Nagła agresja

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
farcaster
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 22, 2014 10:26 pm

Nagła agresja

Post autor: farcaster »

Witam! Przez pewien czasz moje szczurzyce były trzymane osobno ok 2 tyg (powodem tego było to że jedna była po operacji i z kołnierzem). Kiedy Atena wróciła do klatki to druga (Fobia) zaczęła reagować na nią z agresją (bije ją, nie pozwala wejść do hamaka, zabiera smakołyki). Atena bardzo się jej boi, dosłownie zamiera gdy druga jest w pobliżu. Czy mógłby mi ktoś poradzić co mam w tym wypadku zrobić? Czy to minie?
gosiaczek
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 06, 2016 10:57 am

Re: Nagła agresja

Post autor: gosiaczek »

Witaj
Nie jestem jeszcze ekspertem jak niektórzy forumowicze, ale byłam w podobnej sytuacji tzn konieczność rozdzielenia moich chłopaków i przerobiłam w związku z tym kilka informacji w tym temacie.
Pytanie czy rozdzielone szczurcie miały ze sobą kontakt chociaż wzrokowo - węchowy i jak przebiegało ponowne łączenie. Czy były łączone na neutralnym terenie ? i czy Atena wróciła do klatki, które zdążyło już być osobistym terytorium Fobii bez wcześniejszego przygotowania takiego jak choćby podrzucanie szmatek z zapachem Ateny?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”