Szczur a inne zwierzęta

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
andrzej

szczur a kot

Post autor: andrzej »

Znajoma ma 2letniego szczura, dokupila teraz malego kotka. Kot na szczura nie zwraca uwagi ale szczur jest przerazony, prawie sie nie rusza w klatce.Ktos ma jakies doswiadczenia na ten temat, rady?
Pozdrawiam
korabora

szczur a kot

Post autor: korabora »

hmm...ja mam kota i szczura i narazie nie zwracają na siebie uwagi. Jeśli szczurek jest az tak zestresowany to musisz odizolowac je od siebie... zeby nie cierpiał
Tangerine

szczur a kot

Post autor: Tangerine »

No ja się nie dziwię szczurkowi. Radzę zwierzaki odizolować. Lęk przed kotem jest u szczura zakodowany, nie może się tego przecież nauczyć metodą prób i błędów ;) (to jak z tymi raz mylącymi się saperami :P). Czytałam gdzieś, że jest to bezwarunkowy odruch na kocie feromony. Chociaż po internecie krążą zdjęcia szczurków i kotków ładnie do siebie przytulonych, są to jednak chyba wyjątki potwierdzające regułę. Prędzej chyba da się zaprzyjaźnić szczurka z psem :)
Nemezis

Królik I Szczur

Post autor: Nemezis »

Mam problem.
Po pierwsze: bardzo chciałabym mieć szczura. Moi rodzice nie chcą nawet o tym słyszeć. Mówią, że szczury są brudne, że mają ohydny ogon i wogóle :unsure: . Mój tato praktycznie nie ma na ten temat zdania, może nawet dałby się przekonać, jednak zostaje mama...
Drugi problem to ten iż mam królika. Boję się, że królik i szczur mogłyby się nie zaprzyjaźnić. Czy byłaby jakaś szansa na ich przyzwyczajenie do siebie??

Proszę, poradźcie mi....
qxik

Królik I Szczur

Post autor: qxik »

a w jakim snsie miały by sie nie zaprzyjaźnić ?? ... przecież nie trzymała byś ich w jednej klatce ... a nie musisz ich puszczać w tym samym czasie po pokoju ... ;)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Królik I Szczur

Post autor: lajla »

uwazam ze dalo by sie je zaprzyjaznic gdyby krolik byl mlody, szczur napewno by sie do krolika przyzwyczajil ale dorosly krolik do mlodego szczura mysle ze juz gorzej (choc nie wiem ile twoj krolika ma no ale spodziweam sie ze juz troche tak)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Królik I Szczur

Post autor: krwiopij »

ja przyjazni miedzy nimi bym sie nie spodziewala... to zupelnie rozne zwierzaki... nie sadze, zeby byly w stosunku do siebie agresywne, ale bardzo watpie, zeby zapalaly do siebie gleboka miloscia... prawdopodobnie beda sie tolerowac i nie zwracac na siebie uwagi...

martwilabym sie raczej tym, ze krolik to sporo wiekszy zwierzak... moglby niechcacy zrobic szczurkowi krzywde...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

Królik I Szczur

Post autor: martwa »

..z doświadczenia odradzam dopuszczanie królików do jakichkolwiek innych mniejszych zwierzaków, raz jeden, około 5 lat temu, przydarzyło mi się, iż podczas kicania królasa po pokoju, z akwarium uciekł myszoskoczek, zanim się spostrzegłam oba zwierzaki dodreptały do jednego rogu, tam, chyba obydwa przestraszone, zareagowały po swojemu, myszak podskoczył gwałtownie, a królik dziabnął go w łeb :( myszakowi kapało miarowo z głowy, po iluśtam godzinach się wykrwawił :unsure: ostrzegam :)
czasami po prostu brakuje kamieni
qxik

Królik I Szczur

Post autor: qxik »

jest prawie pewne ze by go zdeptał ... króliki to duże gryzonie .... nawet by eni zauważył szczurka ...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Królik I Szczur

Post autor: krwiopij »

kroliki to nie gryzonie... to zajeczaki... :>
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Nemezis

Królik I Szczur

Post autor: Nemezis »

Mój królik ma półtora roku. Nie jest duży, to miniaturka. Jak przychodzę ze szkoły wypuszczam go i biega sobie praktycznie przez cały czas.
A szczurek? Też musiałby pobiegać. I co ja w tym wypadku mogłabym zrobić? Bo z tego co od Was usłyszałam to wspólne bieganie odpada....
Nemezis

Królik I Szczur

Post autor: Nemezis »

Nikt mi nie chce pomóc? :( :(
Kronos_Bloodaxe

Królik I Szczur

Post autor: Kronos_Bloodaxe »

Nemezis sprubuj je wypuszczać osobno np. Krlólik wpierw , a jak sie wyłazi to do klatki , a poźniej szczurek . Lub wypuśc i jednego i drugiego w innych pokojach
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Królik I Szczur

Post autor: krwiopij »

bo tez nie bardzo jest jak ci pomoc... osobiscie nie sadze, zeby prawdziwa 'przyjazn'miedzy twoimi zwierzakami byla mozliwa... tak samo jak ty nie rozumiesz krolika (bo jestescie z dwoch zueplnie roznych gatunkow), tak krolik nie rozumie szczura... nie sadze jednak, zeby sobie nawzajem przeszkadzaly... na twoim miejscu puscilabym je razem kilka razy i zobaczyla, jak na siebie reaguja... jesli nic zlego by sie nie stalo - biegalyby razem i tyle...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Kamil (milka)

Królik I Szczur

Post autor: Kamil (milka) »

moja sytuacja jest identyczna jak Nemezisa- tzn mam krolika (TO ZAJĘCZAKI!!!!!! :evil: :evil: :evil: ) i chce miec szzura ale chodzi o cos innego o znaczenie terenu?? czy one nie bedą siakc zeby zaznaczyc teren?? :?: :?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”