Czy to są oznaki starości?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
CookieSzczurek
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 01, 2016 2:52 pm

Czy to są oznaki starości?

Post autor: CookieSzczurek »

Witam,
jestem tutaj nowa i nie wiem czy piszę w dobrym miejscu, więc z góry przepraszam :) mam szczurzycę, którą mam już 2 lata i miesiąc. Kupiłam ją, kiedy miała najwyżej miesiąc w sklepie zoologicznym. Wydawała się zdrowa i pełna życia. Nigdy w życiu nikogo nie ugryzła, śmiem przypuszczać, że muchy także by nie skrzywdziła ;D nigdy na nic nie chorowała, więc nie było potrzeby odwiedzania weterynarza. Odkąd zaczęło się robić gorąco, moja szczurzyca zaczęła się dość dziwnie zachowywać. Kiedy wkładam moją rękę do klatki, szczurzyca nawet nie odwraca głowy, żeby sprawdzić co się dzieje. Wcześniej nawet gdy spała musiała szybko podbiec do ręki i sprawdzić czy ktoś nie chce przypadkiem wrzucić jej czegoś pysznego do miseczki. Teraz mogę zrobić z nią "co mi się tylko podoba". Mam tu na myśli, że mogę ją przewrócić na plecki i pogłaskać po brzuszku czego wcześniej nie lubiła. Oczywiście nie robię jej tego codziennie, bo przecież wiem, że szczurki tego nie lubią, ale to zwróciło moją uwagę, gdyż kiedy już leży na tych pleckach i kiedy ja wyjmę już rękę potrafi pozostać w takiej pozycji nawet kilka minut. Biorąc ją na ręce zaczyna szybko oddychać i wbijać pazurki. Później już spaceruje po łóżku bez problemu. Jest to dość dziwne a szczerze mówiąc czasami mam wrażenie że umarła. Jednak ona dalej oddycha. Teraz są straszne upały. Rok temu też miewałam takie z nią sytuacje, że leżała na boku, ale nie na całych plecach. Boję się, że to są oznaki starości i że za niedługi czas będę musiała się z nią pożegnać :( :( :( :(
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
zosiek29
Posty: 72
Rejestracja: sob lut 20, 2016 10:50 am

Re: Czy to są oznaki starości?

Post autor: zosiek29 »

Cóż, nie oszukujmy się, że szczurasy niestety nie żyją długo. Moje szczury w upalne dni również traciły na ruchliwości, były leniwe i ospałe, też często myślałam, że są chore, czy że przyszedł czas na nie, a potem okazywało się, że wszystko w porządku. Jednakże ze względu na wiek Twojego zwierzaka, radziłabym się z nią udać do weterynarza i sprawdzić, jakie są przyczyny jej zachowania. Niepokojące dla mnie jest to, że nie rusza się, gdy bierzesz ją na ręce, tylko trwa w bezruchu.
egzystencja jest nader niewytłumaczalna, wręcz niemożliwa...
.... jak moje przejście na dietę
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy to są oznaki starości?

Post autor: Paul_Julian »

Jak jest gorąco, to wszystkie zwierzaki się pokładają.
Poczytaj tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t= ... 2#p1017513 jak pomóc szczurkom w upał.
Na dzień naprawdę pomaga zasłonięcie okien.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”