Warzywa, owoce, przysmaki- w jakich ilościach?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
socjopatka
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 24, 2016 9:45 pm

Warzywa, owoce, przysmaki- w jakich ilościach?

Post autor: socjopatka »

Jestem tutaj nowa i jeszcze nie do końca ogarniam forum, także nie zjedzcie mnie, jeśli dodam post nie tam gdzie powinnam. ;)
Szukałam po innych postach, ale nie znalazłam satysfakcjonujących informacji. Mianowicie, w jakich ilościach powinnam podawać moim szczurkom warzywa, owoce, gotowe przysmaki?
Wiem ile suchej karmy (podaje Versele-laga Rat Nature), ale jeśli chodzi o warzywa i owoce, to wszędzie jest napisane, żeby "poza suchą karmą dostawały codziennie porcję świeżych owoców i warzyw" a ja nie mam pojęcia, o jak dużą porcję chodzi... Mam dawać codziennie, tylko jedną rzecz? np. jednego dnia kawałek jabłka, jutro ogórka, pojutrze pomidora itd. czy może po kawałku kilku rzeczy codziennie? Jak duże kawałki mają to być?
Jeszcze jedno.
Znalazłam taką radę, żeby znaleźć ulubiony przysmak szczurków i uczyć je różnych rzeczy(np.reakcji na imię) za pomocą tego przysmaku. Ale tak- moje ogonki uwielbiają przysmaki serowe Versele-laga Complete Crock, ale nie wolno ich podawać więcej niż 4 dziennie, choć wydaje mi się, że to i tak za dużo. Posmakowały im też pestki słonecznika, ale podobno, też nie można dawać dużo, bo tuczy..Jakie przysmaki, mogę podawać w wiekszych ilościach, ucząc je czegoś, bez obaw, że moje ogonki, będą szersze, niż dłuższe? Jak łatwo się domyślić to moje pierwsze szczurki :) Pomocy..
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Warzywa, owoce, przysmaki- w jakich ilościach?

Post autor: IHime »

Ja daję warzywa i owoce w takiej ilości, żeby na cały jeden posiłek się najadły, ale nie zostawiały resztek. Wychodzi np. około 1/12 dużego jabłka na szczura, 1/8 papryki, czasem daję więcej, żeby na pewno wszystkie zdążyły napełnić brzuszki. Zwykle jest to jeden rodzaj warzywa lub owocu dziennie, czasem "sałatka", jak się trafi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”