygodni (chyba?).
Zbiera wszystko, co tylko się nadaje:
Kartki papieru (w tym zużył 10 kartek moich natatek z farmakologii), chusteczki higieniczne... To wszystko zaliczam do normy.
Ale on zaciąga do klatki także: ubrania, jakie mu się uda znaleść, ręczniki z łazienki, rękawiczki (jeśli spadną na podłogę), obrusy -usiłuje zciągnąć ze stołu! ...i kocyki mojego psa!!! -Wyciąga je z psiego koszyka i ciągnie przez całe mieszkanie!!!

Co mu odbiło?
Rozumiem, gdyby był samiczką, to mogłabym pomyśleć, że obudził się w nim instynkt macierzyński!
Ale on jest 100% samcem - wielkim jak świnka morska, nie jak szczur - Dlatego udaja mu się wciągniącie tych psich kocyków (je lubi najbardziej).
Nie zauważyłam, żeby wcześniej tak się zachowywał!
A może buduje gniazdko na zimę?
Tylko trochę późno zaczął.
Kiedy jest zamkniąty w klatce, to nosi do domku wiórki - kursuje i nosi po kilka w pyszczku, dopóki mu się nie znudzi!

Co Wy na to???
Ostatnio zmieniony czw paź 12, 2006 6:55 pm przez PALATINA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

samiec buduje gniazdo

Post autor: lajla »

mysle ze to jest normlane:d moze mu przestalo byc wygodnie na papierach i chysteczkach:))
albo twoj facet zmienia sie w kobitke albo chce nia zostac: :wink: a mzoe tak jak w Juniorze zaszedl w ciaze :D
ale mysle ze jest to clakime normalne:)
PALATINA

samiec buduje gniazdo

Post autor: PALATINA »

A może któraś z moich dziewczynek niedługo urodzi Benjaminowi dzieci, a on chce ją zaprosić do swojej klatki :wink:
Zartuję!
Mam nadzieję, że nie będzie żadnych maluchów, ale zachowanie Benjamina jast troszkę dziwne, a jak bardzo irytuje mojego psa!!!
Potrafią sobie wyrywać kocyk!
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

samiec buduje gniazdo

Post autor: Mycha »

Wydaje mi się że to normalne. Moje samce też budują gniazda, tylko ostatnim krzykiem mody stało się "gniazdo w hamaku". :roll: No cóż, może sammce poczuły się zdyskryminowani że spędzamy tyle czasu z samicami, bo delikatne, albo są w ciązy :P
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

samiec buduje gniazdo

Post autor: Ania »

To może trochę za daleko posunięte wnioski ale zachowanie jest bardzo podobne do ostatnio przez nas widzianego (dziwnego). Przebadaj szczurka dokładnie - jeśli wszystko będzie ok - zrób prześwietlenie narządów wewnętrznych - przy nowotworze zazwyczaj zmienia się ilość hormonów w organiżmie i tak np. nasza Kasia budowała gniazdo przez miesiąc mimo, iż od ponad pół roku była bezpłodna i w całym swoim życiu gniazda nigdy nie robiła. Zmieniło się też zachowanie szczura - w pewnych momentach stała się agresywna wobec innych szczurów, uciekała od stada, bardzo dużo spała w samotności, sierść jej zmatowiała.
To raczej chuchanie na zimne ale warto sprawdzić.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
PALATINA

samiec buduje gniazdo

Post autor: PALATINA »

Może masz racją Aniu, ale ograniczę się do obserwacji.
Nie chcę męczyć Benjamina niepotrzebnie i jeszcze smutne, ale realne - wydawać na to kupę kasy. Mam wystarczające wydatki z psem, który ma nietypową wadę serca :cry: Na nowotwory to trochę za wcześnie ( Ma 10 miesięcy), a i tak nic by się nie dało zrobić.
(No i Benjamin wygląda jak okaz zdrowia).
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

ch?opak buduje gniazdo

Post autor: Masterton »

:) Pyszczek buduje gniazdo dla małego Picasso. Maluszek spał w hamaku, a jego kolega dosłownie przykrył go chusteczkami higienicznymi, które poprzynosił z parteru. Potem wypchnął go ze spanka, nanosił jeszcze husteczek i czekał obok aż Picasso zobaczy jego dzieło.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Diablo

samiec buduje gniazdo

Post autor: Diablo »

Muszę pogratulować zdolnych szczurków!!I bardzo opiekuńczych :) !!!
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

samiec buduje gniazdo

Post autor: Kacha »

ale jaja :D przynajmniej widać, że się lubią :)
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

samiec buduje gniazdo

Post autor: Eruntale »

jej ^^ jak slodko...moje panny owszem, zbieraja chusteczki,ale kazda dla siebie ^^"
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

samiec buduje gniazdo

Post autor: Anita »

prawdziwi przyjaciele... :)
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

samiec buduje gniazdo

Post autor: Masterton »

Niedługo hamak puści, bo razem śpią :)
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

samiec buduje gniazdo

Post autor: Czarna20 »

spoko u mnie na jednym śpi 6 sztuk :) chociaż inne wiszą puste :)
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

samiec buduje gniazdo

Post autor: Masterton »

mój jest taki prowizoryczny, bo nie miałam akurat nic innego w domu, ale myślę, że póki Picasso jest mały to wytrzyma
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

samiec buduje gniazdo

Post autor: Agata »

^^ O rany, ale fajniutko. Widać, że prawdziwi przyjaciele. :)
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”