Ratunku, wszystkożerny szczur

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zosiek29
Posty: 72
Rejestracja: sob lut 20, 2016 10:50 am

Ratunku, wszystkożerny szczur

Post autor: zosiek29 »

Wczoraj mój Kajtek dostał na plastikowej pokrywce trochę kefiru. Położyłam się spać, zapomniawszy wyjąć jej z klatki. Po niespełna trzech godzinach obudził mnie hałas, szczur gryzł i próbował rozedrzeć pokrywkę na strzępy. Rano nalałam mu wody do poidła i jakież było moje zdziwienie, gdy bez skutku próbowałam je napełnić - dziura na wylot! Przejrzałam jego klatkę, ściółkę i co najgorsze nie mogę znaleźć odgryzionych elementów. Czy to znaczy, że ta zaraza je zjadła? Teraz zachowuje się całkiem normalnie, nie widzę niepokojących objawów. Problem w tym jeszcze, że nie mogę poradzić sobie z jego gryzieniem. Wrzucam mu patyczki, kolby, ma dużo surowej kukurydzy w kupnej karmie, zęby więc na czym ścierać ma, a i tak wybiera przedmioty, które mogą być dla niego zagrożeniem. Macie pomysły?
egzystencja jest nader niewytłumaczalna, wręcz niemożliwa...
.... jak moje przejście na dietę
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ratunku, wszystkożerny szczur

Post autor: Paul_Julian »

Zaraz przerobiła je na mini wiórki :/ Daj mu takie poidlo wieszane na zewnatrz, albo szklane. Ja mam to http://hipcio.sklep.pl/produkt/trixie-p ... 50ml-60442 i naprawdę jest grube.
Mozesz dać mu sepię do gryzienia http://hipcio.sklep.pl/produkt/trixie-s ... wytem-5050 To naturalna kość mątwy, moje bardzo lubią, ale zwykle nie te, które gryzą plastik ::)
Jak będziesz u weta, to poproś, żeby obejrzal zęby. Albo sama zajrzyj, jak szczur bedzie ziewał. Zęby mogą sie wydawać długie, ale nie moga być za długie lub sie zakręcać. Dolne zęby sie ruszają, górne nie :)
Tutaj ładne zęby szczurki od Tofci http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 1&start=45
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zosiek29
Posty: 72
Rejestracja: sob lut 20, 2016 10:50 am

Re: Ratunku, wszystkożerny szczur

Post autor: zosiek29 »

Tylko on wyciągnął ten swój ryjek do poidełka PRZEZ KRATY, bo poidło było na zewnątrz ;D Aczkolwiek mogło go skusić tworzywo, bo buteleczka była zrobiona z nieprześwitującego, miękkiego ( plastiku ? ). Poszukam dziś czegoś w zoologicznym, dzięki :)
egzystencja jest nader niewytłumaczalna, wręcz niemożliwa...
.... jak moje przejście na dietę
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ratunku, wszystkożerny szczur

Post autor: Paul_Julian »

Jeszcze mi sie przypomniało- wrzuc mu na noc do klatki pomiętolony szary papier pakowy, albo biały papier drukarkowy, albo kartoniki. Będzie szeleścic i hałasować, ale powinien się tym wystarczająco dlugo zająć, żeby zasnąc i nie gryżc plastiku.
Nie wiem wprawdzie na ile nocy to pomoze.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ratunku, wszystkożerny szczur

Post autor: smeg »

Też miałam takiego szczura żrącego poidełka :P Może pomóc włożenie czegoś (np. plastikowej płaskiej płytki) pomiędzy butelkę poidła (na zewnątrz klatki) a pręty klatki - tak, żeby nie mógł dostać się do niej zębami ;) Niektóre szczury po prostu są smakoszami plastiku, ale nie jedzą go. Jeśli nie znajdujesz kawałków plastiku w odchodach szczura, nie ma powodu do obaw. Wyposażenie możesz mu dawać takie, które mu nie posmakuje - np. drewniane (co prawda będzie śmierdzieć po jakimś czasie, ale i tak wytrzyma dłużej, niż pyszny plastik).
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”