Bojaźliwy szczurek, nie chce wyjść z klatki

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pablowejher
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 23, 2016 11:58 am
Numer GG: 2715930
Lokalizacja: Wejherowo

Bojaźliwy szczurek, nie chce wyjść z klatki

Post autor: Pablowejher »

Witam wczoraj kupiłem w zoologicznym szczura "Dumbo" słyszałem coś o tym że (nie z zoologicznego)
ale nie mogłem znaleść ogona do adopcji. Podkreślam że jest to mój pierwszy szczur.
Po zainstalowaniu Petera w klatce odczekałem jakiś czas żeby się oswoił ze swoim nowym domem:)
i próbowałem wyciągnąć rękę - po kilku próbach szczurek liże palce ale na dłoń nie wchodzi, kiedy próbuję go delikatnie pogłaskać piszczy i ucieka do domku.
Zastanawiam się czy wziąć go siłą czy czekać aż się oswoi?
tutkarutka
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 14, 2016 3:48 pm

Re: Bojaźliwy szczurek, nie chce wyjść z klatki

Post autor: tutkarutka »

Pablowejher pisze:Witam wczoraj kupiłem w zoologicznym szczura "Dumbo" słyszałem coś o tym że (nie z zoologicznego)
ale nie mogłem znaleść ogona do adopcji. Podkreślam że jest to mój pierwszy szczur.
Po zainstalowaniu Petera w klatce odczekałem jakiś czas żeby się oswoił ze swoim nowym domem:)
i próbowałem wyciągnąć rękę - po kilku próbach szczurek liże palce ale na dłoń nie wchodzi, kiedy próbuję go delikatnie pogłaskać piszczy i ucieka do domku.
Zastanawiam się czy wziąć go siłą czy czekać aż się oswoi?

To normalne zachowanie szczurka w nowym miejscu.Moj z zoologa zachowywal sie tak przez 3 tygodnie i dalej ma takie dni czasem,ze jest wycofany.Przestudiuj artykul o oswajaniu i wybierz jedna z metod "na sile" lub powoli i na spokojnie,nie łacz metod.Daj szczurkowi noc i troszke czasu nastepnego dnia zeby sie zdazyl rozejrzec i poczuc swobodniej o zacznij oswajanie;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”